Sostinės gimtadienį „Rytas“ pasitiko pralaimėjimu

LKL čempionams nepavyko deramai pasveikinti savo miesto su 700-uoju gimtadieniu. Vilniaus „Ryto“ krepšininkai pralaimėjimu pradėjo kovas FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etape. Vėlų antradienio vakarą vilniečiai svečiuose 69:82 nusileido Manresos BAXI komandai.

Dvikova Ispanijoje vilniečiams prasidėjo sėkmingai. Po trijų pirmųjų minučių jie turėjo 7 taškų pranašumą, tačiau greitose atakose taškais besikeitusios komandos pirmąjį ketvirtį baigė lygiosiomis (19:19).

Daug sėkmingiau antrąjį kėlinį pradėjo BAXI krepšininkai. Praėjus beveik pusei kėlinio laiko varžovai susikrovė dviženklį skirtumą (21:31).

Trečiajame kėlinyje vienu metu Manresos komanda susikūrė net 16 taškų persvarą (44:60), tačiau vilniečiai bandė gelbėtis paskutiniame ketvirtyje.

Praėjus 3,5 minutės ketvirtajame kėlinyje „Rytas“ sugebėjo sumažinti savo deficitą iki vienženklio, bet to neužteko. BAXI nepaleido pirmosios pergalės „Top 16“ etape.

„Rytas“ prastai atakavo iš žaidimo ir realizavo tik 22 iš 70 metimų (31,4 proc.). Taip pat vilniečiai daug dažniau klydo nei varžovai – 16 prieš 6 prarastus kamuolius.

„Rytui“ daugiausia taškų pelnė: Marcusas Fosteris 25 (5/9 trit., 8 atk. kam.), Elvaras Fridrikssonas 12 (4/8 trit.), Margiris Normantas ir Jarvisas Williamsas po 8, Martynas Echodas 6 (10 atk. kam.).

BAXI: Devinas Robinsonas 18, Marcis Šteinbergs 16 (3/5 trit.), Jerrickas Hardingas 14.

"Esme nusivylę. Varžovai žaidė dideliu tempu, greit pereidavo iš gynybos į puolimą, o mes nesugebėjome persiorientuoti. Turėjome būti atletiškesni ir agresyvesni nuo pirmųjų minučių", - po mačo kalbėjo "Ryto" gynėjas Elvaras Fridrikssonas.

"Nieko, šiame etape dar liko penki mačai, todėl turėsiem progų susikaupti ir grįžti į sau įprastas vežes", - vylėsi islandas.