Šeštadienį startuoja naujas LKL sezonas

Naujasis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionatas prasidės jau šį savaitgalį. Atidarymo rungtynės vyks šeštadienį Kaune tarp „Žalgirio“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“.

Šio sezono tvarkaraštis pradėtas sudarinėti 2017 metų lapkričio mėnesį, galiausiai patvirtintas ir paskelbtas šių metų rugpjūčio 10 dieną.

„Sudaryti tvarkaraštį sudėtinga, nes yra daug veiksmų: arenų užimtumas, klubų dalyvavimas tarptautinėse arenose – stengiamės atsižvelgti į visų interesus, – sakė LKL varžybų direktorė Rasa Liuimienė. – Pavasarį tapo akivaizdu, kad sezonas tęsiasi ilgai, gegužę jau visi nori eiti į gamtą, o ne į arenas, todėl pakeitėme čempionato formatą sutrumpindami atkrintamųjų varžybų serijas“.

Tvarkaraščio projektas sudarytas dar vasarį, o patvirtintas ir paskelbtas likus pusantro mėnesio iki sezono.

„Dažniausiai tvarkaraštis būdavo patvirtinamas likus kelioms dienoms iki čempionato, – sakė R. Liuimienė. – Tikimės, kad ir kitais metais pavyks išlaikyti ritmą ir tempą, komandos turės galimybę ruoštis bilietų pardavimams, reklamoms, projektų kūrimui, sudėčių sudarymui“.

Praėjusį sezoną televizinių rungtynių auditorija, lyginant su užpraėjusiu sezonu, išaugo 38 proc. Kai kurias rungtynes pamatė pusė milijono žmonių, išaugo ir Karaliaus Mindaugo taurės turnyro žiūrimumas.

„Atsispirdami į šiuos rodiklius keliame tikslus rodiklius didinti, – sakė LKL marketingo direktorius Arvydas Tamašauskas. – Stengsimės dar tobulėti, kad turinys iki rungtynių, pertraukos metu ir po rungtynių būtų įdomus“.

LKL čempionato transliacijų vedėjas bus Ignas Grinevičius, jis taip pat bus atsakingas už turinį, kuris pasieks televizijos žiūrovus.

„Stengsimės daryti, kad kiekviena turinio minutė būtų svarbi, – sakė I. Grinevičius. – Norime, kad LKL transliacijų kokybė kiltų į viršų. Parduodame transliacijų teises, vadinasi, esame įdomūs. Šiemet televizinės rungtynės bus transliuojamos septyniomis kameromis, praėjusį sezoną buvo penkimis. Turėsime daugiau personalo nei bet kada, galėsime daugiau dėmesio skirti rungtynių pristatymui ir atlikti rungtynių analizę tiesioginio eterio metu“.

LKL pardavė licenciją vienai didžiausių Suomijos telekomunikacijos kompanijų ir nuo šiol LKL internetinės transliacijos užsienyje bus apmokestintos.

„Tai normali praktika pasaulyje. Norint stebėti NBA, Eurolygos, Vokietijos ar Ispanijos krepšinio lygas prašoma sumokėti“, – aiškino I. Grinevičius.

Naują sezoną LKL čempionate dirbs 17 teisėjų – trimis mažiau nei praėjusį sezoną. Naujų veidų tarp teisėjų nebus.

LKL teisėjų direktorius Algimantas Pavilonis pristatė, kad ateinantį sezoną teisėjai galės dažniau naudoti skubaus pakartojimo sistemą (SPS), kad priimtų sprendimą po vaizdo peržiūros. Pavyzdžiui, teisėjas galės peržiūrėti, prasižengta prieš krepšininką metant dvitaškį ar tritaškį, ar fiksuota pražanga atitinka kriterijus – po peržiūros teisėjas, pavyzdžiui, paprastą pražangą galės pakeisti nesportine ar diskvalifikacine arba atvirkščiai. Be to, nuo šiol teisėjai prieš eidami peržiūrėti įrašą praneš rungtynių informatoriui, ką tiksliai ketina peržiūrėti. Rungtynių informatorius praneš arenoje susirinkusiems žiūrovams, kokį epizodą teisėjai peržiūrės.

Dar vasarą pristatyta naujovė, kad LKL varžybų dalyviai nuo šiol galės išsakyti kritiką teisėjams negaudami už tai baudų.

„Labai tikiuosi trenerių išsilavinimo ir kad jie diplomatiškai prie to klausimo prieis, – sakė LKL prezidentas Remigijus Milašius. – Tikiuosi, nebus įžeidinėjimų. Esu už liberalumą. Manau, bus susikalbėjimas“.

Teisėjams teks prisitaikyti ir prie naujovių – Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) atliko kelis taisyklių pakeitimus. Vienas pakeitimų – po techninės pražangos ir atlikto baudos metimo kamuolys atiteks komandai, kuri valdė kamuolį iki pražangos. Iki šiol kamuolys atitekdavo techninę pražangą gavusios komandos varžovams.

LKL šią savaitę organizavo susitikimą su klubų vadovais, policijos pareigūnais ir saugos tarnybų atstovais aptarti priemones, kurių ketinama bus imtis siekiant užtikrinti žiūrovų ir varžybų dalyvių saugumą. Nuspręsta tęsti praėjusio sezono pabaigoje pradėtą iniciatyvą griežčiau kontroliuoti sirgalių elgesį tribūnose (ypatingai pirotechnikos naudojimą ir keiksmažodžius).

„Tai nėra lengva tema. Keiksmažodžiai yra viešosios tvarkos pažeidimas, bet LKL neturi įgaliojimų suimti asmenis, tai turėtų daryti policijos institucijos, – sakė LKL varžybų direktorė R. Liuimienė. – Sutarėme, kad į rungtynes atėję žmonės būtų saugūs ir jaustųsi malonioje aplinkoje, todėl tęsime praėjusį sezoną pradėtus darbus“.

LKL visuomet pasisako už diskusijas ir bendradarbiavimą su sirgaliais.

LKL naują sezoną pasitinka su šūkiu „Viena svajonė“. Šūkis jau panaudotas sezono pristatymo klipe. Sirgaliams šį sezoną bus pristatytos ir kitos komunikacinės naujovės – oficiali LKL programėlė telefonams bei interaktyvus žaidimas. LKL programėlė „Android“ telefonams turėtų pradėti veikti iki pirmų sezono rungtynių, „iOS“ dėl registracijos ypatybių programėlė turėtų pradėti veikti vėliau.

Oficialus LKL žaidimas – galimybė susiburti grupei žmonių ir tarpusavyje rungtis, kurio komanda bus stipriausia. Dalyviai išrinks savo komandas iš visų lygos žaidėjų ir šie priklausomai nuo jų pasirodymo krepšinio aikštelėje rinks taškus savo komandos vadovams. Planuojama pradėti su demonstracine žaidimo versija, o sezono eigoje žaidimas bus pasiekiamas visiems.

Lietuvos krepšinio lyga dirba ties tuo, kad suorganizuotų bendrą turnyrą LKL ir Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) klubams.

„Tas turnyras reikalingas, – pripažino LKL generalinis direktorius R. Brazauskas. – Dirbame darbą ir tikimės, kad pavyks šį turnyrą suorganizuoti“.

Šį sezoną nebus rengiamas Baltijos krepšinio lygos turnyras, todėl dalis LKL klubų, nesivaržančių tarptautinėje arenoje, žaistų tik savaitgaliais. Bendro LKL ir NKL turnyro susitikimai vyktų antradieniais ir trečiadieniais.

LKL ir toliau vystys sėkmingus praėjusio sezono projektus. Turėdama partnerius, Lietuvos krepšinio lyga galės tęsti socialinius projektus, kurie padės spręsti socialines problemas, suteikti vaikams užimtumo.

Iki penktadienio vyksta registracija į LKL akademiją. Visi norintieji prisidėti prie lygos ar klubų veiklos kviečiami užpildyti registracijos formą. Taip pat bus tęsiamas projektas „Gyvenimas krepšinio ritmu“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių