Nelaimė jauno vaikino gyvenimą sutrupino į šipulius: didžiausia svajonė – vėl vaikščioti

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

„Tomo didžiausia ir vienintelė svajonė – vėl vaikščioti“, – graudinosi mama Gitana, kalbėdama apie vienintelio sūnaus gyvenimą pakeitusią nelaimę. Viltį, kad 22-ejų Tomas vėl savarankiškai žengs žingsnius, ji atiduoda į geros valios žmonių rankas.

Vasara, pakeitusi gyvenimą

Prisimindama lemtingąją 2020-ųjų birželio 29-ąją, kai įvyko tuomet dar 21-erių sūnaus Tomo gyvenimą sujaukusi nelaimė, mama Gitana pasakojo, kad jaunas vaikinas tuomet su darbo kolektyvu dalyvavo vakarėlyje, sodyboje. Tačiau netrukus atsidūrė medikų rankose.

„Maudėsi ir nėrė į vandenį. Jokių įspėjamųjų ženklų, kad ten – negilu, nebuvo. Sūnui lūžo penktasis stuburo slankstelis, o šeštasis – pasislinko. Respublikinėje Šiaulių ligoninėje buvo atliktas tempimas. Paskambinusi gydytojui paprašiau, kad Tomas būtų transportuotas į Kauno klinikas. Čia sūnui buvo atlikta operacija – pašalintos skeveldros ir tarp ketvirtojo bei šeštojo slankstelio įstatytas titano implantas, sutvirtinęs stuburą“, – atviravo pašnekovė.

Moteris neslėpė – visą tą laiką medikai kovojo dėl Tomo gyvybės, palikdami neapibrėžtą atsakymą – jaunas vaikinas išgyvens arba ne. „Turbūt įvyko stebuklas – Tomui buvo skirti rezerviniai vaistai. Po trijų savaičių iš Kauno klinikų išvykome į reabilitaciją. Tiesa, sūnus tada dar šiek tiek tebekarščiavo, jam buvo įvesta ir tracheostoma (chirurginiu būdu suformuota anga priekinėje kaklo dalyje, per kurią įkvepiamas oras patenka tiesiai į trachėją ir plaučius – aut. past.), kateteriai ir maišelis šlapimui. Tačiau ilgiau laukti negalėjome, kad nesiatrofuotų raumenys“, – sakė pašnekovė.

Tomas/Šeimos asmeninio archyvo nuotr.

Pastangų reikalaujanti kasdienybė

Jaunam vaikinui buvo skirta 100 dienų turėjusi trukti reabilitacija Palangoje, tačiau viso šio laiko Tomui čia išbūti nepavyko dėl to, kad personalas užsikrėtė koronavirusu. Teko grįžti į namus Šiauliuose.

„Per parą padedant draugams mes gavome visus sūnaus kasdienybei būtinus daiktus, nes neturėjome net funkcinės lovos. Netrukus suradome ir kineziterapeutą, susipirkome visą reikiamą įrangą – prietaisus elektros stimuliacijai, minamus dviratukus kojoms ir rankoms, limfodrenažą. Taip pat turime įsigiję hidraulines pirštines. Tad šiuo metu visą reabilitaciją galima atlikti namuose“, – atviravo Gitana.

Praėjus metams po nelaimės, Tomą operavęs gydytojas Deividas Stukas patarė atlikti magnetinio rezonanso tyrimą (MRT). Po šio tyrimo paaiškėjo, sakė mama, kad sūnaus stuburo kanalas yra laisvas – nervai nepažeisti. Tačiau nuplyšusios skaidulos, turinčios įtakos išoriniams jutimams.

„Pasak gydytojo, per metus mes labai daug pasiekėme, nes tada, kai įvyko nelaimė, sūnus buvo patalo ligonis. O dabar padedant kineziterapeutui Tomas prilaikomas gali susilenkti, geba kilstelėti pečius, judinti alkūnes, lankstyti riešus. Tačiau pats nepavalgo – reikia pamaitinti. Sūnus nejaučia kūno nuo krūtinės iki pat apačios – pats neatsisėda, nevaldo ir kojų. Jam visuomet reikalinga aplinkinių pagalba – net judant neįgaliojo vežimėliu. Sūnaus darbingumas tesiekia 10 procentų“, – graudinosi šiaulietė.

Tomas/Šeimos asmeninio archyvo nuotr.

Mama – ir kojos, ir rankos

Laimė, praėjusių metų vasarą įvykęs incidentas neturėjo neigiamų pasekmių jauno vaikino protiniams sugebėjimams. Šiuo metu Tomas studijuoja verslo administravimo specialybę Vilniaus universitete, o kitų metų sausį turėtų gintis baigiamąjį darbą.

„Aš esu Tomo rankos ir kojos. Reikalui esant, sūnui pratęsia sesijos laiką, nes studijuoja jis tik vakarais, po visų treniruočių. Tomas geba vienu kairės rankos nykščiu valdyti telefoną, tačiau rinkti teksto klaviatūra jam nepavyksta, todėl tai, ką pasako, už jį parašau aš“, – pasakojo Gitana.

Akiratyje – Lietuvos ir užsienio medikai

Pašnekovė neslepia – šeima kasdien deda dideles pastangas tam, kad sūnus vėl vaikščiotų. Todėl itin domisi atliekamomis kamieninių ląstelių injekcijomis, kurios, kaip viliamasi, galėtų dovanoti vienturčiui viltį žengti savarankiškus žingsnius.

„Gavome atsakymą iš Heidelbergo universitetinės ligoninės Vokietijoje, kuriame informuojama, kad kelių profesorių komisija peržiūrės sūnaus ligos istoriją ir praneš, kokį gydymą galima taikyti ir kiek jis kainuos. Tiksliau žinosime tik po poros savaičių. Tačiau skaičiau, kad kaina gali siekti nuo 50 iki 120 tūkstančių eurų“, – atviravo Gitana.

Ne vienas žmogus jau tikriausiai būtų palūžęs, bet Tomas yra labai stiprus – tiki tuo, ką daro.

Moteris sakė dėl gydymo kamieninėmis ląstelėmis besikreipusi ir į mediką sostinėje. Jis pažadėjo dėl Tomo gydymo pasitarti su jį operavusiu gydytoju D. Stuku ir pasakyti, ar Lietuvoje įmanoma imtis medicininių priemonių, kad jauno vaikino kasdienybė taptų artima ankstesniajai – iki nelaimės.

„Kiek girdėjau, Lietuvoje viena kamieninių ląstelių injekcija kainuoja 700 eurų. Tačiau mes nežinome, ar Tomui jos bus taikomos ir kiek jų reikės“, – sakė Gitana pridurdama, kad veikiausiai tokio gydymo nefinansuotų šalies ligonių kasos, nes finansuojama tik reabilitacija.

Viliamasi, kad gydymas kamieninėmis ląstelėmis, teigė šiaulietė, pagreitintų jos sūnaus gijimą. „Gydytojai rekomendavo medicininės pagalbos ieškoti klinikose, esančiose Europos Sąjungoje, o ne, pavyzdžiui, Tailande, nes žinome atvejį, kad gydymas Tailande nedavė jokio rezultato. Žinoma, tai labai individualu, bet viltis visada yra. Viliamės, kad padės ir laukiame, kad mus kažkur priimtų ir taikytų gydymą“, – viltingai kalbėjo pašnekovė.

Tomas/Šeimos asmeninio archyvo nuotr.

Reikalinga pagalba

Gitana nedrąsiai tarstelėjo, kad už brangų sūnaus gydymą užsienyje, jei jis nebus taikomas mūsų šalyje, šeima pati sumokėti neįstengtų. Todėl atiduoda sūnaus svajonę vaikščioti į geros valios žmonių rankas.

„Ne vienas žmogus jau tikriausiai būtų palūžęs, bet Tomas yra labai stiprus – tiki tuo, ką daro. Pasiduoti jam neleidžia ir nuolat lankantys draugai. Mes visi tikime, kad jis atsistos, tik tam reikia labai daug laiko ir įdirbio – sūnus treniruojasi nuo ryto iki vakaro“, – apie sūnaus norą pasveikti ir dedamas milžiniškas pastangas kalbėjo šiaulietė.


Norintys ir galintys prisidėti prie jauno vaikino svajonės vėl vaikščioti gali tai padaryti:

Gavėjas: Tomas Vasiliauskas

Bankas: SEB

Sąskaitos nr.: LT867044090100242859

Taip pat auką gydymui galima skirti čia: 

https://www.justgiving.com/crowdfunding/help-tomas-walk-again?NAUJAUSI KOMENTARAI

dede

dede portretas
matosi gerai gyvena .jauciu didesnes pagalbos reikia kas skurdziau gyvena

Zigmas

Zigmas portretas
Gal tetis dar galejo ka nors pridurti?Gal bemse sedejo?

>...

>... portretas
Gulejau su tokiais reabilitacijoj ir nebuvo ne vieno kuris butu kakla susilauzes nezinomoj vietoj. Visi tose vietose sekminfai maudesi ir narde daug metu iki kol vienas blogai atsispyre, antras blogai pataike inert, trecias sugalvojo is auksciau sokt, ketvirtas dar kaip nors mandriau. Nenori susilauzyt kaklo maudydamasis, pamirsk nardymus ant galvos. Buvo tokiu, kur viskas ivyko baseinuose, vanduo skaidriausias, gylio per akis
VISI KOMENTARAI 31
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių