Kauno derbyje - įspūdinga atomazga

19-metis Liutauras Lelevičius sužaidė vienas geriausių karjeros rungtynių ir nulėmė Kauno "Žalgirio" dublerių laimėjimą 93:85 prieš Kauno rajono "Atletą". Tai buvo jau trečioji iš eilės žalgiriečių pergalė "NKL-7bet" čempionate.

201 cm ūgio L.Lelevičius ilgai tūnojo šešėlyje, bet lemiamu momentu iššovė taip, kad tapo nesulaikomas. Universalusis puolėjas pelnė 32 taškus ir ant savo pečių ištempė į pergalę žaliai baltųjų ekipą.

Kauno derbyje pirmąjį kėlinį geriau pradėjo svečiuose žaidę "Atleto" krepšininkai. Jie pirmavo 19:14. Antrajame ketvirtyje Vytauto Pliaugos auklėtiniai atsitiesė 20:15, tačiau trečiajame svarstyklės vėl nusviro svečių naudai.

Ketvirtojo kėlinio viduryje ne vieną sezoną LKL pirmenybėse rungtyniavęs Paulius Danisevičius pataikė iš toli ir "Atleto" pranašumą padidino iki dviženklio (66:55). Tačiau tada prabilo L.Lelevičius. Į pagrindinės "Žalgirio" komandos sudėtį jau įtraukiamas talentas sumetė  paskutinius 9 ekipos taškus ir likus 14 sekundžių iki ketvirtojo kėlinio pabaigos išplėšė pratęsimą (80:80).

Papildomas penkias min. abi ekipos pradėjo nesėkmingais bandymais, tačiau žalgiriečiai baudų metimais ir dvitaškiais įgijo 7 taškų persvarą (87:80). "Atletas" bandė sugrįžti. Tautvydas Baltrušaitis suvertė 5 taškus iš eilės (85:87). Tačiau savo žodį ir vėl tarė L.Lelevičius bei Dovydas Butka ir žalgiriečiai pelnytai laimėjo.

Nugalėtojams L.Lelevičius, aikštėje praleidęs 37 min. pataikė 9 iš 13 dvitaškių, 3 iš 5 tritaškių ir 5 iš 7 baudų metimų.Puolėjas atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 37 naudingumo balus. Panašų naudingumą (35 balai) pademonstravo ir Motiejus Krivas. Vidurio puolėjas pelnė tik 12 taškų (4/5 dvit.), bet atkovojo net 14 kamuolių ir blokavo net tris varžovų metimus. Gytis Nemeikša pridūrė 16 taškų (5/7 dvit., 1/5 trit., 8 atk. kam.), Dovydas Butka 14 (4/7 trit., 5 atk. kam.), Dominykas Butka 8 (4/9 baud., 7 rez. perd.).

„Atletui“ daugiausia taškų pelnė: Paulius Danisevičius 17 (4 rez. perd.), Egidijus Dimša 13 (5/5 dvit., 5 atk. kam.), Rolandas Alijevas, Karolis Babkauskas (2/6 trit., 6 rez. perd.) ir Tomas Balčiūnas po 11, Gytis Sirutavičius 9, Tautvydas Baltrušaitis 7 (6 atk. kam., 4 rez. perd.).