Parko muzika skambės nuo Kauno iki Palangos

Nuo 2018 metų koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ inicijuoti vasaros koncertai „Parko muzika“ ir šiemet kvies kauniečius ir svečius pramogauti žaliose erdvėse. Penkiolika „Parko muzika“ renginių, kuriuose skambėjo muzika ir ją lydėjo saulėti orai bei pikniko dvasia – toks yra muzikinis tęstinio vasaros ciklo derlius.

Per penkerius metus buvo „apgroti“ Ąžuolyno, Kauno santakos, Dainavos, Kalniečių, Draugystės, Panemunės šilo parkai, o Kauko laiptų terasą Kauno bigbendas ir Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ prisijaukino ilgam ir tapo lyg jauki vasaros menė. Kiekvieną vasarą – naujos muzikinės idėjos, kurių jau įprato laukti miestiečiai, siųsdami užklausas: „O kada šiemet vėl pakviesite į parką?“

Todėl visiems išsiilgusiems ir planuojantiems asmeninius kalendorius organizatoriai skuba pranešti naujienas kas-kur-kada?

Kaip praneša organizatoriai, parkų sezoną ir vasaros pradžią atidarome birželio 2 d. 19 val. Kauko laiptų terasoje su Kauno bigbendu ir programos viešnia Anastasiya Bukina (Ukraina), kurios dalyvavimas šiemet pirmą kartą vasaros ciklui užduoda tarptautinio renginio tonaciją. Anastasiyos muzikinė biografija prasideda nuo gimtojo miesto Odesos teatro studijos, į kurią būsimoji džiazo solistė žengė būdama penkių metų. Šiandien Anastasiya yra daugelio muzikinių projektų dalyvė, konkursų nugalėtoja, vokalo mokyklos įkūrėja ir pedagogė, „Anastasiya Bukina group“ lyderė ir įstabi vokalistė. Jos autoritetą džiazo pasaulyje įrodo bendri pasirodymai su pasaulinės scenos žvaigždėmis – dainininku Karlu Friersonu, būgnininku Franku Parkeriu, bosistu Ray Brownu, dainininke ir Berklio profesore Gabrielle Goodman bei daugeliu kitų. Dešimt metų A. Bukina vadovavo Ukrainos nacionaliniams ir regioniniams renginiams – grožio konkursams, koncertams, miesto renginiams ir festivaliams, tačiau kaip dainininkė paraleliai bendradarbiavo ir su įvairiais Odesos orkestrais, dalyvavo muzikiniuose konkursuose, iš kurių grįždavo su laimėjimais. Šiandien A. Bukina prisipažįsta, kad visos veiklos jai padėjo augti, tačiau daugiausiai širdies ir meilės atiduoda džiazui. „Jos aksominis tembras yra nepamirštamas...“ – taip A. Bukinos dainavimą įvertino legendinis bosistas ir vokalistas, buvęs „Deep Purple“ ir „Black Sabbath“ dalyvis Glennas Hughesas.

Su Kauno bigbendu A. Bukina koncertavo Klaipėdoje, Tauragėje, tačiau Kaune jos balsą turėsime progą išgirsti pirmą kartą. Organizatoriai kviečia pasiklausyti populiarių džiazo melodijų, kurias yra dainavę ryškiausi džiazo muzikos metrai – Frank Sinatra, Louis Arsmtrong, Ella Fitzgerald, Natalie Cole ir kiti. Neblėstanti Kauno bigbendo energija, meistriškos improvizacijų salvės dar kartą patvirtins – svingas yra nemarus, amžinas ir visada – populiarumo smailėje.

Liepos 2 d. 17 val. Ąžuolyno parke išgirsime ir pamatysime mums gerai pažįstamą ir miesto renginiuose itin dažnai matomą Kauno pučiamųjų instrumentų orkestrą „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys) su merginų choreografine grupe (vadovai – Deimantė Ūsienė ir Dainius Bervingis). Dėl šio orkestro parkuose skambėjo rokas, šokių muzika, tarpukario Kauno estrada. Šiemet „Ąžuolynas“ parkus ketina aprengti disco muzikos rūbu, todėl parko lankytojų laukia spalvinga, į praeito šimtmečio 9-ą dešimtmetį nukelianti fiesta. „Dar yra laiko atlikti savo spintų reviziją ir išsitraukti blizgius drabužius bei aukštus, su platforma batus. Su muzika keliais centimetrais pakilti virš kasdienybės – toks būtų mūsų devizas liepos mėnesio parkui“,  – „namų darbus“ kauniečiams užduoda programą rengiantis Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ vyr. Dirigentas Giedrius Vaznys.

Šių metų naujiena parkuose – Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir Palangos pučiamųjų orkestrai apsikeis muzikinėmis programomis. Palangoje, liepos 8 d., 18.30 val. „Ąžuolynas“ kartu su solistu Andrius Apšega (baritonas) gros ir dainuos Birutės parko rotondoje. A. Apšegos muzikinį portretą būtų galima nusakyti keliais apibūdinimais – raiškus tembras ir jautriai perteikiamas muzikos turinys. Solistas yra nenuilstantis operų, miuziklų, operečių ir įvairių projektų dalyvis, nuo studijų Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje (prof. S. Martinaitytės ir doc. A.Eitmanavičiūtės dainavimo klasė) pelnęs reikšmingus tarptautinius ir respublikinius įvertinimus. Palangoje skambės Danieliaus Dolskio dainos, kurios trumpam mus nukels šimtmečiu atgal į romantiškai nusiteikusią nuotykiams ir laisvalaikiui vasaros sostinę.

Vasaros muzikinius parkus palydėsime rugpjūčio 27 d. Kauno santakos parke svečiuosis Palangos pučiamųjų orkestras. Žemaitijoje instrumentinė ir pučiamųjų muzika buvo itin mėgiama, juose girdimi kalvotosios Žemaitijos obalsiai. Palangoje pučiamųjų orkestrų koncertų  tradicija plėtojama jau antrą šimtmetį. Vasaros metu Palangos orkestro muzikavimą galima išgirsti Birutės parko rotondoje, o šiemet Palanga atkeliaus ir į Kauną. „Tai bus smagus, bet ne minorinis vasaros pabaigtuvių akcentas“, – kraštelį viešnagės sumanymo atvėrė Palangos orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Vygantas Rekašius, kviesdamas bičiuliškam susitikimui.NAUJAUSI KOMENTARAI

:*

:* portretas
Iš kur pas jus tiek energijos? Ačiū Kauno santaka!
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių