R. Jokubaitis buvo tarp lyderių, o „Barca“ palaužė serbų pasipriešinimą

Triuškinantį pranašumą vėjais paleidusi „Barcelona“ (19-5) susitvarkė su dar vienu varžovu Eurolygoje. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai namuose 82:70 (22:15, 25:17, 18:19, 17:19) įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ (11-13).

Katalonai po pralaimėjimo praėjusią savaitę „Žalgiriui“ išlieka nesuklupę. Jasikevičiaus auklėtiniai dukart laimėjo ACB lygoje, o dabar pergalę pasiekė ir Eurolygoje.

Rokas Jokubaitis buvo vienas lyderių nugalėtojų gretose. Gynėjas per 15 minučių įmetė 10 taškų (1/1 dvit., 2/2 trit., 2/2 baudų), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 ir prarado 2 kamuolius, sykį prasižengė ir sukaupė 15 naudingumo balų.

Jokubaitis buvo trečias pagal naudingumą komandos žaidėjas. Naudingiau žaidė aukštaūgių duetas – Brandonas Daviesas ir Nikola Mirotičius (po 20 naud. bal.).

Lietuvis pasižymėjo ne tik geru žaidimu, bet ir puikiu epizodu, kai pakabino kamuolį ore Brandonui Daviesui.

„Barca“ šiame mače turėjo 23 taškų pranašumą, tačiau ketvirtajame kėlinyje prisileido varžovus iki vienženklio atstumo.

„Negalime atsipalaiduoti, – po rungtynių sakė Jasikevičius. – Nustojome atsakyti į kontaktą. Yra dvi pusės šių rungtynių. Vienoje atrodėme puikiai, žaidėme čempionišku lygiu, su disciplina. Jei atsipalaiduoji, nesvarbu namuose ar išvykoje, varžovai bandys kabintis. Tačiau rungtynių pabaigoje atgavome kontrolę ir pasidarė kiek lengviau.“

„Barca“ pirmojo kėlinio pabaigoje susikūrė atsispyrė atkarpai, kuri vėliau virto į 11:0 (26:15). Katalonai nežadėjo sustoti ir netrukus pranašumas pasiekė 18 taškų (35:17).

Pirmoje pusėje serbai niekaip nesugaudė Jokubaičio, kuris iki pertraukos sumetė 10 taškų. Dar antrajame kėlinyje persvara perkopė 20 taškų ribą, o po pertraukos išaugo iki rekordinės 23 taškų ribos (57:34).

Atsipalaidavę šeimininkai leido „Crvena Zvezda“ priartėti, kuri kaip mat pasinaudojo gautu šansu. Dar iki trečiojo kėlinio pabaigos deficitas sumenko iki 12 taškų, o likus 7 minutėms Nate'as Woltersas dvitaškiu sumažino skirtumą iki vienženklio (59:67).

Nepaisant titaninių varžovų pastangų, „Barca“ sugebėjo stabilizuoti savo žaidimą. Dante Exumas pataikė dvitaškį, vėliau pridėjo baudą ir „Crvena Zvezda“ nebeišsikapstė (78:68).

Katalonai išlieka pirmoje turnyrinės lentelės pozicijoje. Belgrado ekipa dalinasi 7-8 pozicijas su „Monaco“ (11-13).

Barselonos komandai Mirotičius per 22 minutes pelnė 19 taškų (7/7 dvit., 1/3 trit., 2/2 baudų), atkovojo 4 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 20 naudingumo balų.

Belgrado ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Ognjenas Dobričius, kurio sąskaitoje per 22 minutes buvo 17 taškų (3/6 dvit., 2/4 trit., 5/6 baudų), 1 atkovotas kamuolys, 2 rezultatyvūs perdavimai bei 16 naudingumo balų.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 19 (7/7 dvit.), Dante Exumas 13 (5/6 dvit., 3 per. kam.), Brandonas Daviesas 12 (5/6 dvit., 6 atk. kam., 2 blok.), Rokas Jokubaitis 10 (2/2 trit., 5 rez. perd.), Rolands Šmits 8.

„Crvena Zvezda“: Ognjenas Dobričius 17 (2/4 trit., 5/6 baud.), Nikola Ivanovičius 13, Luka Mitrovičius 9 (6 atk. kam.), Stefanas Markovičius 7.