- Jolita Budrytė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Dėl piktybiškai nusiteikusių kaimynų daugiabučių namų gyventojai priversti ne tik gyventi be vandens, bet ir kęsti pro lubas trykštančias fekalijas. Nesupratingų asmenų įkaitais tampa ir pastatus prižiūrintys administratoriai.
Trūko kanalizacijos vamzdis
Įmonės „Paslaugos būstui“ direktorė Regina Uznienė pasakojo, kad dėl nesupratingų gyventojų problemos neišsprendžiamos trijuose bendrovės administruojamuose namuose.
Labiausiai kenčia Kretingos gatvės 14 namo gyventojai. Penktame šio pastato aukšte yra trūkęs kanalizacijos vamzdis. Fekalijos teka ant žemiau įsikūrusių gyventojų galvų.
Anot R.Uznienės, blogiausia, kad su buto, kuriame įvykusi avarija, savininkais neįmanoma susitarti jau daugiau nei savaitę. Jie nesutinka įsileisti administratoriaus į būstą, jog problema būtų išspręsta. Tad namo gyventojai turi verstis be vandens.
„Gyventojai pyksta ant mūsų, bet administratorius yra toks pats įkaitas, kaip ir jie. Užsukome visam namui vandenį ir ieškome būdų, kaip toliau spręsti problemą. Bandysime tik penktam aukštui atjungti vandenį“, – komentavo vadovė.
Dėl piktybiško kaimyno kenčia ir Rūtų gatvės 13 namo gyventojai. Trečiame pastato aukšte esančiame bute praleidžia karšto vandens vamzdis. Nuolat užpilami žemiau gyvenantys klaipėdiečiai.
R.Uznienė pasakojo, kad bute yra visiškai susidėvėjęs vamzdynas. Būsto savininkas nesutinka jo pakeisti. Dėl avarijos administratoriui teko užsukti karštą vandenį visame name.
„Jei gyventojas sutiktų, patys už tam tikrą mokestį pakeistume vamzdyną, bet jis nieko nedaro. Nesirūpina savo turtu. Dėl to kenčia visas namas“, – tvirtino vadovė.
Nenori gadinti remonto
Užpilami ir renovuoto Kretingos gatvės 61 namo pirmo aukšto gyventojai. Antrame aukšte praleidžia nesandarus lietaus vandens nutekėjimo vamzdis, o buto savininkai neleidžia prie jo prieiti ir suremontuoti, nes yra atlikę euro remontą. Vamzdis yra paslėptas po plytelėmis ir nenorima, kad jos būtų nuardytos.
Dėl šios priežasties vamzdis nebuvo pakeistas renovacijos metu. Patys savininkai šiame bute negyvena.
R.Uznienę stebina toks daugiabučių namų gyventojų abejingumas ir nesupratingumas. Namus administruojančios įmonės „Paslaugos būstui“ vadovė pabrėžė, kad tokios situacijos yra labai komplikuotos.
„Gyventojai pyksta ant mūsų, kad neišsprendžiame problemos, o mes be butų, kuriuose įvyko avarijos, savininkų nieko negalime padaryti“, – aiškino vadovė.
R.Uznienė pasakojo, kad dėl tokių situacijų buvo kreiptasis į įvairias institucijas. Tačiau iš visų atsakymas buvo vienas – patekti į butą be savininko sutikimo negalima.
Vadovė prisiminė, kad, esant šiai problemai, buvo kreiptasi ir į teismą. Prašyta leidimo patekti į butą ir pašalinti avariją.
„Parengėme dokumentus, gyventojai vertėsi be vandens apie mėnesį, o teismas atmetė skundą, nes nėra nusikaltimo sudėties. Esame užburtame rate. Žmonės šaukia, savivaldybė šaukia, o mes nieko negalime padaryti, nes neturime teisės patekti į butą“, – dėstė vadovė.
Prašo įsileisti prižiūrėtojus
Uostamiestyje startavo šildymo sezonas. Prižiūrėtojai, kad viskas vyktų sklandžiai, privalo nuorinti šildymo sistemas viršutiniuose aukštuose esančiuose butuose. Gyventojų prašoma darbininkus įsileisti.
„Prižiūrėtojai specialiai dirba vakarais, kad rastų gyventojus namie ir nuorintų sistemas. Jei jie nebus įleisti į butus, šildymo paleidimas gali užtrukti. Jis bus nekokybiškas“, – pasakojo vadovė.
Pasak R.Uznienės, gyventojai apie nešylančius radiatorius turėtų pranešti šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojui arba administratoriui. Tada problema bus išspręsta.
„Patys negalime sužinoti, kokiame name nešyla radiatorius. Tokią informaciją gauname iš gyventojų. Apie viską reikėtų pranešti ramiai, o ne iš karto pykstant. Stengiamės kuo operatyviau išspręsti kiekvieną problemą“, – pabrėžė vadovė.
Pyktį iššaukia ir renovacija
Daug nesusipratimų tarp gyventojų ir administratorių kyla dėl namų renovacijos. Tokios situacijos dažniausiai susidaro, kai kaimynai šiuo klausimu neturi vieningos nuomonės.
„Modernizacijos priešininkai pradeda aiškinti, kad renovacija reikalinga administratoriui, kad iš to neva uždirbame pinigus. Noriu pabrėžti, kad šiame procese administratorius neturi jokių interesų. Tik norime, kad žmonės gyventų tvarkingai, šiltai ir patogiai. Tai vienintelis dalykas“, – akcentavo vadovė.
Nesutarimų įplieskia ir renovacijos administravimo mokestis – 0,35 cento už kv. metrą. R.Uznienė tvirtino, kad rengiant namą atnaujinimui reikia paruošti daug dokumentų Būsto energijos taupymo agentūrai.
Be to, vadovė atkreipė dėmesį, kad renovacijos administravimo išlaidas 100 proc. kompensuos valstybė.
„Jei žmonės neatnaujintų namų, administratoriams dirbti būtų kur kas paprasčiausiai. Tačiau stengiamės dėl gyventojų. Vienu žingsniu – imdamiesi renovacijos jie išsprendžia visas namo problemas. Gaila, kad žmonės to nenori girdėti“, – komentavo vadovė.
Prieš kažkuo piktinantis R.Uznienė gyventojams patarė pirmiausia įsigilinti į renovacijos procesą.
„Tikrai nėra taip, kad administratorius nori apgauti gyventojų, kaip kai kurie tuo įsitikinę. Siekiame, kad žmonės turėtų naudos. Suprantame, kad jiems sunku gyventi, reikia daug mokėti už šildymą. Norime, kad tos išlaidos sumažėtų. Administratoriui namo renovacijos tikrai nereikia“, – pabrėžė vadovė.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Jūrinis erelis – vienas įspūdingiausių plėšriųjų paukščių
Jūrinis erelis (Haliaeetus albicilla) yra vienas didžiausių Eurazijos vidutinių ir šiaurinių platumų dieninių plėšriųjų paukščių. Kūno ilgis – 69–92 cm, patinų kūno masė – apie 4 100 g, patelių – 5 ...
-
Nukentėjusiems nuo gaisro Klaipėdos daugiabutyje – savivaldybės parama
Gyventojus, nukentėjusius nuo vasarą Klaipėdoje kilusio daugiabučio namo gaisro, pasiekė savivaldybės kompensacijos už prarastą turtą, dar papildomai skirta lėšų namo stogo ir teritorijos sutvarkymui. ...
-
Audra siaubė ir Klaipėdos kapines
Visų Šventųjų ir Vėlinių savaitgalis buvo nemenkas išbandymas Klaipėdos kapinių lankytojams. Dvi dienas siautusi audra taršė kapų papuošimus – gėlių ir apverstų žvakių buvo pilni takai, tačiau didesnių nuostoli...
-
Lapų krytis: kova su vėjo malūnais
Skveruose, parkuose, pėstiesiems skirtuose takuose apstu prikritusių rudeninių lapų. Gyventojai skundžiasi, kad nors kai kur lapai ir sugrėbti bei sudėti į maišus, ilgą laiką nebuvo išvežami. ...
-
Paplūdimiai – lyg podukros vietoje?
Šią vasarą kiekvieną dieną Klaipėdos paplūdimiuose – tiek Smiltynėje, tiek Melnragėje ir Giruliuose – apsilankydavo dešimtys tūkstančių poilsiautojų. Ir nors uostamiesčio pliažus kasmet bandoma priartinti prie europini...
-
Į Klaipėdos gatves atklydo briedis3
Rudeninis gamtos šauksmas vėl atvijo miškų galiūną briedį į Klaipėdą. Antradienį ryte suaugęs gyvūnas blaškosi ties judriomis Minijos ir Nemuno gatvėmis. ...
-
Mokyklos gatvės tiltu – 50 km/val. greičiu
Vairuotojai turėtų būti atidesni važiuodami Mokyklos gatvės tiltu. Nuo lapkričio 1-osios įsigaliojo 50 km/val. maksimalus leistinas greitis šiame ruože. ...
-
Po Melnragėje užfiksuoto vaizdo – emocijų audra: liejosi ir pajuoka, ir pyktis16
Audringą savaitgalį nemažai uostamiesčio stichijos mėgėjų patraukė prie jūros, norėdami pasigėrėti didžiulėmis bangomis ir vėjo išdaigomis pajūryje. Vienas telefonu užfiksuotas vaizdas socialiniuose tinkluose sukėlė tikrą komentatori...
-
Klaipėdoje siaučia stiprus vėjas
Lapkričio 1-ąją, Visų Šventųjų dieną, Klaipėdoje stiprus vėjas plėšo lapus, keltai iš Senosios perkėlos neplaukia, tačiau norintys patekti į Smiltynę keliami Naujojoje perkėloje. ...
-
Iš policijos vado – į valdininko kėdę2
Paskutiniąją spalio dieną Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai atsisveikino su komisariato vadu Alfonsu Motuzu. Po 11 metų tarnybos vadovaujant Klaipėdos apskrities policijai jis tapo Vidaus reikalų sistemos pensininku ir t...