- Pranešimas spaudai
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Trimetė Milana mirė, vos mama įžengė į palatą: niekada nepamiršiu gydytojos žodžių
-
Trimetė Milana mirė, vos mama įžengė į palatą: niekada nepamiršiu gydytojos žodžių
-
Trimetė Milana mirė, vos mama įžengė į palatą: niekada nepamiršiu gydytojos žodžių
-
Trimetė Milana mirė, vos mama įžengė į palatą: niekada nepamiršiu gydytojos žodžių
-
Trimetė Milana mirė, vos mama įžengė į palatą: niekada nepamiršiu gydytojos žodžių
„Mano dukrytę liga iš manęs pasiglemžė per penkis mėnesius. Iš pradžių užklupo sloga, tačiau mes galvojome, kad jai peršalimas. Buvo žiema, gruodis, todėl jokių kitų minčių neprisileidome.
Kai po Naujųjų metų ji ėmė karščiuoti, nedelsdami nuvykome į priėmimo skyrių. Po tos dienos mūsų gyvenimas pasikeitė – medikai, ligoninės, operacijos, reanimacija ir... mirtis.
Žodžio „užuojauta“, kurį man ištarė gydytoja, netekus dukrytės, nepamiršiu niekada“, – su ašaromis akyse prabyla panevėžietė Sandra, kurios trimetė dukrytė Milana mirė praėjusių metų gegužę.
Medikai įtarė leukemiją
Sandra pasakojo, kad Milana buvo labai guvi, aktyvi ir nuoširdi mergaitė. Ji labai mėgo eiti į darželį, gerai jautėsi būdama su vaikais, bendraudama ir žaisdama.
„Milana buvo sveikas vaikas ir niekada jos sveikatos būklė mums nesukėlė jokių įtarimų.
Vis tik kai sausio mėnesį nuvažiavome į ligoninę, kraujo tyrimai buvo kritiniai – rodikliai nukritę, trombocitų nelikę. Nedelsiant buvo atliktas kraujo perpylimas, tačiau medikai gero nežadėjo – pirminė diagnozė buvo leukemija.
Netrukus ji buvo atmesta ir paaiškėjo, kad Milanai – itin reta kraujo liga, o tokių vaikų Lietuvoje buvo vos trys“, – pasakojo Sandra.
Sandra ir Milana/Asmeninio archyvo nuotr.
Mirė mamos akyse
Šeimai iš po kojų ėmė slysti žemė, tačiau jie nepasidavė. Visi tikėjo, kad mergaitė pasveiks, tačiau kaulų čiulpų transplantacija ir žarnyno infekcija kaip reikiant prisidėjo prie prastėjančios mergytės būklės.
„Jai pradėjo pūliuoti visas kūnelis, veidas buvo tiek užtinęs, kad negalėjo net atsimerkti, sutriko šlapimo pūslės, inkstų veikla. Milanai labai skaudėjo. Gydymas buvo labai sunkus, chemoterapija sukėlė temperatūrą, drebulį.“
Tą dieną, kai Milana mirė, Sandra su vyru dar spėjo ateiti į reanimacijos palatą.
„Niekada nepamiršiu tos dienos. Vyras nuėjo pirmas, tada užėjau aš. Tą akimirką, kai buvau prie jos, dukrytė mirė, jos širdelė nustojo plakti.
Šalia stovėjusi gydytoja pareiškė užuojautą ir nuramino, kad dukrytė sulaukė manęs, kad galėtų išeiti būdama prie mamos. Nežinau, ar įmanoma susitaikyti su tuo, kas įvyko. Nežinau, ar kada nors pavyks. Mes, mamos, netekusios vaikų, mokomės gyventi iš naujo, kitaip, bet skausmas niekur nedingsta ir nemažėja. Mes prisitaikome, bet laikas negydo jokių žaizdų“, – širdį veriančius išgyvenimus pasakojo moteris.
Mes, mamos, netekusios vaikų, mokomės gyventi iš naujo, kitaip, bet skausmas niekur nedingsta ir nemažėja.
Didžiausia atrama – šeima ir paramos fondas
Po Milanos mirties praėjo pusantrų metų, tačiau šeima iki šiol kone kasdien prisimena mergytę.
Moteris sakė, kad pirmasis pusmetis po netekties buvo labai sunkus, tačiau atsitiesti ir nukreipti mintis bent trumpam jai padeda paramos ir labdaros fondas „Tuk tuk širdele“. Sandra vyko į mamų stovyklas, kuriose netektį patyrusios mamos dalijasi savo istorijomis, patirtimi.
„Iš pradžių atsiverti buvo sunku, tačiau ilgainiui supratau, kad man tai padeda, kad tai gelbsti. Gera būti šalia žmonių, patyrusių panašius išgyvenimus. Tada suvoki, kad esi ne vienas, kad yra šeimų, kurios išgyvena panašų ar net didesnį skausmą“, – kalbėjo ji.
Asmeninio archyvo nuotr.
Šis fondas gimė iš mamų skausmo ir vilties. Jis įkurtas išgyvenant didžiulį asmeninį skausmą.
Fondo įkūrėjos Alina, Renata ir Rūta iš visos širdies tiki, kad įmanoma padėti mamoms po netekties, nes ir pačios gyveno tame pačiame skausme: „Tikėjome, kad širdelės, kurios dar plakė, plaks amžinai, o rankutės, sudėtos kartu, išliks vieningos ilgus metus.“
Fondo vadovė Alina dėkoja visiems, kurie palaiko fondo veiklą, supranta ir ištaria palaikymo žodžius: „Jūsų dėka mes žinome, kad einame teisingu keliu. Net ir abejonės bei kritika mus stiprina ir patvirtina, kad mūsų darbas yra svarbus ir reikalingas.
„Tuk tuk širdele“ yra mamų fondas, kovojančių už savo vaikų gyvybes, žinančių, ką reiškia pabusti ryte su skausmu širdyje suvokiant, kad niekada negalėsi apkabinti savo vaiko, nes jis dabar yra angelas. Angelas, kurio nematai, bet jauti.“
Prisidėti prie labdaros ir paramos fondo veiklos galite ir jūs:
Labdaros ir paramos fondas TUK TUK ŠIRDELE
LT297044090108406338
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Po vėžio operacijos – nežinia: Simona Milinytė prabilo apie miglotą ateitį
Dainininkė ir aktorė Simona Milinytė išgyvena sunkias akimirkas. Po Los Andžele atliktos sudėtingos žarnyno vėžio operacijos gijimas – ypač sunkus, o ramybės neduoda ir drastiški mitybos pokyčiai. Pokalbyje su LNK.lt Simona papas...
-
Ilgalaikis stresas keičia žmogaus kūną ir mintis: kaip su tuo kovoti?
Net jei žmogus atrodo emociškai stiprus, saulės trūkumas, rūpesčiai darbe ar asmeniniame gyvenime, sezoninės ligos gali kelti nemažai streso. Ilgainiui tai ne tik iššaukia neigiamas emocijas, tačiau gali išprovokuoti panikos...
-
Lietuvą masiškai apniko klastingi kraujasiurbiai: iki pandemijos – vienas žingsnis?
Lietuvą masiškai apniko blakės. Taip nutiko dėl to, kad lietuviai ėmė vis daugiau keliauti, o neapsižiūrėję šių greit plintančių kraujasiurbių parsiveža namo. Kasmet blakių skaičiai šokteli daugiau nei 20 proc. Specialistai...
-
Mokslininkai ragina keisti požiūrį į nutukimą: remtis reikia ne vien KMI rodikliu1
Mokslininkai siūlo pradėti kitaip žiūrėti į nutukimą ir jo nebediagnozuoti remiantis vien kūno masės indeksu (KMI). Žurnale „The Lancet“ teigiama, kad nustatant bendrą paciento sveikatos būklę daug naudingesnis yra kitas rodiklis &ndas...
-
Pernai paaukota daugiausia kraujo Lietuvos donorystės istorijoje1
Praėjusiais metais neatlygintinai paaukota daugiausia kraujo šalies donorystės istorijoje, antradienį pranešė Nacionalinis kraujo centras (NKC). ...
-
Pasveikę neskubėkime grįžti į įprastą ritmą
Gyvenant spartaus tempo laikais, kai nuolat siekiame greitų rezultatų, net sveikata tampa lenktynių dalimi: susirgę stengiamės kuo greičiau pasveikti ir sugrįžti į įprastą ritmą. Sveikatos specialistai primena, kad ne visada sveikimą galima paskub...
-
Auga sergančiųjų gripu skaičius: praėjusią savaitę nuo šios ligos mirė penki žmonės
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, praėjusią savaitę išaugo gripų atvejų skaičius, nuo šios ligos mirė penki žmonės. ...
-
Mažiausias mirčių skaičius per pastaruosius 13 metų: įvardijo pagrindines priežastis
Higienos institutas pristato naują interaktyvią švieslentę „Mirties priežastys Lietuvoje“, kurioje pateikiama informacija apie 2010–2023 m. mirusius nuolatinius Lietuvos gyventojus, pagrindines jų mirties priežastis, mirusiųjų ...
-
Išsitirti dėl klastingos ligos – didžiulės eilės12
Po vilties blyksnio, kad didžiulės eilės išsitirti dėl klastingos ligos sumažės, – pozityvumo mažai. Įsigaliojus Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) įsakymui, kad miego apnėjos tyrimus galės atlikti ir mažesnės ligoninės, manyta, k...
-
Dėl medikų trūkumo uždarytas Alytaus S. Kudirkos ligoninės poskyris6
Nuo sausio pradžios nebeveikia Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninės Vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos poskyris. Kaip praneša „Alytaus naujienos“, jis buvo panaikintas po to, kai iš pareigų pasitraukė jame dir...