Vairuotojai iš trečiųjų šalių egzaminus galės laikyti ir rusų kalba

 • Teksto dydis:

Seimo patvirtinti Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimai leis trumpinti krovinių ir keleivių vežėjų mokymo programas. Be to, sudaromos galimybės krovinių vežėjams kvalifikacijos egzaminą laikyti rusų kalba.

„Įstatymo priėmimas užbaigė porą metų trukusias Švietimo, mokslo ir sporto, Susisiekimo ministerijų, vežėjų organizacijų, profesinių sąjungų, mokymo įstaigų atstovų diskusijas dėl kelių transporto priemonių kroviniams ir keleiviams vežti vairuotojų pradinės kvalifikacijos – vadinamojo 95 kodo. Džiugu, kad pakeitimai leis trumpinti vežėjų parengimo programas, o tai reiškia, kad greičiau parengsime kvalifikuotų darbuotojų ir galėsime atliepti rinkos poreikius. Įsiklausėme ir į kitą vežėjų atstovų išsakytą poreikį – pirmą kartą konkrečioje profesinio mokymo programoje sudaromos galimybės egzaminus laikyti rusų kalba“, – įstatymo pakeitimus komentuoja švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Tarpininkaujant ŠMSM, Transporto sektorinis profesinis komitetas patvirtino Transporto ir saugojimo sektoriaus profesinį standartą, kuris leis sutrumpinti vežėjų rengimo programas. Naujos programos jau yra rengiamos. Tikimasi, kad mokytis pagal jas bus priimama jau vasaros priėmimo į profesinio mokymo įstaigas etapu. Dabar modulinė krovinių ar keleivių vežėjo kvalifikacijos programa trunka nuo 360 val. (kai mokomasi pagal tęstinio profesinio mokymo programą) iki 1320 val. (kai mokomasi pagal pirminio profesinio mokymo programą).

Nuo šių metų sausio 1 d. pasikeitė profesinių kompetencijų vertinimo tvarka. Kaip ir iki šiol, vertinimas susideda iš teorinės ir praktinės dalies, tačiau teorinė dalis rengiama centralizuotai, elektroninio testavimo būdu. Tokiu būdu didinamas sistemos skaidrumas bei siekiama gerėjančios profesinio mokymo kokybės.

Testu tikrinamos bazinės profesijos žinios, o 95 kodo (t. y. pradinės profesinės kvalifikacijos) pažymėjimo siekiantys krovinių vežėjai nuo šiol galės rinktis klausimus ne tik lietuvių, bet ir rusų kalbomis.

Komercinių krovinių arba keleivių vežėjo kvalifikacija įgyjama baigus pradinį profesinį vairuotojų mokymą (formaliojo profesinio mokymo programą) ir išlaikius motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojo arba motorinių transporto priemonių keleiviams vežti vairuotojo kvalifikacijos egzaminą. Kvalifikaciją galima įgyti valstybinėse ir privačiose profesinėse mokyklose ar rengimo centruose.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kad

Kad portretas
uzbekai,kirgizai,kazachai - nebelabai supranta ta kalba. Kaip ir kitas,isskyrus savaja.

...

... portretas
2 kartus jau kankinausi tuose kursuose ir nė karto jokių egzaminų nelaikiau net lietuviškai,o gal ir laikiau,net nepastebėjau,tai brangiai kainuojantis formalumas ir tiek

Nelaiko jie

Nelaiko jie portretas
jokiu egzaminu. Imones nuperka visus popierius,o ryte atvezti jie vakarop jau mina per Lenkija.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių