Pralaimėtas bilietas į finalą buvusių LKL autsaiderių nenuliūdino

„Mintys dvejopos. Apmaudu, kad pralaimėjome kovą dėl patekimo į finalą, džiugu, kad „Šiauliai“ po ilgos pertraukos kaunasi finaliniame ketverte“, - kalbėjo Antanas Sireika. Jo auklėtinius paskutiniame pusfinalio mače Šiauliuose patiesė Vilniaus „Rytas“ 87:77 Vilniečiai triumfavo pusfinalios serijoje 3:1 ir žengė į finalą, o šiauliečiams lieka mūšiai dėl bronzos.

"Žmonės plojo, vadinasi, jiems patiko", - po mačo be apmaudo kalbėjo A.Sireika.

Jo ekipai mačas nesėkmingai, nes svečiai spurtavo 8:3. Tačiau įpusėjus ketvirčiui „Šiauliams-7bet“ pavyko atgaivinti puolimą ir jie pervėrė rezultatą – 10:8. Rezultatyvieji šiauliečių gynėjai Issufas Sanonas ir Jonathanas Elmore’as rinko taškus ir padėjo atitrūkti (24:17). J.Elmore'o sumanaus žaidimo dėka šeimininkai išlaikė persvarą ir antrajame kėlinyje (43:39).

Po ilgosios pertraukos vilniečiai padidino apsukas, Kennetho Smitho ir Ivano Buvos metimų dėka spurtavo  ir buvo priekyje (52:48), bet šiauliečiai atsakė spurtu 8:0. Vis dėlto prieš pat kėlinio pabaigą vilniečiai vėl iškišo nosį į priekį (59:56).

Po Arno Butkevičiaus baudos metimo skirtumas jau tapo dviženklis – 71:59. Maža to, M.Girdžiūnas smeigė tritaškį ir taip žlugdė varžovus, o J.Elmore’as aikštę paliko patyręs rankos traumą – 74:59. Likus porai minučių intriga dar buvo gyva (71:81), bet labiau šeimininkai nebepakovojo.

„Šiauliams-7bet“ daugiausia taškų pelnė: Issufas Sanonas 16 (3/5 trit.), Donatas Sabeckis 12 (6 atk. kam.), Giedrius Staniulis 10 (9 atk. kam.), Jonathanas Elmore’as ir Isaiah Armwoodas (6 atk. kam.) – po 9.

„Rytui“: Kennethas Smithas 21 (6/13 trit., 6 atk. kam.), Arnas Butkevičius (7 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Ivanas Buva – po 12.

"Gynybos dėka kontroliavome ir šias rungtynes, ir visą seriją. Žaidėjai krito, aukojosi, bet tokia pusfinalio kaina, - dėstė "Ryto" treneris Giedrius Žibėnas. - Turime keletą dienų atsipūsti, persigrupuoti ir pasiruošti svarbiausiai sezono kovai finale".

Šiame straipsnyje: LKLVilniaus rytasŠiauliai