Seimas pakluso prezidento veto: statyti ūkininkų sodybas bus galima liberaliau

Seimas ketvirtadienį pakluso prezidento Gitano Nausėdos veto dėl Ūkininko ūkio įstatymo pataisų dėl sodybų statybų – atšaukė ankstesnį savo sprendimą ir priėmė šalies vadovo pataisas.

Už Ūkininko ūkio įstatymo pataisų projektą su visomis prezidento pataisomis balsavo 115 parlamentarų, o susilaikė vienas. Tuo metu kitu balsavimu už pernai gruodį priimtą įstatymą be pakeitimų balsavo keturi Seimo nariai, prieš buvo 89, o susilaikė 18.

Tokiu būdu Seimas įtvirtino G. Nausėdos siūlytas mažiau ribojančias ūkininko sodybų statybų priemones, pavyzdžiui, atsisakyta reikalavimo ne tik įrodyti, kad žmogus, norintis statyti sodybą, bent trejus metus realiai vertėsi žemės ūkio veikla ir gavo iš jos pajamų, bet ir pasiekė tam tikrą pajamų lygį (50 proc.).

Seimas pritarė prezidento siūlymui leisti gyvenamąjį namą su priklausiniais statyti ūkininkams, bent trejus metus deklaravusiems pajamas iš žemės ūkio veiklos, bet to nereikės kitos paskirties ūkinių pastatų statybai.

Gyvenamasis namas su pagalbiniais pastatais galės būti statomas tik 2 ha ir didesniame sklype, o kitos paskirties pastatai – nuo 0,5 ha. Anot prezidento, ankstesnis reikalavimas statyti bet kokius pastatus turint daugiau nei 2 ha žemės apriboja galimybę veikti žemės ūkio šakoms, kurioms nereikia didelių žemės plotų, pavyzdžiui, šiltnamių ūkiams. 

Prezidentas, be kita ko, siūlė iš naujo įvertinti ir sugriežtinti ūkininko ūkio registravimo taisyklių pakeitimus. 

Išvakarėse veto svarstant Aplinkos apsaugos komitete jo pirmininkė konservatorė Aistė Gedvilienė pabrėžė, kad įstatymas dar bus tobulinamas, kad „neliktų dviprasmybių ir betaisant nebūtų pabloginta situacija“.

Pataisos įsigalios nuo liepos 1 dienos. NAUJAUSI KOMENTARAI

tai kad baba sakė

tai kad baba sakė portretas
kad gelžgaliu kromelius ar karčemas turėdavo tik žydai?Skudurus po kaimus su arkliu važinėdami mainydavo į kokius niekus ir dar žibalu kokioj būdkėj prekiaudavo..

Buvo toks ubagas su kiosku surūdyjusių vinių

Buvo toks ubagas su kiosku surūdyjusių vinių portretas
Surūdyjusių vinių kiosko savininkas kadaise ir buvo Gen.vilo prosenelis. Tokia jo kilmė - iš ubagų. Bet sutikit. Matyti vien iš išvaizdos - tikrai "pažiba", ne kitaip. Iš paties visuomenės dugno. Žemiau plintuso, kaip sakoma.

Man patinka

Man patinka portretas
Tikrai, kodėl sodybas turi statytis ar plėsti tik milijonieriai arba turtuolių klubo ar jų politinio tinklo nariai ? Kuriems net apmokestinimai apeinami /institucijoms užtenka žymios pavardės ir jiems iš karto kitos taisyklės/ Kaip pavyzdys junioro Gentvilo žmona Šarūnė
VISI KOMENTARAI 3

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių