Plikledis muša traumų rekordus: kai kurie gyventojai patys tirpdo ledą, kad nesusižeistų

 • Teksto dydis:

Naujus metus šimtai gyventojų pasitiko traumatologijos skyriuose, o kai kas ir ant operacinio stalo, praneša LNK.

„Tėvas griuvo eidamas į ambulatoriją“, – tarstelėjo vyresnio amžiaus tėvą į gydymo įstaigą atlydėjęs sūnus.

Vyras į vadinamąją Lazdynų ligoninę atvežtas greitosios medicinos pagalbos automobiliu. „Padarys kompiuterinę tomografiją ir paskui susius. Turi apžiūrėti – gal yra smegenų sutrenkimas ar dar kas nors, nes jam labai silpna ir skauda galvą“, – pridūrė sūnus.

Subintuotomis galvomis atvažiuoja. Moterys verkia – tiesiog rėkia. Šauksmai girdisi jau ir iš kitur.

Susižalojusiųjų – toks skaičius, kad traumotologai seniai tokį ir beregėjo. Kas griuvo prie namų, kas – pakeliui į darbą. Kamuojami skausmų žmonės sunkiai prakalba. Čia – ir iliuzionistas Arvydas Stonys. Nukentėjo jo žmona. „Čia eilės. Mes dvi su puse valandos pralaukėme. Kai atvažiavome, greitosios medicinos pagalbos automobilyje suleido nuskausminamuosius. Jie baigė veikti. Skausmas – baisus“, – pasakojo A. Stonys. Gijimas truks mažiausiai du mėnesius, ko gero, laukia operacija. 

„Visi kaimynai keikiasi jau ne pirmą dieną. Iš tikrųjų, labai slidu. Man atrodo, valdžia žiūri truputį pro pirštus“, – sakė iliuzionistas.

Vilnietė Rima griuvo taip, kad nuo rimtesnės tragedijos ją išgelbėjo tik stulpas, į kurį spėjo įsikibti. „Subintuotomis galvomis atvažiuoja. Moterys verkia – tiesiog rėkia. Šauksmai girdisi jau ir iš kitur. Tai aš dar laiminga, kad taip...“ – kalbėjo ji.

„Turime turbūt rekordinę kelių pastarųjų metų parą. Nuo sekmadienio iki pirmadienio ryto – arti 200 pacientų, kurie kreipėsi dėl traumų. Srautas kol kas nemažėja, tai turbūt šita para irgi bus labai intensyvi“, – pirmadienį spėjo ligoninės atstovė Dalia Smagurauskaitė.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

O laukiančių – sausakimša – visiems reikia pagalbos. O tai reiškia, kad tie, kurie gali laukti, lauks ilgai. „Šiuo metu yra atšauktos planinės traumotologų-ortopedų operacijos. Jų nebus kelias dienas“, – pridūrė D. Smagurauskaitė.

Prie vežimėlių prikaustyti ir sutvarstyti žmonės yra tiesiog įsiutę, nes sako nematė, kad ryte kas nors barstytų šaligatvius. „Situacija – neeilinė – sudėtinga. Lijundra yra išbandymas mūsų rangovams“, – teigė Teritorijų tvarkymo poskyrio vedėja Rasa Ražanskienė

„Valstybė labai blogai prižiūri. Mokesčius mokame už tai, kad niekas neprižiūri. O žmonės galvas paskui susižaloja“, – plūdo vilnietis. „Aš einu po piršto lūžio ir bijau kristi antrą kartą“, – sakė gyventoja.

Vis dėlto, savivaldybės atstovė teigė, kad atsakingi darbuotojai dirbo iki vakaro ir nuo ankstaus ryto. Tačiau paryčiais situacijos nebuvo įmanoma suvaldyti. „Iš ryto, kol lijo lietus, visa druska buvo nuplauta. Buvo barstoma, bet druska nesimato taip, kaip, sakykime, smėlis, kuris matomas akivaizdžiai. O druska yra nematoma ir nuplaunama“, – pridūrė Vilniaus savivaldybės atstovė.

„Neįmanoma eiti. Šiandien bus daug tokių, kurie nukris“, – pirmadienį spėjo vilnietė. Žmonės sako patys sau po kojomis ledą tirpdę. „Viena močiutė ėjo iš parduotuvės nusipirkusi druskos ir barstė ją eidama į priekį“, – pasakojo žurnalistų kalbintas vilnietis.

Nuo traumų rekordų neatsilieka ir Panevėžys. Šaligatviai kaip ledas. „Labai slidu. Nebarstyta. Aš vakar pats griuvau ir šiandien du žmonės prie manęs“, – skundėsi vyresnio amžiaus panevėžietis.

Traumuotų ligonių eilės – milžiniškos, apžiūrai jie rūšiuojami pagal prioritetus. „Jau dabar laukiu daugiau nei valandą. Pradėjau rėkti sakydama: suleiskite vaistų. Kiekvieno skausmas skirtingas, pasakiau, kad aš tuoj išprotėsiu nuo skausmo“, – atviravo gyventoja Vida.

Pasak medikų, daugiausia traumuotų – vyresni. „Dominuoja šlaunikaulio lūžiai. Taip pat riešo, čiurnos traumos lūžiai. Ką esant tokiam dideliam kiekiui išeina atidėti, atidedame, o ką būtina operuoti, operuojame“, – detalizavo Priėmimo skyriaus vedėjas Martynas Banys.

Kol kas dėl planinių operacijų atidėjimo Panevėžyje nesvarstoma, bet tai esą tik laiko klausimas. „Ėjau per perėją. Labai slidu. Trenkiausi ant nugaros ir dabar labai skauda petį“, – tarstelėjo eilėje laukianti moteris.

„Ledas, o ant ledo vanduo. Paslydau ir plojausi į tą balą atsiremdama ant rankos. Visiems vienodai dabar“, – plūdo kita.

Plikledžio išbandymų neatlaikė net patys kelininkai. Vilniaus pakraštyje ant šono apvirto barstytuvas. Vairuotojas vos spėjo iššokti iš į griovį slystančios mašinos. Dieną prieš ten taip pat nuo kelio buvo nuslydęs lengvasis automobilis.

Sinoptikai sako, kad čiuožyklą formavo ne tik lijundra, bet ir įšalas. Plikledžio galime sulaukti ir savaitės pabaigoje.


Šiame straipsnyje: traumosžiemaledasLNK turinys

NAUJAUSI KOMENTARAI

Antanas

Antanas portretas
Teisingai žmonės daro. "Mes negalime laukti iš valdžios (Maskvos) malonių..." - kieno tai žodžiai? Pasakyti seniai, bet tinka jie tai visais laikais. Juk visų mūsų gerbūvis prasideda nuo mūsų pačių. Protingas ir tvarkingas šeimininkas pats savo kiemą pasišluoja ir dar kokį žingsnį vieškelio prie savo vartų. Tinginys - nepasišluoja net savo kiemo.

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
prisiminkit ką rašėt prieš metus ir seniau , eilinis mafijos būdas kenkti Lietuvai , o viruso plitimo metais dar ir apkrėtinėti gyventojus

Žilvinas Ručys

Žilvinas Ručys portretas
ne plikledis , o krysa kauno meras su pacukais ir taryba . Nes jiems nusipjaut ant kauniečių
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių