Krepšininkės ruošiasi rudens išbandymams: tikslas – tiesiausias kelias į pergales

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė laimėjo dvejas draugiškas rungtynes iš eilės – nugalėjo Izraelio nacionalinę komandą.

Trenerio Rimanto Grigo vadovaujamos krepšininkės Panevėžyje šventė pergalę 76:56, o Jonavoje – 63:61.

Antrą mačą, likus žaisti pusantros minutės, Izraelio krepšininkės buvo sušvelninusios skirtumą iki 59:61. Netrukus persvarą padidino Gintarė Petronytė – 63:59, tačiau pataikė ir Eden Rotberg – 63:61. Suklydus G.Petronytei, varžovės mėgino surengti lemiamą ataką, tačiau kamuolį perėmė Giedrė Labuckienė.

Ir Panevėžyje, ir Jonavoje lietuvės laimėjo kovą dėl kamuolio – atitinkamai 44:21 ir 43:34, tačiau pranoko Izraelio atstoves ir klaidomis – 30:24 bei 27:17.

„Stengiamės pereiti kuo daugiau įvairių situacijų, kad tai vėliau praverstų per oficialias rungtynes, – kalbėjo R.Grigas. – Bandome daug derinių, gynybos sistemų. Mūsų tikslas dabar – atrasti tiesiausią kelią į pergales.“

Mūsų tikslas dabar – atrasti tiesiausią kelią į pergales.

Lietuvos ir Izraelio rinktinės rudenį pratęs 2023 m. Europos čempionato atrankos varžybas.

Mūsiškės, pernai lapkritį 69:59 įveikusios suomes ir 56:83 pralaimėjusios prancūzėms, yra trečioje B grupės vietoje. Šiemet lapkričio 24-ąją laukia mačas su ukrainietėmis, o 27 d. – su suomėmis.

Izraelio ekipa, J grupėje 56:62 pralaimėjusi latvėms, lapkričio 24 d. žais su švedėmis ir 27 d. – antrąkart su latvėmis.

Rezultatai

Lietuva–Izraelis 76:56 (26:14, 15:15, 20:14, 15:13). Panevėžio sporto arena, 35 žiūrovai. L.Juškaitė 17 taškų (7 atkovoti kamuoliai, 7 klaidos), G.Labuckienė 16, D.Šarauskaitė 15 (9 atkovoti kamuoliai, 4 blokai/ E.Rotberg 14 taškų (6 klaidos), G.Eisner 12 (4/4 tritaškių, 5 perimti kamuoliai).

Lietuva–Izraelis 63:61 (23:8, 12:18, 12:13, 16:22). Jonavos sporto arena, 100 žiūrovų. S.Baltkojienė 12 taškų (4 rezultatyvūs perdavimai, 5 klaidos), L.Želnytė 11, G.Petronytė 10 (7 atkovoti kamuoliai) / E.Rotberg 18 taškų (4 rezultatyvūs perdavimai), A.Cohen 15 (7 atkovoti kamuoliai), D.Raber 10 (10 atkovotų kamuolių).