Su galimybių pasu kol kas aptarnauja mažesni viešbučiai ar restoranai

Daugėjant įmonių, savanoriškai aptarnaujančių tik galimybių pasą turinčius klientus, Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad anksčiau nei privaloma tai daryti dažniau renkasi verslo viešbučiai ar maitinimo įmonės, kur žmonių srautai yra mažesni.

„Tarkime, SPA viešbučiuose yra labai dideli žmonių srautai ir dar yra užimtumas, kuris rugsėjį mažės, o verslo viešbučiuose yra mažesnis užimtumas. (...)  Kai mažesnis srautas, tada daug lengviau suvaldyti situaciją – seminarai vyksta, konferencijos, kitas veiklos pobūdis ir tada žmonės atvykę yra tikrinami, ar jie turi tą galimybių pasą. Kai vyksta konferencijos, tai nereikia viduje apribojimų taikyti, tai verslo viešbučiams yra palankiau ir jie renkasi šitą variantą“, – BNS sakė E. Šiškauskienė.

Pasak jos, poilsiui skirtuose viešbučiuose, pavyzdžiui, Druskininkuose ar Birštone, klientų srautai yra didesni, be to, daugelis jų jau buvo rezervavę kambarius prieš įsigaliojant naujajai tvarkai, todėl šie viešbučiai kol kas neskuba pereiti prie darbo tik su galimybių pasu.

Kai mažesnis srautas, tada daug lengviau suvaldyti situaciją – seminarai vyksta, konferencijos, kitas veiklos pobūdis ir tada žmonės atvykę yra tikrinami, ar jie turi tą galimybių pasą.

„Restoranuose, tuose, kur didelės terasos, kurs srautai dideli, irgi rinkosi dar labiau be galimybių paso, o tie, kur a la carte, užsakomieji, kur rezervuoja staliukus, tai jie daug greičiau ir lanksčiau perėjo prie sistemos su galimybių pasais“, – teigė asociacijos vadovė.

Naujausi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenys rodo, kad jau daugiau kaip 750 įmonių Lietuvoje aptarnauja tik galimybių pasą turinčius klientus.

Rugpjūčio 30 dienos duomenimis, didžioji dalis – 588 įmonės – teikia maitinimo, 50 –  apgyvendinimo, 40 – grožio, o dar 76 įmonės – kitas paslaugas.

Anot NVSC, daugiausiai – 376 įmonės, klientus priimančios tik su galimybių pasu, yra Vilniuje. Toliau rikiuojasi Kaunas (79), Klaipėda (40), Palanga (25), Panevėžys (25).

Pasak E. Šiškauskienės, tikėtina, kad iki rugsėjo 13 dienos prisijungs ir daugiau įmonių, kurios klientus priims tik su galimybių pasu.

„Priklausys viskas nuo turistų srautų ir įmonės žiūrės, nes, aišku, čia bus neišvengiamybė. Kas galės, pereis greičiau, kas negalės, pereis jau paskutiniu momentu“, – teigė ji.

Verslas jau dvi savaites gali pradėti veiklą įleidžiant lankytojus tik su galimybių pasu – tokiu atveju nebereikia laikytis apribojimų, jie tampa tik rekomendacija.

Priimantiems klientus be galimybių paso galioja griežtesni apribojimai, o nuo rugsėjo 13-osios didžioji dalis paslaugų galės būti teikiamos tik įgijusiems imunitetą po skiepų ar ligos, arba turintiems neigiamą PGR testą.

Įmonės, nutarusios pradėti aptarnauti tik galimybių pasą turinčius klientus, apie tai privalo pranešti NVSC.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių