Darbo ieškantys žmonės balandį turėjo galimybę rinktis iš daugiausiai laisvų darbo vietų per pastarąjį pusmetį. Sezoninių darbuotojų paieška ypač suaktyvėjo apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuje.
Darbų įvairovė šalyje šį sezoną – neįprastai didelė. Ši tendencija ėmė ryškėji jau vasarį, o kovą dar labiau įsitvirtina. Per mėnesį paskelbta 39,3 tūkst. laisvų darbo vietų. Tai – 49,9 proc. daugiau nei praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu. Naujų darbo skelbimų Užimtumo tarnybos informacinėje sistemoje – 23,9 tūkst.
Ekonominė emigracija iš Lietuvos prasidėjo nuo laikinų darbų užsienyje. Trumpalaikiai projektai statybose Skandinavijoje, Vakarų Europos žemės ūkyje ar pietinių valstybių turizmo sektoriuje, – terminuotas, intensyvus darbas atvykėliams iš Rytų Europos buvo patrauklesnis nei vietos gyventojams. Analogiška tendencija pastebima ir Lietuvoje.
Seimas nepritarė siūlymui neapmokestinamą atlygį pagal paslaugų kvitą žemės ūkyje talkinantiems žmonėms prilyginti neapmokestinamajam pajamų dydžiui (NPD).
Uostamiestyje veša karantino pasėta bedarbystė. Šį mėnesį Klaipėda pradėjo pasiekusi aukščiausią nedarbo lygį nuo pat ekstremalios situacijos pradžios. Vis dėlto darbo rinkos ekspertai įžvelgia ir atsigavimo ženklų.
Nors didžiausia sezoninių darbuotojų paklausa artėjant vasarai jau tradiciškai fiksuojama šalies pajūryje – Palangoje, Neringoje ir Klaipėdoje, laikinų darbuotojų ieškoma ir Vilniuje. Tik vilties vasarą įsidarbinti nepilnamečiams, deja, nedaug, mat jų įdarbinimas darbdaviams – per didelis vargas.
Artėjant vasarai įsibėgėjo sezoninių darbuotojų paieškos. Kremtantiems mokslus vasara tampa metu, kai atsiranda daugiau laisvo laiko, todėl jie atostogas nusprendžia derinti su sezoniniu darbu – tokiu būdu galima ne tik pailsėti, bet ir užsidirbti. Šia galimybe pasinaudoja ir nuolatinio darbo neturintys ar jo ieškantys asmenys. Kaip įprasta, trokštamiausi vasaros darbai – paslaugų sektoriuje.
Atėjo sezoninio darbo metas. Kaip dirbti ir užsidirbti išvengiant nesklandumų, LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ studijoje papasakojo advokatas dr. Vilius Mačiulaitis.
Balandį darbo paklausa keitėsi - augo darbo pasiūlymų apgyvendinimo ir maitinimo, o mažėjo miškininkystės ir medienos ruošos sektoriuje. Sezoninių darbų padaugėjo administracinės ir aptarnavimo veiklos įmonėse ir prekyboje. Darbdaviai ruošiasi vasaros sezonui - laikiniems darbams ieškojo daugiau padavėjų ir barmenų, pagalbinių virtuvės darbininkų, virėjų ir pardavėjų. Darbo jėgos paklausa per mėnesį šiek tiek šoktelėjo - darbdaviai įregistravo 30,1 tūkst. laisvų darbo vietų.
Artėjant vasarai vaikai ir paaugliai aktyviau ieškosi sezoninių darbų; tokie papildomi laikini darbuotojai aktualūs tampa ir kai kurių veiklos sričių įmonėms.