MVP šou nepadėjo: įspūdingai sugrįžęs „Anadolu Efes“ paskutinėmis sekundėmis krito prieš CSKA

15 taškų deficitą ketvirtajame kėlinyje iššvaisčiusi Maskvos CSKA (1-1) ekipa Eurolygoje per vargus iškovojo pirmąją pergalę.

Dimitrio Itoudžio auklėtiniai išvykoje po dramatiškos kovos 100:96 (26:21, 25:25, 28:22, 21:28) palaužė Stambulo „Anadolu Efes“ (0-2) krepšininkus, kuriems tai buvo antroji nesėkmė paeiliui.

Likus 5 minutėms iki mačo pabaigos po Gabrielio Lundbergo tolimo šūvio CSKA atstatė 15 taškų pranašumą (94:79), tačiau Eurolygos čempionai kilo į šturmą, spurtavo 11:0, o po Vasilije Micičiaus dvitaškio likus pusantros minutėms skirtumas sumažėjo iki 4 taškų (90:94).

Visgi netrukus Micičius užsidirbo penktąją pražangą, Willas Clyburnas realizavo baudą (95:90), o Moermano tolimas šūvis likus minutei priartino turkus iki vieno metimo (95:93).

Likus 35 sekundėms Tornikė Šengelija pelnė dvitaškį (97:93), kitoje atakoje Shane'as Larkinas prametė, tačiau atkovojęs kamuolį Johannesas Voitgmannas alkūne įsirėžė į Moermaną bei užsidirbo pražangą puolime.

Nuobaudą išprovokavęs Moermanas likus 18 sekundžių sumetė abi baudas (95:97) ir specialiai pražanga sustabdė Lundbergą. Danas pirmąjį metimą pataikė (98:95), tačiau ties antruoju gynėjo ranka sudrebėjo.

Likus 9 sekundėms neleistinai sustabdytas Dogušas Balbay įmetė pirmąją baudą (96:98), specialiai prametė antrąją tikėdamasis atkovoti kamuolį puolime, tačiau žaidimo įrankį nusiėmė Tornikė Šengelija bei išprovokavo pražangą.

Prie baudų linijos Tornikės ranka nesudrebėjo. Kartvelas sumetė abi baudas bei likus 8 sekundėms nutolino CSKA per du metimus (100:96). Kitoje atakoje Moermanas prametė bei triumfavo rusai.

„Anadolu Efes“ nuo pralaimėjimo neišgelbėjo įspūdingas Micičiaus pasirodymas puolime. Eurolygos MVP per 30 minučių surinko 32 taškus (4/7 dvit., 7/11 trit., 3/3 baud.), 2 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 4 klaidas, 5 pražangas ir 23 naudingumo balus.

CSKA klube naudingiausiai žaidė Šengelija, kuris per 33 minutes atseikėjo 23 taškus (5/5 dvit., 2/3 trit., 7/8 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas, keturiskart prasižengė ir surinko 29 naudingumo balus.

„Anadolu Efes“: Vasilije Mičius 32 (7/11 trit.), Adrienas Moermanas 14 (5 atk. kam.), Shane‘as Larkinas 12 (0/7 trit., 7 rez. perd.), Tiboras Pleissas 9, Rodrigue‘as Beaubois 8.

CSKA: Tornikė Šengelija 23, Willas Clyburnas 18 (7 atk. kam.), Johannesas Voightmannas 17 (9 atk. kam., 7 rez. perd., 27 naud. bal.), Gabrielis Lundbergas 17 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Aleksejus Švedas 9.