Į turgų – ne tik bulvių pirkti

Didelių ir svarbių pokyčių laukianti istorinė Klaipėdos dalis – Senojo turgaus teritorija – tapo ne vien miesto valdžios, projektuotojų, bet ir miestiečių reikalu. Bene pirmąkart taip aktyviai į planavimo procesus įsitraukę klaipėdiečiai turėjo puikią galimybę pasisakyti, kaip, jų akimis, turėtų kisti šis uostamiesčio kvartalas.

Didelių ir svarbių pokyčių laukianti istorinė Klaipėdos dalis – Senojo turgaus teritorija – tapo ne vien miesto valdžios, projektuotojų, bet ir miestiečių reikalu. Bene pirmąkart taip aktyviai į planavimo procesus įsitraukę klaipėdiečiai turėjo puikią galimybę pasisakyti, kaip, jų akimis, turėtų kisti šis uostamiesčio kvartalas.

Kūrybinių dirbtuvių tęsinys

Dar rugsėjo pabaigoje surengto technologijų ir verslo festivalio "InNovaCamp" metu architektų urbanistų komanda – Justina Muliuolytė, Tadas Jonauskis bei Martynas Marozas – kvietė bendruomenę, verslininkus, Senojo turgaus atstovus, politikus, architektus bei kitus miesto planavimu besidominčius miestiečius dalyvauti kūrybinėse turgaus ir aplinkinių jo teritorijų scenarijų dirbtuvėse.

Vietoje brėžinių pasitelkę mobilų maketą specialistai tuosyk ragino visus norinčiuosius kurti kvartalo veidą, tam tikriems objektams parenkant vienokią ar kitokią vietą, pridedant papildomų ar, priešingai, kai kurių atsisakant.

Į tradicinę senamiesčio turgaus šventę praėjusį šeštadienį užsukę lankytojai sulaukė šių kūrybinių dirbtuvių tęsinio: galėjo išvysti jau apibendrintus, išgrynintus ankstesniojo renginio rezultatus – makete pateikta Senojo turgaus kvartalo viziją. Jos pagrindu architektų urbanistų komanda planuoja parengti veiksmų planą, kuriame bus apibrėžti investicijų prioritetai, įgyvendinimo etapai ir infrastruktūros poreikiai.

Regi stiprų komercinį centrą

"Siekdami išsiaiškinti visus poreikius, rugsėjį su miestiečiais, teritorijų naudotojais, verslininkais, savivaldybės atstovais, kitais specialistais eskizavome įvairius Senojo turgaus kvartalo variantus. Sukūrėme šešis įmanomus scenarijus, vėliau apibendrinome žmonių pageidavimus ir lūkesčius. Nors šie scenarijai atrodė gana skirtingi, iš principo dominavo panašūs kriterijai, vertybės", – kalbėjo J.Muliuolytė.

Anot pašnekovės, pirma, kas buvo pripažinta vienareikšmiškai, jog turi išlikti tiek pati turgavietė, tiek istorinė Turgaus aikštė.

"Kadangi senamiestyje nėra stipraus komercinio centro, būtent turgus galėtų būti plėtojamas kaip tokio pobūdžio objektas. Įvairios parduotuvėlės, turgaus halė galėtų tapti tais traukos elementais, kurie čia viliotų žmones apsipirkti. Tad vienas svarbiausių tikslų – kad būtų išlaikyti ne tik esami prekeiviai, bet ir pritraukiama naujų", – kalbėjo pašnekovė.

Neatsitiktinai ir prieš porą mėnesių vykusių kūrybinių dirbtuvių metu nemažai klaipėdiečių pasisakė, jog Senasis turgus galėtų tapti savotišku turgapoliu – šiuo metu bene didžiausius pirkėjų srautus sutraukiančio prekybos centro konkurentu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

dk

dk portretas
Ir as pritariu cia issakytoms nuomonems - turgus turi buti turgus. Koks kazkada ir buvo - su krapais, paciu augintomis - ne supermarketinemis - darzovemis, gelemis, mesa, pienu, grietine ir t.t ir t.t. Toks labai reikalingas - su sveiku ir svieziu maistu. Tegul ir brangiau jis kainuotu.

vietinė

vietinė portretas
kažin ar reikia į vieną vietą sukišti viską kas įmanoma. Klaipėda - ne miesteliūkštis su viena vienintele aikšte, o pakankamai viešųjų erdvių turintis miestas. Tik tos pačios stovi dažniausiai tuščios. Turgus turi būti turgus: su bobutėmis su krapų pundeliais, su ūkininkais, su amatininkais, su liaudies meistrais. Į turgų reikia eiti pirkti. Galėtų ten įsikurti ir batsiuviai, siuvėjai ir kt. pan.paslaugų teikėjai. Geriau jau pabandykite ten susikviesti sveikų produktų pardavėjus, o kultūrininkai ir teatralai tegul gaivina kitas miesto vietas. Svarbiausia, išguikite iš ten prekiautojus kontrobanda

deinis

deinis portretas
Čia bus visokiu mandrybiu o kur man su bobute parduoti buroką ,kai mums perdaug ,ar atsiras vietos ,kad nekainuotu vieta brangiau už buroka
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių