Vilniaus „Rytas“ įveikė Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkus

Į pergalių kelią Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) sugrįžo Vilniaus „Rytas“ (3-1).

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namuose 85:71 (19:15, 21:26, 22:14, 23:16) įveikė Panevėžio „Lietkabelio“ (2-3) krepšininkus.

Po dviejų kėlinių minimalią persvarą turėjo svečiai (40:41), tačiau trečiojo kėlinio pradžioje vilniečiai spurtavo 16:2 ir po Tannerio Leisnerio dvitaškio įgijo 11 taškų pranašumą (56:45), kurį prieš lemiamą ketvirtį panevėžiečiai šiek tiek sumažino (55:62).

Iki rungtynių pabaigos likus 4 minutėms po Džoržde Gagičiaus baudos metimo deficitas sumenko iki 6 taškų (67:73), tačiau tuomet vilniečiai atsakė atkarpa 7:2, kurią įspūdingai užbaigė Speedy Smitho ir Gyčio Radzevičiaus tandemas.

S. Smithas perėmė kamuolį ir greitoje atakoje pakabino jį G. Radzevičiui, kuris galingu dėjimu viena ranka likus minutei finalizavo fantasmagorišką „Ryto“ ataką (80:69).Po tokio epizodo „Lietkabelis“ nebeatsigavo.

Vilniečiams Ivanas Buva per 29 minutes pelnė 20 taškų (7/11 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 17 naudingumo balų.

I. Buvai talkino po 15 taškų surinkę G. Radzevičius (5 atk. kam.) ir Arnas Butkevičius (5 atk. kam., 5 rez. perd.), kuris atliko vieną gražiausių šio sezono dėjimų.

Panevėžio ekipos gretose išsiskyrė Dž. Gagičius, kurio sąskaitoje per 22 minutes buvo 19 taškų (8/13 dvit., 3/4 baud.), 4 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai ir 12 naudingumo balų.

„Ryto“ aukštaūgio T. Leissnerio pasirodymą mače su Panevėžio „Lietkabeliu“ anksčiau laiko užbaigė šiurpus momentas.

Amerikietis kovodamas varžovų baudos aikštelėje praleido besigynusio Kasparo Berzinio smūgį į smilkinio sritį ir iš karto išbėgo iš aikštės. Baiminamasi, jog aukštaūgis galėjo patirtį lūžį.

T. Leissneris tuoj pat papuolė į komandos personalo rankas, o po akimirkos buvo pakviesta ir rungtynėse budėjusi medikų komanda.

Kiek vėliau krepšininkas ant neštuvų buvo išvežtas iš arenos į ligoninę.

Spaudos konferencijoje kalbėjęs „Ryto“ vyr. treneris G. Žibėnas pasidalijo ankstyva prognoze – auklėtinis galimai patyrė žandikaulio lūžį. Pykčio kupinas strategas metė akmenį į teisėjų darbą, kurie susidūrimo momente neįžvelgė nieko neleistino, o pražangą sušvilpė epizode su kamuoliu.

„Rungtynės kainavo per daug, nes gali būti, jog praradome Tannerį labai ilgam, – komentavo G. Žibėnas. – Turiu pasakyti, kad šiandien nesame patenkinti epizodų traktavimu. Lūžęs žandikaulis, jis yra sutraiškytas ir net nebuvo skirta pražanga. Mes tikrai vertinsime šį epizodą. Už tokius dalykus žaidėjai yra diskvalifikuojami bent jau iš rungtynių.“

Per 13 minučių T. Leissneris spėjo pelnyti 8 taškus (1/1 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud.), atkovoti 3 kamuolius, atlikti rezultatyvų perdavimą, sykį suklysti, 3 kartus prasižengti ir surinkti 5 naudingumo balus.

Po mačo panevėžiečių strategas Nenadas Čanakas nebuvo patenkintas savo auklėtinių gynyba.

„Trečiąjį kėlinį atidarėme labai bloga gynyba. Leidome jiems mesti laisviems. Tiesiog nežaidėme gynyboje. Taip pat klydome, o „Rytas“ tuo pasinaudojo. Bandėme sugrįžti, tačiau jų neįveiksi, jeigu nežaisi visas 40 minučių“, – dėstė treneris.

„Rytas“: Ivanas Buva 20 (7/11 dvit., 7 atk. kam.), Gytis Radzevičius (3/4 trit., 5 atk. kam.) ir Arnas Butkevičius (6/8 baud., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.) po 15, Vaidas Kariniauskas 11 (4/4 dvit.), Tanneris Leissneris ir Speedy Smithas (2/3 trit., 5 atk. kam., 6 rez. perd.) po 8.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 19 (8/13 dvit.), Gediminas Orelikas 10 (2/4 trit.), Kristupas Žemaitis 9 (2/5 trit.), Nikola Radičevičius (6 rez. perd.) ir Panagiotis Kalaitzakis po 7.