J. Valančiūno ir D. Sabonio prisistatyme – dėjimų šou ir pratęsta pergalių serija

Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis galop žengė į aikštę, o NBA centrų dėjimų užkurta Lietuvos rinktinė pratęsė pergalių seriją kontrolinių rungtynių cikle.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Kaune 76:61 (28:13, 15:16, 20:13, 13:19) nugalėjo Suomijos rinktinę.

Lietuvos rinktinė laimėjo visas trejas iki šiol žaistas draugiškas rungtynes. Prieš tai mūsiškiai dukart (84:70 ir 90:88) nugalėjo Estiją.

Tai buvo pirmosios rungtynės šią vasarą, kai rinktinei jau galėjo padėti Valančiūnas ir Sabonis. Kol negavo leidimo iš NBA klubų prisijungti prie treniruočių, jie sportavo individualiai. Abu žaidėjai paliko ryškų pėdsaką statistikos protokole.

Sabonis per 23,5 minutės surinko 10 taškų (5/6 dvit., 0/1 trit., 0/1 baudų), 6 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 3 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas ir 2 pražangas.

Valančiūnas per 15,5 minutės pasižymėjo 8 taškais (3/5 dvit., 2/2 baudų), 6 atkovotais ir 1 perimtu kamuoliu, 1 rezultatyviu perdavimu, 3 klaidomis ir 1 asmenine pražanga.

Nuo pirmųjų minučių lietuviai dominavo aikštėje. Valančiūnas ir Sabonis per 8 minutes atliko tris dėjimus, o antrasis per tokio pačio ilgio atkarpą suvertė iš viso 10 taškų. Po pirmojo kėlinio lietuviai skaičiavo jau 15 taškų persvarą (28:13).

Smagiai atrodė ir antrojo kėlinio pradžia, kai pranašumas šoktelėjo iki 20 taškų (37:17). Galop suomius išjudino patyręs snaiperis Petteri Koponenas – jo du tritaškiai leido priartėti iki 14 taškų (23:37). Būtent tokį atstumą nuo varžovų lietuviai išlaikė iki pertraukos (43:29).

Po pertraukos suomiai dar kurį laiką bandė pasikandžioti (42:54), bet lietuviai trečiąjį kėlinį baigė spurtu 9:0. Tai leido įgyti 21 taško persvarą (63:42), o lemiamas kėlinys buvo tik formalumas.

Lietuva: Domantas Sabonis 10 (5/6 dvit., 6 atk. kam.), Marius Grigonis ir Ignas Brazdeikis (3/4 dvit., 3/4 baudų) po 9, Jonas Valančiūnas (3/5 dvit., 6 atk. kam.) ir Eigirdas Žukauskas po 8, Rokas Jokubaitis (5 rez. perd.), Rokas Giedraitis ir Lukas Lekavičius po 6.

Suomija: Alexanderis Madsenas 16, Edonas Maxhuni 15, Olivier Nkamhoua 14.