Į Kauno dramos teatrą – tikrintis sveikatos

Minit Pasaulinę aortos dieną medikai kauniečius pakvietė į Kauno dramos teatrą, tačiau šį kartą ne žiūrėti spektaklio, o nemokamai pasitikrinti pilvo aortą. Ultragarso tyrimas užtrunka vos kelias minutes, tačiau gali išgelbėti gyvybę. Šio tyrimo teatro prieigose kauniečiai laukė ir kelias valandas.

Tylusis žudikas

Pilvo aortos aneurizma – tai stambiausios žmogaus kraujagyslės išsiplėtimas. Ši liga labai pavojinga, kadangi dažniausiai jokių simptomų žmogus nejaučia.

Aortos aneurizmos simbolis – snieginis leopardas. Šie gyvūnai, kitaip negu kitos didžiosios katės, dėl savo fiziologijos negali riaumoti ir dėl to yra vadinami tyliaisiais žudikais. Dėl simptomais nepasižyminčios eigos, aortos aneurizmos taip pat yra vadinamos tyliosiomis žudikėmis.

Gydytojai įspėja – aneurizmai plyšus, miršta net 80-90 proc. pacientų. Svarbu tai, kad laiku diagnozavus neplyšusią aneurizmą, jos gydymo efektyvumas siekia net 95 proc. Pasitikrinti galima per kelias minutes, pažiūrėjus į aortą ultragarsu.

Skirta vyresniems žmonėms

„Šios akcijos tikslas – ištirti tikslinę žmonių grupę, kuri apima nuo 65 metų ir vyresnius, rūkančius, turinčius aukštą kraujospūdį, padidėjusį cholesterolį, asmenis. Tyrimas labai paprastas ir greitas, ultragarso pagalba ištiriame pilvo aortą ir žiūrime, ar ji neišsiplėtus. Tai atlikus žmogus gali praktiškai likusį gyvenimą būti ramus, kad ji ir neišsiplės“, – kalbėjo kraujagyslių chirurgas Adomas Aladaitis.

Simono Baltušio nuotr.

Gydytojas aiškino, kad įprastai pilvo aorta būna apie 3 cm diametro. Jei aorta jau būna didesnė, rekomenduojama apsilankyti pas kraujagyslių gydytoją bent kartą metuose. Tuomet atliekami detalesni tyrimai, stebima, ar aortos aneurizma daugiau neauga.

„Jei ji pasiekia 5 cm, daroma operacija. Ji gali būti atliekama dviem būdais – atvira chirurgija, kai įsiuvamas sintetinis aortos protezas, arba per kirkšnies arterija įvedami specialūs stentai ir taip apsaugoma nuo plyšimo“, – aiškino A. Aladaitis.

Tai atlikus žmogus gali praktiškai likusį gyvenimą būti ramus, kad ji ir neišsiplės.

Pasak jo, į Kauno dramos teatrą atvykti su tokia sveikatos patikros akcija paskatino tai, jog ši vieta žmonėms puikiai žinoma, patogu ją pasiekti. Per valandą medikai vidutiniškai patikrino apie 60-70 žmonių, tad per visą akcijai numatytą laiką skaičiuojama, kad bus pažiūrėta maždaug 300 žmonių pilvo aortų.

Laukė kelias valandas

Apie tai, kad tokios akcijos svarbios ir būtinos, liudijo prie tyrimo nutįsusi ilga eilė. Teatro prieigose kauniečiams laukti teko ir kelias valandas, tačiau šie tikino, kad buvo verta. Žmonės viliasi, kad bus ir daugiau nemokamų akcijų, kuomet nereikia pas sveikatos priežiūros specialistus eilėse laukti kelis mėnesius, o gali ateiti ir vietoje sužinoti sveikatos būklę.

„Pačiam buvo įdomu, todėl ir atėjau. Džiugu, kad geras rezultatas, dabar ramu, viskas gerai. Laukiau dvi valandas, bet nieko, juk čia pat ir mugė vyksta. Jei yra galimybė, visi turi nueiti ir pasitikrinti, reikia savimi rūpintis“, – po ką tik atlikto aortos tyrimo savo mintimis pasidalijo Rimantas.

Simono Baltušio nuotr.

„Dukra rekomendavo, sakė, kad būtinai reikia pasitikrinti. Nieko baisaus, galima tikrintis. Vieta tikrai gera, visiems žinoma. Aš laukiau pustrečios valandos. Jei tokį laiką išstovi ir sulauki, tai dar vienas įrodymas, kad sveikata gera“, – šypsojosi Raimondas.

Kitiems laukti tiek ilgai buvo sunkoka, tačiau vis tiek džiaugėsi, kad pavyko pasitikrinti sveikatą. „Turiu aukštą kraujospūdį, reikėjo pasitikslinti, ar daugiau ko nėra. Stengiuosi dažnai tikrintis sveikatą. Eilė buvo kilometrinė, galėtų tiek žmonių ir į teatrą eiti, bet manau, kad daugiau tokių akcijų reikėtų“, – kalbėjo taip pat kelias valandas laukusi Aurelija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Performansas

Performansas portretas
Medicininis performansas:) Ir vieta parinkta tinkamai:)Medicina ir gydymo paslaugos tapo šou:)Prisiminkime kaip per covidlą medikai "jaruzalimkas"šoko .

Deja

Deja portretas
Primena Akropolio Jamam... Deja,medicina persimetė į akcijas.

cia

cia portretas
matyt kurie atejo tai visi dar sveiki, kad gali isstoveti 3 valandas eileje, arba reikia atsinesti savo sudedama kedute, tada galima ir pasedeti 3 val. dar stiprus tie musu seneliai, uzsigrudine nuo rusu laiku, tai ne dabartinis jaunimas, jei ilipa i autob usa tuoj bega sestis kad galetu maigyti ta savo debiliska telefona
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių