- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Parduodamame name nuo šiemet nėra nei baldų, juolab gyventojų. Jau pusmetį kosmines sąskaitas už šildymą gaunanti panevėžiečių šeima elektros sąskaitų išklotinę dėlioja ant grindų ir neranda nei logikos, nei paaiškinimų, praneša LNK.
„Mokėjimų mes nuo tada, kai pamatėme didelius skirtumus, nedarėme, nes mums kilo klausimas, kas čia vyksta. Bet gegužės 2–31 d. mes jau turime 1 397 eurus. Dar po mėnesio vėl auga – 1 872 eurai“, – sumas už šildymą skaičiavo namo savininkė Jūratė Paltarokė-Vilimė.
Anot moters, šiuo metu negyvenamoje sodyboje sunaudojama elektros daugiausia už 30 eurų, nes sunaudoja vidutiniškai 100 kW energijos vandens siurbliui, žolei laistyti ar kokiems smulkiems namo priežiūros darbams.
„Jau nuo vasario mėnesio sakome – pataisykite sąskaitą, jie toliau skaičiuoja ir toliau prideda tuos 3 tūkst. kW, kurių mes nesunaudojome“, – tvirtino namo savininkė.
Panevėžiečiai suskaičiavę, kad bendrovei permokėjo beveik 3 tūkst. eurų.
„Mes deklaruojame savo rodmenis, bet jie vis tiek atsiunčia sąskaitą pagal jų kažkokius rodmenis ir mes mokame pagal jų duomenis, todėl šiandien mes jau turime labai nemažą permoką“, – teigė namo savininkas Laimis Vilimas.
Tamsus skaičių miškas Vilimams atsirado pasirašius sutartį su nepriklausomu tiekėju „Electrum Lietuva“. Bandyti rasti išeitį Vilimams nepasisekė, nes skambučiai ar laiškai internetu rezultato nedavė.
„Tada mes sakome, kad mums reikia įrašyti tikrus rodmenis, o jie sako „mes negalime pakeisti“ dėl to, kad negalima sumažinti didesnio skaičiaus“, – rezultato nedavusį kontaktą su „Electrum Lietuva“ nupasakojo J. Paltarokė-Vilimė.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Anot sutuoktinių, situaciją sunkina, nes namas parduotas, liko tik formalumai. Todėl siunčiamos kosminės elektros sąskaitos negali būti paveldėta kitiems našta.
„Jeigu mes liktume čia toliau gyventi, galbūt mes rašytume nulinį suvartojimą ir galbūt per metus išsilygintume, bet mes čia nebegyvename, elektros nenaudojame, tai...“ – aiškino L. Vilimas.
Susidomėjus LNK žinioms, elektros tiekėjas Vilimams problemą ėmė spręsti ir žada, kad susidarius kilovatvalandžių ir eurų tūkstantiniams skirtumams delspinigiai sustabdyti ir jokių nuostolių klientas nepatirs. O priežastis, dėl kurios susidarė kosminės sąskaitos ir skaitiklių skirtumai, esą, gyventojų nedeklaruoti mėnesiai. Pasak bendrovės, negavus mėnesio skaitiklio rodmenų, energijos skirstymo operatorius arba „ESO“ automatiškai pateikia dvylikos mėnesių kliento sunaudotos energijos vidurkį.
„Labai natūralu, kad klientė žiūri į savo skaitiklius ir jai rodo vieną dalyką, o sąskaitose mato visai ką kita. Jie negali sutapti, jeigu mes siunčiame pagal vidurkius arba tai, ką gauname iš „ESO“, – sakė „Elektrum Lietuva“ komunikacijos projektų vadovė Jūratė Rupšienė.
Kodėl ilgus mėnesius negyvenamo namo savininkai negalėjo su elektros tiekėjais nepagrįstų sąskaitų siuntinėjimo sustabdyti? Bendrovė dalį kaltės prisiima.
„Galbūt čia ir sutapo tas antrosios liberalizavimo bangos klientų antplūdis ir kurį laiką mums prisiskambinti buvo sunkiau, į laiškus reagavome lėčiau, bet visi šie dalykai sprendžiami“, – kalbėjo J. Rupšienė.
Atstovė priminė, kad gyventojams privalu kas mėnesį deklaruoti skaitiklių rodmenis, kad ir nulinius. Jeigu negyvenamo būsto savininkas nesutinka rašinėti nesunaudotos energijos, yra galimybė užpildyti prašymą dėl laikino nenaudojimo.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
D. Kreivys rugsėjį žada planą, kaip žmonėms taupyti elektrą4
Energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad rugsėjį visuomenei bus pristatytas planas, kaip būtų galima taupyti elektrą. ...
-
Gyventojai vis labiau gręžiasi į atsinaujinančius energijos išteklius4
Pasibaigus kvietimams teikti paraiškas kompensacijoms už elektrines iš saulės parkų gauti, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skelbia sulaukusi beveik 7500 paraiškų už kiek daugiau nei 12,1 mln. eurų. Kvietimui buvo numatyta...
-
Važiavimas gatvėmis – lyg loterija: vietoje remonto darbų statomi įspėjamieji ženklai3
Valstybės kontrolė nustatė, kad 40 procentų šalies kelių – labai prastos būklės: ant jų dangų ne tik provėžos, bet ir didžiulės atsivėrusios duobės, kurias keičia ne remonto darbai, o įspėjamieji ženklai. Ekspertai beda pir&scar...
-
Apie naujus Kinijos grasinimus Lietuvos verslui: tai – tuščias garsas7
Nors apie atstovybę Lietuvoje Taivano vardu buvo paskelbta kiek daugiau nei prieš metus, Kinija toliau lieja tulžį. Kinijos komunistų partijos leidinyje „Global Times“ skelbiama, kad Lietuvos įmonės, prekiaujančios su Taivanu, sulauks...
-
Iš Seimo – siūlymai Vyriausybei dėl pokyčių elektros rinkoje1
Prezidentui ir energetikos ministrui siūlant atidėti paskutinį – trečiąjį mažmeninės elektros rinkos liberalizavimo etapą, tam pritaria ir dalis parlamentarų. Jie siūlo toliau mokėti kompensacijas gyventojams ir įvesti daugiau saugiklių, ka...
-
R. Karbauskis: daugelį Lietuvos žmonių nuvylė ir net įžeidė tokie premjerės žodžiai88
Antram didžiausiam nepriklausomam elektros tiekėjui „Perlas Energija“ paskelbus apie planus vienašališkai keisti klientų fiksuotos kainos sutartis, Lietuvos viešojoje erdvėje kilo nepasitenkinimo banga. „Valstiečių&...
-
Oro uostuose tęsiasi chaosas, o specialistai sako: nesinervinkite ir žiūrėkite filosofiškai3
Ilgasis Žolinių savaitgalis lietuviams svetur galėjo baigtis kiek kitaip nei planuota. Po kelių dienų atostogų sugrįžti namo ir į darbus galėjo būti ne taip paprasta, nes oro uostuose tęsiasi chaosas. Aviacijos ekspertai įspėja, kad visame pasaul...
-
Ministras: branduolinės energetikos atsisakymas buvo klaida21
Lietuvos sprendimas nebevystyti branduolinės energetikos buvo klaida, sako energetikos ministras Dainius Kreivys. ...
-
Patarėjas: prezidentas pritaria elektros rinkos liberalizavimo atidėjimui4
Prezidentas Gitanas Nausėda pritaria elektros rinkos liberalizavimo trečiojo etapo atidėjimui, sako jo patarėjas. ...
-
Ekspertas: elektros kainos nesumažės, tačiau žmonėms reikia leisti atsikvėpti2
180 tūkst. gyventojų, pasirinkę „Perlą Energiją“, nežino, ką daryti. Dar 400 tūkst. iš viso nepriklausomo elektros tiekėjo nėra pasirinkę. Prezidentas siūlo pratęsti trečiąjį elektros rinkos liberalizavimo etapą ir neversti ...