Apmokyti pirmieji medikai: ką daryti atėjus dienai „X“

  • Teksto dydis:

Lietuvoje apmokyti pirmieji medikai, kaip teikti pagalbą ekstremaliose situacijose. Kaip praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), iki 2025 metų vidurio planuojama apmokyti tūkstantį asmenų, o iš viso iki 2026 metų  – 6 tūkst. medikų ir kitų sveikatos sistemos darbuotojų.

SAM duomenimis, pirmieji mokymai šių metų birželio mėnesį startavo trijose mokymų grupėse Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gydymo įstaigose. Liepą suplanuotos 3 mokymų grupės Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje, o rugpjūtį – Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Mokymai susideda iš teorinių ir praktinių situacijų modeliavimo, skirtų pasirengti bei koordinuotai iteikti sveikatos priežiūros paslaugas ekstremaliosios situacijos, masinės nelaimės, mobilizacijos ar karo padėties metu.

Mokymų dalyviai gilinasi į tokių situacijų teisinį reguliavimą, įvairių pagalbos tarnybų uždavinius ir pagalbos organizavimo ypatumus, sveikatos sistemos organizavimą mobilizacijos metu ir pareigų paskirstymą bei ekstremaliųjų situacijų valdymo planų rengimą ir aktyvavimą.

Taip pat gilinamasi į gydymo įstaigų veiklos, pagalbos teikimo organizavimo principus, vadovavimą, kontrolę ir komunikaciją, medicininį rūšiavimą, reikalingus išteklius ASPĮ veiklos tęstinumui užtikrinti, situacijos vertinimą ir valdymą įvykio vietoje, saugumo užtikrinimą, specifines ekstremalias situacijas ir krizes, masinės nelaimės valdymo ypatumus taikos ir karo atveju.

Per mokymus paliečiami ir psichologinės pagalbos teikimo ypatumai nukentėjusiems, darbuotojų saugos priemonių naudojimo ekstremalių situacijų metu klausimai.

Iš viso pagal mokymų programą iki 2025 m. vidurio planuojama apmokyti tūkstantį specialistų, daugiau nei pusę iš jų – iki 2024 m. pabaigos.

Stiprinant gydymo įstaigų personalo parengtį iki 2026 m. planuojama apmokyti apie 6 tūkst. sveikatos priežiūros specialistų, tarp jų sveikatos sektoriaus operacijų centro narius, gydymo įstaigų Ekstremalių situacijų valdymo grupių narius, asmens sveikatos priežiūros specialistus, gydymo įstaigų vadovus ir kitus darbuotojus, dirbančius asmens sveikatos priežiūros įstaigose, taip pat visuomenės sveikatos specialistus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Daktaras

Daktaras portretas
Ka daryti? Begt link seimo, link balkonelio, link anuko, PIS, CMO, bei kitu "didvyriu" rezidenciju... kad neleisti jiems pasprukti del to, kad link dienos "x" sali atvede. Kiekvienam po kulka - ir diena "x" pasibaigs taip pat grietai, kaip ir prasidejo. Kiek nekaltu zmoniu gyvybiu bus issaugota.

ką daryti atėjus dienai „X“?

ką daryti atėjus dienai „X“? portretas
laukti dienos „Z“.

Pirmiausia

Pirmiausia portretas
baigti planuoti dienas "X".Gyventi darnoje su gamta, kaimynais, gerbti ir myleti visus zmones, Lietuvos piliecius, Lietuvoje.
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių