„Rytas“ žengė į pusfinalį tiesiausiu keliu

Vilniaus „Rytas“ per antrąsias „Betsafe-LKL“ ketvirtfinalio rungtynes Klaipėdoje nugalėjo „Neptūną“ 95:91 (26:21, 22:14, 24:30, 23:26), laimėjo seriją 2-0 ir tapo pirmuoju čempionato pusfinalio dalyviu.

Vilniečiai savo sąlygas aikštėje diktavo nuo pirmųjų minučių, tačiau kurį laiką turėjo tenkintis tik nedidele persvara. Padėtis ėmė dramatiškai keistis antrajame kėlinyje, kai svečių pranašumas ėmė greitai augti ir po Luko Ulecko dvitaškio pasiekė bet 18 taškų (46:28).

Antrojo kėlinio pačioje pabaigoje klaipėdiečiams pavyko „Ryto“ spurtą pristabdyti ir į didžiąją pertrauką iškeliauti turint tik 13 taškų deficitą (35:48).

Trečiajame kėlinyje „Neptūnas“ pagerino žaidimą, tačiau ne kartą tiesiog pritrūko sėkmės ir ilgai nesugebėjo priartėti prie vilniečių. Vis dėlto ketvirčio pabaigoje uostamiesčio komanda spurtavo ir po Oskaro Pleikio baudos metimų sumažino atsilikimą iki vienženklio (55:63).

Netrukus Nojus Mineikis pataikė tritaškį su pražanga, pridėjo baudos metimą ir komandas teskyrė 5 taškai (59:64).

Arčiau „Rytas“ varžovų neprisileido, tačiau ir atitrūkti nesugebėjo – po 3 kėlinių vilniečiai pirmavo 72:65.

Pusę ketvirtojo kėlinio padėtis aikštėje nesikeitė kol po L.Ulecko tritaškio „Rytas“ sugebėjo susigrąžinti dviženklę persvarą (78:68). Ši riba tapo lyg užkeikta klaipėdiečiams, o padėtis šeimininkams tapo kritinė, kai Elvaras Fridrikssonas, likus žaisti 3 min., pataikė tritaškį ir padidino „Ryto“ pranašumą iki 13 taškų (87:74).

Netrukus Marcusas Fosteris pridėjo dvitaškį ir išsprendė rungtynių laimėtojų klausimą. Per likusį laiką „Neptūnas“ bandė desperatiškai gelbėtis, pataikė du sunkius tritaškius, sumažino atsilikimą vos iki 4 taškų (89:93), tačiau galimybės išplėšti bent pratęsimą negavo.

Pirmąsias serijos rungtynes Vilniuje gegužės 12-ąją „Rytas prieš „Neptūną“ po pratęsimo laimėjo 107:99. Pusfinalyje sostinės ekipa susitiks su Alytaus „Wolves“ ir Jonavos „CBet“ poros nugalėtojais.

„Rytas“: Kendale'as McCullumas 15, Evaldas Kairys 14 (5 atk. kam.), Justinas Gorhamas 13 (5 atk. kam.), Gytis Radzevičius (6 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Marcusas Fosteris (3/7 tritaškių, 5 rez. perd., 4 per. kam.) po 11, Lukas Uleckas, Gytis Masiulis, Jaime Echenique ir Elvaras Fridrikssonas (7 rez. perd., 5 klaidos, 3 per. kam.) po 7.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 20 (1/10 tritaškių, 7 atk. kam.), Matas Jogėla 15 (5 rez. perd., 4 per. kam.), Žygimantas Janavičius 13 (5 atk. kam., 4 rez. perd. 5 klaidos), Oskaras Pleikys (11 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Nojus Mineikis po 12, Matas Vaitkus 9, Rokas Gustys 8 (12 atk. kam.).

Šiame straipsnyje: rytasNeptūnaspusfinalisLKL