Lietuvoje – nauji vaistai: bus gydomi nesunkia COVID-19 ligos forma sergantys pacientai

 • Teksto dydis:

Pirmadienį Lietuvą pasiekė naujų COVID-19 liga sergantiems pacientams skirtų vaistų siunta. Farmacijos kompanijos „Roche“ sukurtas preparatas „Ronapreve“ (kasirivimabo ir imdevimabo derinys) bus skiriamas nesunkia COVID-19 ligos forma sergantiems ligoninių pacientams, kuriems nereikia papildomo deguonies, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Europos vaistų agentūra (EVA) lapkričio 11 d. pritarė „Ronapreve“ registracijai ir rekomendavo skirti šį preparatą COVID-19 liga sergantiems asmenims nuo 12 metų amžiaus, sveriantiems bent 40 kg, kuriems nereikia pagalbinio gydymo deguonimi ir kuriems yra padidėjusi rizika būklei blogėti iki sunkios COVID-19 ligos. Preparatas taip pat gali būti skiriamas COVID-19 ligos profilaktikai suaugusiesiems bei 12 metų amžiaus ir vyresniems paaugliams, sveriantiems bent 40 kg.

Kaip praneša SAM, per Europos Komisijos organizuojamus bendruosius pirkimus Lietuva įsigijo 60 dozuočių vaistinio preparato „Ronapreve“, kurių užteks 60-ies pacientų gydymo kursui. Pirmadienį, gruodžio 27 d., šie vaistai buvo pristatyti į Ekstremalių sveikatai situacijų centro sandėlį. Artimiausiomis dienomis jie bus paskirstyti gydymo įstaigoms. Papildomai numatyta įsigyti dar 340 dozuočių „Ronapreve“.

Šiuo metu sunkia COVID-19 liga sergantiems pacientams, kuriems dėl pneumonijos būtina deguonies terapija, yra skiriamas vaistinis preparatas „Veklury“ (veiklioji medžiaga – remdesiviras). EVA patvirtino šį preparatą praėjusių metų birželį. Lietuva šiuos vaistus perka centralizuotai kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis. Šių metų gruodžio 20 d. Europos Komisija patvirtino naują „Veklury“ indikaciją suaugusiesiems, kuriems nebūtina deguonies terapija, bet yra padidėjusi rizika, kad liga progresuos iki sunkios COVID-19 ligos formos.

Lietuva dalyvauja ir kituose Europos Komisijos vykdomuose centralizuotuose pirkimuose dėl monokloninių antikūnų ir antivirusinių vaistų, skirtų gydyti COVID-19 ligai, įsigijimo. Kaip teigia ministerija, „kalbėjimas vienu balsu“ padeda susitarti dėl geresnių pirkimo sąlygų šalims narėms. Centralizuotas pirkimas pasiteisino ir įsigyjant COVID-19 vakcinas: ES šalys jas gavo vienos iš pirmųjų ir užsitikrino stabilų tiekimą keleriems metams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lietuvys.

Lietuvys. portretas
O jeigu aš nenoriu gydytis? Tai ką? ir vėl panevelia?

vargsas

vargsas portretas
kokios vakcinos i tuos vaistus \bus ipilta feizerio ar kitos tai bua tas pats kaip skiepas nenaudokite tu vaistu tai irgi bus nuodas sugalvojo sitaip gyventojus isdurti

pastebėjimas

pastebėjimas portretas
Simonių žydroji drauge su Dulky mulky viešai tyčiojosi iš seimo nario Kepenio siūliusio ruoštis covid gydyti vaistais, esa jokių vaistų nėra ir nebus. Alio- kur tu Simonių žydroji ir Dulky mulky?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių