Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas pripažino nesėkmę, patirtą savaitgalį vykusiuose vietos valdžios rinkimuose, kuriuose pergalę iškovojo nacionalistinė opozicinė partija.
Lenkija atšaukia 50 savo ambasadorių, naujajai vyriausybei stengiantis sustiprinti savo diplomatines misijas sudėtingu laikotarpiu, trečiadienį pranešė lenkų užsienio reikalų ministerija.
Lenkijos Seimo narys, atsakingas už specialiąsias tarnybas, Tomaszas Siemoniakas (Tomašas Semoniakas) penktadienį privačiam transliuotojui „Polsat News“ sakė, kad šnipinėjimo programų aukomis 2015–2023 metais, valdant „Teisės ir teisingumo“ (PiS) vyriausybei, tapo gerokai daugiau žmonių, nei skelbta anksčiau.
Lenkijoje tyrimo komitetas aiškinsis, ar buvusi „Teisės ir teisingumo partijos“ (PiS) vyriausybė naudojo Izraelio šnipinėjimo programinę įrangą „Pegasus“ politiniams priešininkams šnipinėti. Atitinkamą sprendimą vienbalsiai priėmė parlamentas Varšuvoje. Už balsavo ir PiS parlamentarai.
Lenkijos buvusios valdančiosios partijos „Teisė ir teisingumas“ (PiS) lyderis Jaroslawas Kaczynskis (Jaroslavas Kačynskis) dviejų jos politikų sulaikymą pavadino skandalingu ir perspėjo, kad jų nuteisimą ir sulaikymą organizavę asmenys patirs pasekmes.
Lenkijos dešiniojo sparno partija „Teisė ir teisingumas“ (PiS) trečiadienį surengė sėdimąjį streiką nacionalinės televizijos pastatuose, protestuodama prieš visuomeninio transliuotojo, kuris aštuonerius šios partijos valdymo metus buvo laikomas vyriausybės ruporu, reformas.
Kone du dešimtmečius trunkančios dviejų Lenkijos politikos milžinų dvikovos persvara pakrypo modernesnės valstybės koncepciją propaguojančio pusėn. Nors už Donaldo Tusko atstovaujamą „Pilietinę koaliciją“ savaitgalį vykusiuose rinkimuose balsavo mažiau rinkėjų, stabilesnę valdančiąją koaliciją garantuoti galintis politikas neabejotinai nugalėjo Jaroslawo Kaczyńskio partiją „Teisė ir teisingumas“ (PiS).
Lenkijos valstiečių partijos (PSL) lyderis pirmadienį, kitą dieną po parlamento rinkimų, atmetė galimybę sudaryti koaliciją su „Teise ir teisingumu“ (PiS).