Šiaulių regiono atliekų centrui perėmus šiukšlių rūšiavimo įrangą, ji kol kas neveikia

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras trečiadienį galutinai perėmė atliekų perdirbimo įrenginius, dėl kurių operatorės ir centro nesutarimų sutriko šiukšlių išvežimo procesas regione. Ligšiolinė jų valdytoja „NEG Recycling“ neigia, kad įranga buvo sugadinta, tuo metu centro vadovas tikina atvirkščiai – ji kol kas neveikia.

Atliekų rūšiavimui skirtų mechaninio biologinio apdorojimo įrenginių perdavimą trečiadienį patvirtino abiem pusėms atstovaujantys antstoliai, pranešė „NEG Recycling“.

„Perdavimas užfiksuotas, rytoj bus ir tą patvirtinantys dokumentai. Liudytojai užfiksavo ir tai, kad įrenginiai nesugadinti bei veikia“, ‒ pranešime sakė „NEG Recycling“ direktorius Orintas Strikaitis.

Jo teigimu, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro vadovo Žilvino Šilgalio vieši teiginiai apie tai, kad įranga buvo sugadinta, yra neteisingi, dėl to įmonė svarsto galimybę kreiptis į teismą.

Ž. Šilgalis BNS patvirtino, kad trečiadienį buvo pasirašytas įrenginių perėmimo aktas, tačiau ir toliau laikosi pozicijos, kad jie buvo techniškai netvarkingi.

„Sausio 25-ąją jie patys savo rašte pripažino, kad įranga sugedusi. Taip, perduodant įrangą ji buvo įjungta, burzgė, bet ar tinkamai veikia, dar neaišku. Apskritai, tokios netvarkos, kokią pamatėme šiandien, dar nebuvome matę. Teritorija visa užteršta nerūšiuotomis atliekomis, dokumentų nėra. Tegul jie grasina man teismais, man visiškai vienodai“, ‒ BNS sakė Ž. Šilgalis.

Anot jo, prireiks papildomo patikrinimo norint įvertinti, ar įranga gali tinkamai funkcionuoti ir priimti šiukšles rūšiavimui.

„Aktą pasirašėme, priešingu atveju būtume nevykdę teismo sprendimo. Bet viską dabar reikia susidėlioti“, ‒ sakė Ž. Šilgalis.

Įrenginių perdavimą fiksavęs Šiaulių antstolis Tomas Ubartas atsisakė komentuoti padėtį.

„Vienos šalies prašymu fiksavau faktines aplinkybes, tačiau jų komentuoti nenorėčiau. Aplinkybės bus surašytos protokole, kuris bus perduotas gavėjui. Tegul jis sprendžia, kaip elgtis su šia informacija. Protokolas dar nesurašytas“, – BNS sakė jis.

„NEG Recycling“ sausio 22-osios ryte sustabdė atliekų priėmimą, dėl to neišrūšiuotos šiukšlės vežamos tiesiai į sąvartyną. Bendrovė taip pasielgė motyvuodama tuo, kad centras jai už suteiktas paslaugas nesumokėjo beveik 500 tūkst. eurų.

Sausio 24 dieną Šiaulių apygardos teismas atskirais sprendimais įpareigojo bendrovę skubiai priimti atliekas bei perduoti įrenginius Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrui.

Be to, „NEG Recycling“ yra pateikusi ieškinį dėl centro skolos, o centras priešieškiniu pareikalavo atlyginti dėl neįvykdytų įsipareigojimų patirtą apie 2 mln. eurų žalą.

Kitoje byloje centras reikalauja iš „NEG Recycling“ priteisti 45 tūkst. eurų dėl netinkamai atliktų biodžiovinimo paslaugų.

Bendrovės ir centro sutartis galiojo nuo 2013 metų gruodžio, pirmadienį priimtas teismo sprendimas suteikė galimybę centrui ją vienašališkai nutraukti. „NEG Recycling“ žada šį sprendimą skųsti.

Centras aptarnauja apie 260 tūkst. regiono gyventojų, į mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius kasdien atvežama po maždaug 200 tonų atliekų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių