Klaipėdoje prasideda didžiausios iki šiol „BALTOPS“ karinės pratybos

Koordinacine konferencija Klaipėdoje trečiadienį prasidės didžiausios iki šiol Baltijos jūroje surengtos karinės pratybos „BALTOPS 24“ („Baltijos operacijos 24“).

Kaip pranešė Lietuvos kariuomenė, ruošiantis pratyboms Klaipėdos uoste laukiama virš 30 NATO sąjungininkų karinių laivų, kurių įgulas sudaro per 4 tūkst. jūrininkų, jūrų pėstininkų, jūrų aviacijos ir kitų karinio laivyno specialistų.

Uostamiestyje viešinčių laivų atstovai birželio 5–6 dienomis dalyvaus pratybų koordinacinėje veiksmų jūroje konferencijoje. Ji Lietuvoje organizuojama antrą kartą.

Konferencija vyks „Švyturio“ arenoje, čia pasisakys ir komentarus žiniasklaidai teiks krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas, Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys, „BALTOPS 24“ pratybų vadovas Thomas Edwardsas Ishee (Tomas Edvardsas Išy).

„Tai yra toks renginys, kur sudedami paskutiniai taškai ant viso ilgo, turbūt, metus laiko trunkančio planavimo proceso. Paskiriamos užduotys laivų vadams, mažesniems taktiniams vienetams ir tai vyksta šiuo metu Klaipėdoje“, – žurnalistams anksčiau sakė Karinių jūrų pajėgų (KJP) vadas Giedrius Premeneckas.

Tai yra toks renginys, kur sudedami paskutiniai taškai ant viso ilgo, turbūt, metus laiko trunkančio planavimo proceso.

Pratybų metu bus vykdomos amfibinės išsilaipinimo, paramos ugnimi, kovos su povandeniniais laivais, oro gynybos, minų paieškos ir nukenksminimo, antvandeninių ir povandeninių dronų bei kitos operacijos.

Pasak G. Premenecko, vienas strateginių pratybų tikslų yra „demonstravimas NATO vienybės, ryžto duoti bet kokį atkirtį agresoriams“.

Aktyvių veiksmų jūroje fazėje birželio 7-20 dienoms pratybose dalyvaus du KJP laivai – priešmininis laivas „Skalvis“ ir patrulinis laivas „Aukštaitis“. Mokymuose dalyvaus ir Baltijos šalių karinių laivų junginys BALTRON (angl. Baltic Naval Squadron), kuriam šiuo metu vadovauja karininkas Karolis Lileikis.

Pirmą kartą kaip NATO narė pratybose dalyvauja Švedija. „BALTOPS“ dalyve ši valstybė yra nuo 1990 metų.

Pratybas organizuoja JAV karinio laivyno vadavietė Europoje ir Afrikoje bei JAV 6-asis laivynas. Valdymą ir vadovavimą pratyboms užtikrins NATO jūrų smogiamųjų ir paramos pajėgų štabas (angl. NATO Striking and Support Forces, STRIKFORNATO).NAUJAUSI KOMENTARAI

girdėjau pletkus, kad ruskių armija bėgdama paliko daug

girdėjau pletkus, kad ruskių armija bėgdama paliko daug  portretas
ginklų paslėptose vietose penktai kolonai aplink Klaipėdą

Nu tu matai, o mieste Klaipėda

Nu tu matai, o mieste Klaipėda portretas
TSRS laikų Marusios ir Mašos visos irgi išsirikiavusios. Net garderobą iš 1940-1960 metų yra išsaugojusios ir turi tų laikų šinjonus, o kai kurios yra išsaugojusi ir tų laikų vokiškus kombinukus. Su tais dažnai raudonais kombinukais, kas yra, jei kad nežino, po suknelėmis vilkimas drabužėlis kaip dabar kad yra vadinamieji body, per paskutinio skambučio šventę vilkėjo Mašų ir Prostokvašų su Natašomis proanūkės. Išleistuvių baliuje jos bus su patobulintas apie 80 metų senumo vokiškais kombinukais, nes jų šonai bus pakirpti iki abiturienčių pažastų, o apatinių kelnaičių vietoje tebus braziška depiliacija. Gali būti, kad NATO kariai ir Lietuvis krašto ministeris liks Klaipėdoje ir po birželio 6. Tiesiog išvykti iš miesto anksčiau Joninių pabaigt upių jie neturės jėgų. Bus atšventę abiturienčių Natašų ir Veročkų paėmimą į NATO atidirbti tą patį, ką ir jų prosenelės atliko vokiečių kariams: buvo vietoje šiukšliadėžių ir spjaudyklių. Kariai į ukrainietes valėsi batus. Lygiai tas pats bus.

Jonas{tam piliečiui }

Jonas{tam piliečiui } portretas
Matyt,tamsta esat tų rusų okupantų palikuonis.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių