Gydytoja patarė, ko nedaryti peršalus: svarbiausia – viena taisyklė

  • Teksto dydis:

Peršalimo simptomai gydantis namuose dažniausiai praeina per kelias dienas ar savaitę. Tačiau vaistininkai pastebi, kad pacientai, norėdami greičiau pasveikti, neretai daro klaidas, kurios ligos eigą gali ne palengvinti, o atvirkščiai – apsunkinti.

Apie tai plačiau papasakojo gydytoja Izabelė Juškienė.

Kokios dažniausios klaidos peršalus?

– Pirma klaida – tęsti darbą. Dabar daugeliui prieinamas nuotolinis darbas, tačiau jei tik pasireiškia pirmieji peršalimo simptomai, rekomenduojama likti namuose su nedarbingumo pažymėjimu ar dirbant nuotoliniu būdu. Taisyklė paprasta: kiek dienų sergate, dvigubai tiek laiko prireiks visiškai pasveikti.

– Ką žmonės daro neteisingai, norėdami pasveikti?

– Liaudies medicina yra efektyvi, tačiau kartais imamasi abejotinų metodų, tokių kaip vandenilio peroksido vartojimas ar distiliuoto vandens gėrimas. Tokie drastiški metodai nerekomenduojami. Pacientai taip pat klausia, kaip sustiprinti imunitetą – tai reikia daryti būnant sveikam, o ne susirgus.

– Kada reikia mažinti temperatūrą?

– Gerkite pakankamai skysčių, ypač arbatų: liepų žiedų, aviečių. Temperatūrą patartina mažinti suaugusiems, kai ji viršija 38 laipsnius, nebent turite sveikatos sutrikimų. Dažnas vaistų nuo temperatūros vartojimas gali silpninti imunitetą.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

– Kada kreiptis į gydytoją?

– Peršalimas paprastai prasideda laipsniškai: temperatūra lyg nori kabintis, gerklė, sloga, pirmos trys dienos yra kritinės, kuomet jūs patys matote, ar sveikstate, ar visgi situacija nėra gerėjanti. Jeigu tai yra virusas, tai liga tiesiog ateina labai staigiai – temperatūra siekia 39 laipsnius, negalite pasikelti iš lovos, baisus galvos, gerklės, pilvo skausmas, gali būti net kažkokie viduriavimą imituojantys simptomai ir tai yra būdinga tiek COVID-19, tiek gripo simptomams. Taigi tris dienas yra saugu pabūti namuose, o vėliau, jeigu negerėja, reikia kreiptis į gydytoją.

– Ar galima padauginti skysčių?

– Temperatūrai kylant, netenkama mikroelementų, todėl būtina gerti skysčių, tačiau vyresnio amžiaus žmonėms su širdies ar inkstų problemomis per didelis skysčių kiekis gali sukelti tinimus ir kraujospūdžio padidėjimą. Lašelinės infuzijos taip pat nerekomenduojamos. Susirgus – svarbiausia ilsėtis, o ne ieškoti greitų intervencinių metodų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

eina sau

eina sau portretas
su tokiu gydymu- susirgus tris dienas palaukti?????? Ko laukti, kol pasveiksi ar numirsi?????

Vaje

Vaje  portretas
Kaip skiriasi rūpestis žmogaus sveikata. Tarybiniais laikais, jei temperatūra didesnė nei 37,5 laipsnio, skambini į polikliniką ir atvažiuoja gydytoja į namus, apžiūri, būtinai paklauso plaučius,išrašo vaistų, nedarbingumo lapelį. Ir kai jau neturi temperatūros, eini į polikliniką, paskiriami tyrimai, gydaisi toliau.

Nu nu

Nu nu portretas
O jeigu tai plaučių uždegimas, tai po 3 dienų, gali ir laidotuvių sulaukti....
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių