130 metų paslaptis – atskleista?

  • Teksto dydis:

Jungtinėje Karalystėje (JK) brutaliomis žmogžudystėmis liūdnai pagarsėjusio žudiko, praminto Džeku Skerdiku, tapatybė kelia klausimų jau daugiau nei šimtmetį. Tačiau atsiradus naujiems DNR įrodymams, serijinio žudiko vardas pagaliau gali būti atskleistas.

Džekui Skerdikui priskiriami nusikaltimai dažniausiai buvo įvykdyti prieš prostitutes, gyvenančias ir dirbančias lūšnynuose.

1888 metų rudenį vargingame Rytų Londono Vaitčapelio rajone nenustatytas vyras nužudė mažiausiai penkias moteris. Byla buvo neišspręsta daugiau nei 130 metų.

Vis dėlto dabar įrodžius, kad krauju suteptoje skaroje buvo ir įtariamojo žudiko DNR, aukų palikuonys ragina pradėti naują tyrimą, rašo „The Telegraph“.

Lenkų kirpėjas Aaronas Kosminskis prieš daugelį metų vykusių žmogžudysčių metu buvo įtariamasis, tačiau niekada nebuvo suimtas, nes policija neturėjo įrodymų, siejančių jį su žiauriais nusikaltimais.

Tačiau ant skaros, kurią, kaip teigiama, dėvėjo ketvirtoji žudiko auka Catherine Eddowes, buvo rasta ir jos, ir A. Kosminskio DNR.

2007 metais skarą aukcione įsigijo Russellas Edwardsas, rašytojas, tyrinėjantis Džeko Skerdiko istoriją.

53-ejų Karen Miller, trečios kartos Ch. Eddowes provaikė, pateikė savo DNR, kuris atitiko kraują ant skaros.

Tai gali būti proveržis vienoje iš garsiausių neišspręstų bylų.

Dar spalio mėnesį „Daily Mail“ rašė, kad R. Edwardsas pateikė naujų įrodymų apie A. Kosminskio ryšius su slaptais masonais, kurie galėjo paskatinti jo sadistinius žudymus ir tuo pat metu apsaugoti jį nuo teisėsaugos.

Anot „Daily Express“, A. Kosminskis į JK emigravo 1880-aisiais. Vyras gimė 1865 metų rugsėjo 11 dieną, todėl žmogžudysčių metu jam buvo 22 ir 23 metai.

Jis užaugo Klodavoje, netoli Varšuvos. Buvo jauniausias iš septynių vaikų, o jo tėvas mirė, kai jam buvo aštuoneri.

Kompiuteriu sugeneruotas 16-mečio Aarono Kosminskio (kairėje) portetas. R. Edwardso instagramo nuotr.

R. Edwardsas pasamdė teisininkų komandą, kuri, atsiradus daugiau įrodymų, vykdytų tyrimą.

„Visas dėmesys skirtas tik jam, šiam ikoniškui vardui, bet žmonės pamiršo apie aukas“, – apie į istoriją įėjusį ir sensaciją tapusį Džeką Skerdiką „Daily Mail“ kalbėjo vienos iš žudiko aukų palikuonė K. Miller.

Anot jos, paskelbus tikrąjį asmens vardą aukoms būtų suteiktas teisingumas.

„Penny Illustrated Paper“ viršelis, 1888 m. spalio 13 d. Scanpix nuotr.

Tyrimą palaikė tiek kiti Džeko Skerdiko aukų palikuonys (Mary Ann Nichols, Annie Chapman, Elizabeth Stride ir Mary Jane Kelly), tiek įtariamojo A. Kosminskio artimieji.

„Labai džiaugiuosi galėdama pagaliau išsiaiškinti, kas iš tikrųjų atsitiko“, – tikino Amanda Poulos, A. Kosminskio trečios kartos produktrėčia.

A. Kosminskis niekada nebuvo suimtas, o 1890 m. jis, įtariama, patyrė šizofrenijos priepuolį, per kurį grasino seseriai peiliu. Po 28 metų jis mirė psichiatrinėje ligoninėje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomone

nuomone portretas
Aaronas. Pagal varda zydas. Agresyvus tie zydai vienok. Jauciu greitai buti antisemitu bus garbe.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių