Aplinkosaugininkai tikrins, kaip medžiotojai laikosi taisyklių viliodami gyvūnus maistu

  • Teksto dydis:

Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai nuo pirmadienio pora savaičių tikrins, kaip medžiotojai laikosi medžioklės taisyklių viliodami maistu medžiojamuosius laukinius gyvūnus.

Kaip pranešė Aplinkos apsaugos departamentas, medžioklės plotuose yra įrengtos viliojimo vietos, skirtos medžiotojams maistu privilioti laukinius gyvūnus su tikslu juos sumedžioti bei atitraukti nuo pasėlių, kad šiems nebūtų padaryta žala.

„Pastebime padidėjusį pranešimų skaičių, susijusį su laukinių gyvūnų viliojimo vietomis, todėl norime priminti medžiotojams, kad medžioklės vietos turi būti tvarkingos. Laukinius gyvūnus reikia vilioti tik natūraliu pašaru: grūdais, šienu, kukurūzų burbuolėmis, šakniavaisiais ir panašiai“, – sakė Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė.

Pasak jos, aplinkosaugininkams tenka susidurti su įvairiais pažeidimais viliojimo vietose. Nustatyta atvejų, kai laukiniai gyvūnai vilioti tonomis maisto atliekų ar jiems labai netinkamu maistu, pavyzdžiui, makaronais, šokoladukais, duona, pradėjusiais gesti vaisiais ir daržovėmis, o plėšrūnai, tarp jų vilkai, viliojami naminių galvijų gaišenomis.

Laukinius gyvūnus reikia vilioti tik natūraliu pašaru: grūdais, šienu, kukurūzų burbuolėmis, šakniavaisiais ir panašiai.

Atkreipiamas dėmesys, kad Medžioklės taisyklės draudžia šerti laukinius gyvūnus maistu, kurio jie negali rasti natūraliomis sąlygomis, pavyzdžiui, gyvūninės kilmės produktais ar kitais šalutiniais gyvūniniais produktais, maisto atliekomis.

Viliojimo vietose natūralius pašarus ar masalą draudžiama išpilti ant žemės ir jų kiekis negali viršyti 100 kilogramų, išskyrus šieną, šienainį ir laižomąją druską.

Medžioklės plotų vienete (1000 ha) draudžiama įrengti daugiau kaip dešimt šernų viliojimo vietų ir vienoje viliojimo vietoje vienu metu naudoti daugiau kaip 100 kilogramų arba 125 litrų natūralaus pašaro.

Už pažeidimus viliojimo vietose numatyta administracinė atsakomybė – įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 90 eurų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

>>>Free Willy

>>>Free Willy portretas
Pritariu.Jeigu jau daug ką imame iš Vakaru tai ir čia galima pasinaudoti kitu patirtimi. Pvz. Kanadoje nori medžiotojas nušauti žvėrį.prasome sumokėti valstybei nustatyta mokestį ir šauk.Daleiskim as noriu nusišauti stirną sumoku 2000 Can$. Nušaunu stirną tada skambinu į ANIMALS CONTROL.Atvaziaves pareigūnas įsitikina ,kad viskas teisinga,įveda į sistema ,kad sustabdžius policijai nekiltu nesusipratimu.Bet jeigu policija sustabdys su neteisėtai nušautų gyvunu mašinoje tai gali sėsti irikaliuze.Va čia ir yra aplinkosauga.Tai Kanada su griežtais įstatymais o ne LT

visus į ukrainos frontą

visus į ukrainos frontą portretas
Biurokratų armija didėja

Išvada

Išvada portretas
Šiemet laukiamos labai linksmos Velykos, ypač kai kam. Jau sukilo gamtosaugininkai, gaisrininkai visokiems tikrinimams. Ir policija greičius matuoti skuba. Gal pelningi bus tie tikrinimai?
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių