Seimas svarstys, ar dar labiau apriboti elektroninių cigarečių prekybą

Siekiant dar labiau apriboti elektroninių cigarečių su aromatais prekybą, nuo lapkričio siūloma uždrausti tokias cigaretes ir jų pildykles su skysčiu, kuriame būtų cukraus ir saldiklių.

Seimas antradienį po pateikimo priėmė svarstyti tokios Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas: už balsavo 112 Seimo narių, prieš buvo penki, o susilaikė šeši. Toliau pataisas Seimas svarstys birželio 20-ąją.

„Šitas papildymas yra į uždraustų priedų sąrašą įtraukti ir cukrų bei saldiklius, nes tai yra pagrindinis priedas, kuris ir padaro tą elektroninės cigaretės skonį. Jeigu elektroninėse cigaretėse nebūtų cukraus ir saldiklių, tai tų skonių taip pat neliktų“, – pristatydamas pataisas kalbėjo jų iniciatorius Vytautas Kernagis. 

Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė Laisvės frakcijai priklausanti Morgana Danielė apgailestavo, kad pataisomis siūlomas „dar vienas punktelis tame draudime, kuris ir šiandien neveikia“. Ji prognozuoja, kad ir saldiklių bei cukraus draudimas neduos norimos naudos.

„Kiekvieną kartą, kai mes padarome nepamatuotą draudimą, susiduriame su nenumatytomis pasekmėmis (...) arba rizikomis. Jeigu uždraudžiame licencijuotą prekybą, tai tada susiduriame su labiau toksiška, pavojingesne, neaiškios kilmės, neaiškios sudėties“, –  sakė M. Danielė. 

Kaip BNS yra sakęs V. Kernagis, draudžiant cukrų ir saldiklius elektroninėse cigaretėse, norima pažaboti elektroninių cigarečių ir jų pildyklių prekiautojus, kurie randa būdų, kaip išvengti draudimo prekiauti elektroninėmis cigaretėmis su skoniu. Anot jo, visos skoninės cigaretės ir skysčiai su skoniais turi cukraus arba saldiklių, kurie sustiprina skonį ir todėl atrodo saldu, o juos aptikti gali ir Lietuvos laboratorijos.

V. Kernagio tvirtinimu, prieš maždaug metus įsigaliojęs skonių elektroninėse cigaretėse draudimas yra apeinamas, todėl priežiūros tarnybos, norėdamos tai įrodyti, siunčia cigaretes į Daniją brangiems tyrimams, kurių rezultatus šių prekių pardavėjai skundžia. 

Kol kas jokia institucija Lietuvoje negali įrodyti, kad elektroninėse cigaretėse yra ne tabako, o kitų draudžiamų skonių ir kvapų.

Dabar į rinką neleidžiama tiekti elektroninių cigarečių ir jų pildyklių su skysčiu, jeigu jame yra vitaminų arba kitų priedų, kurie sudaro įspūdį, kad jos yra naudingos ar mažiau kenksmingos sveikatai.

Taip pat negalima įvežti cigarečių ir jų pildyklių skysčių su kofeinu arba taurinu, kitais priedais ir stimuliuojamais junginiais, kurie siejami su energija ir gyvybingumu.

Draudžiami ir skysčiuose esantys priedai, nudažantys išsiskiriančias medžiagas, nesudeginti turintys kancerogeninių, mutageninių ir toksiškai veikiančių reprodukciją, vadinamųjų KMR savybių.NAUJAUSI KOMENTARAI

senis

senis portretas
man tokie ribojimai primena sankcijas rusijai kuo ju daugiau tuo kažkas milijonus kaunasi daugiau.

Kanapės išgelbės laisvę

Kanapės išgelbės laisvę portretas
Tik kanapės išgelbės laisvę. Viską kitą reikia drausti.

Ką \\\\\.../////

Ką  \\\\\...///// portretas
ten riboti,ar ne gražus vaizdelis?
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių