Maisto kurjerių darbas – lyg atbulomis rankomis?

Klaipėdiečiai skundžiasi nekokybiškai savo pareigas atliekančiais maisto kurjeriais. Užsakyto maisto esą reikia laukti ilgai, užuot dirbę, išvežiotojai naršo telefone, nesuradę adreso sukasi ir grįžta atgal neįvykdę užsakymo, arba atveža atšalusį maistą. Be to, kai kurie ir elgiasi ne itin mandagiai.

Pusvalandį stovėjo vietoje?

Uostamiesčio gyventojai, norintys užsisakyti maisto atvežimo paslaugą į namus, tai padaryti gali į telefonus atsisiuntę programėles.

Jose apstu įvairių kavinių, restoranų meniu. Paspaudę ant pasirinktojo ir išsirinkę norimus skanėstus, klientai pateikia užsakymus maisto įstaigoms.

Paruoštą užsakymą pasiimti ir nuvežti iki kliento namų atvyksta „Bolt Food“ arba „Wolt“ kurjeris.

Uostamiesčio gyventojai pasidalijo savo patirtimis socialiniuose tinkluose, taip pat skambino į dienraštį „Klaipėda“ ir pasakojo, su kokiomis situacijomis jiems teko susidurti, naudojantis tokia paslauga.

„Kas užsakėte maisto, galite nelaukti, kurjeris nesistengia ieškoti, kur reikia pristatyti. 30 minučių stovi vietoje ir žiūri vaizdo įrašus“, – rašė vienas klaipėdietis ir pasidalijo lauke stovinčio ir rankose telefoną laikančio maisto išvežiotojo nuotrauka.

„Užkniso Lietuva“

Klaipėdiečiai pasakojo, esą būta atvejų, kai užsakymo apskritai negavo.

„Yra man taip buvę – pastovėjo ir nurodė, kad užsakymas pateiktas, nors aš jo negavau“, – tikino moteris.

Kiti suskubo kurjerį ginti, esą nežinia, ar jis tikrai žiūrėjo vaizdo įrašus, svarstoma, galbūt žmogus tiesiog laukė kito užsakymo arba tikrino kliento adresą.

„Ar tu žinai, kad jis turi pristatyti maisto kažkam, ar ne? Jau nebeturi ką rašyti, kad „fotkini“ dirbantį žmogų, viešai aptarinėji ir spėlioji, kaip jis dirba?“ – komentavo vyriškis.

Tačiau atsirado ir tokių, kurie būtent šį kurjerį atpažino ir teigė, esą jis ne kartą elgėsi nemandagiai.

„Atėjęs dėl užsakymo nuolat vaiposi ir skundžiasi dėl visko, o po to anglų kalba šneka telefonu, kaip jį užkniso Lietuva“, – sakė klaipėdietis.

Didesnis įvykdytų užsakymų skaičius reiškia didesnį uždarbį.

Teigė, jog net nepasisveikino

Į „Klaipėdą“ paskambinusi mergina Aistė (vardas pakeistas – I. K.) pasakojo, esą picą į namus atvežęs užsienietis buvo itin nemandagus – ne tik nepasisveikino, bet ir rodė nepasitenkinimą dėl neva per ilgai neatidarytų durų.

„Buvo mano gimtadienis, su draugėmis užsisakėme picos. Užsakymas buvo įvykdytas greitai, gal per 20 minučių. Tačiau mane nustebino, kad atidarius duris, kurjeris su manimi nepasisveikino ir net papriekaištavo, kad anksčiau neatidariau durų. Nors programėlėje mačiau, kad kurjeris netoli mano namų, tad jo laukiau koridoriuje, o duris atidariau beveik tą pačią sekundę. Labai supykau dėl tokio šio vyro elgesio. Kokią teisę jis turi taip bendrauti?“ – piktinosi Aistė.

Užfiksavo: klaipėdietis nufotografavo maisto kurjerį, kuris kieme pusvalandį žiūrinėjo vaizdo įrašus telefone. „Facebook“ paskyros „Bandužiai–Mogiliovas–Laukininkai“ nuotr.

Pinigai – tarsi į balą

Klaipėdietė Urtė K. tikino pastebėjusi prie vieno prekybos centro dažnai susitinkančius maisto išvežiotojus. Jie esą dirbti neskuba, šnekučiuojasi.

„Taikos prospekte, prie vieno prekybos centro, ypač savaitgaliais matau labai daug kurjerių su tais dideliais krepšiais. Jie stovi, kalbasi, rūko, naršo telefone. Savo akimis mačiau, kaip keli jų pasiėmė užsakymus ir tiesiog stovėjo su draugais, o kažkas tuo metu namuose laukė savo maisto, juk sumokėjo ne tik už jį, bet ir už pristatymą“, – liudijo Urtė K.

„Laukiau valandą, kol kurjeris atvažiuos. Man sakė, kad buvo didelės spūstys, dėl to taip ilgai užtruko. Blogiausia tai, kad maistas buvo visiškai atšalęs, jo valgyti nebeįmanoma. Buvau labai pasipiktinęs. Pinigai – tarsi į balą išmesti“, – savo patirtimi pasidalijo klaipėdietis Paulius (vardas pakeistas – I. K.).

Dėl vėlavimo – jokių nuobaudų

„Wolt“ komunikacijos vadovės Baltijos šalyse Piret Pert teigimu, „Wolt“ kurjeriai gali patys pasirinkti, per kiek laiko pristatyti užsakymus.

„Visų pirma, norėtume akcentuoti, kad „Wolt“ kurjeriai-partneriai yra savarankiškai dirbantys asmenys, užsiimantys individualia veikla. Jie bendradarbiauja su mūsų platforma, tačiau „Wolt“ nėra jų darbdavys. Toks veiklos modelis suteikia jiems lankstumo patiems pasirinkti, kada ir kiek laiko skirti užsakymų pristatymo veiklai. Todėl „Wolt“ netaiko jokių nuobaudų ar įspėjimų dėl pristatymų vėlavimo – kurjeriai-partneriai yra patys suinteresuoti užsakymus atlikti greitai ir kokybiškai, nes didesnis įvykdytų užsakymų skaičius reiškia didesnį uždarbį“, – neslėpė P. Pert.

Anot jos, kartais vėlavimas gali įvykti dėl žmogiškųjų veiksnių ar spūsčių, nepalankių oro sąlygų, neteisingai pateiktų pristatymo adresų.

Telefonas – užsakymams

Kurjerių naudojimasis telefonu taip pat turi paaiškinimą.

„Dėl kurjerių-partnerių naudojimosi telefonu norime atkreipti dėmesį, kad technologijos yra neatsiejama šios veiklos dalis. Kurjeriai-partneriai telefonu valdo užsakymų programėlę, seka navigaciją ir, prireikus, bendrauja su klientais ar prekybos vietomis dėl užsakymų. Todėl telefonų naudojimas nebūtinai reiškia neatsakingą elgesį“, – akcentavo P. Pert.

Kalbant apie kurjerius Klaipėdoje, pabrėžiama, kad jų skaičiai nuolat kinta dėl sezoniškumo ir kitų veiksnių.

Lietuvoje per pastaruosius 12 mėnesių „Wolt“ kurjerių buvo apie 8 tūkst. Dauguma jų – Lietuvos piliečiai.

Kitų valstybių piliečiams, norintiems dirbti šį darbą, privaloma turėti reikiamus leidimus čia gyventi bei atitikti visus kitus teisės aktuose numatytus reikalavimus.

Gali sustabdyti prieigą

„Bolt Food“ generalinis vadovas Lietuvoje ir Estijoje Jaagupas Jalakasas taip pat pažymėjo, kad tapti kurjeriais ir bendradarbiauti su platforma „Bolt Food“ gali visi asmenys, turintys teisę gyventi Lietuvoje ir tinkamą individualios veiklos pažymėjimą.

Be to, dauguma šių kurjerių irgi yra Lietuvos gyventojai, dalis – užsienio šalių piliečiai.

„Klientų pranešimų apie nemalonią pristatymo patirtį gauname retai. Dalis pranešimų būna apie ilgiau užtrukusį pristatymą, o dažnai taip nutinka dėl eismo sąlygų ar dėl to, kad kurjeris turi šiek tiek ilgiau luktelėti restorane ar parduotuvėje, kol užsakymas bus paruoštas paimti. Klientus raginame visada palikti atsiliepimą apie pristatymą programėlėje. Klientų aptarnavimo komanda pirmiausia visada stengiasi edukuoti partnerius kurjerius, pakartotinai pasidalina svarbia ir aktualia informacija. Jeigu kurjeris pakartotinai pažeidžia paslaugų teikimo sąlygas, klientų aptarnavimo komanda sprendžia dėl tolesnių veiksmų, tarp kurių gali būti ir laikinas prieigos prie „Bolt Food“ platformos sustabdymas“, – teigė J. Jalakasas.

Programėlė padeda susikalbėti

Pasak J. Jalakaso, skundų apie problemas dėl negalėjimo susikalbėti su kurjeriu gaunama labai retai.

„Apskritai bendravimo poreikis tarp kurjerio ir kliento yra labai nedidelis. „Bolt Food“ programėlėje klientas nurodo visas pristatymo detales. Be to, labai dažnai klientai nori, kad jų užsakymas būtų ne paduotas į rankas, o paliktas prie durų, tad tai taip pat sumažina bendravimo reikalingumą. „Bolt Food“ programėlėje yra įdiegta galimybė kurjeriui ir klientui bendrauti susirašinėjant – programėlė automatiškai tekstą išverčia į tą kalbą, kurią programėlėje yra pasirinkęs žinutę skaitantis žmogus, tad taip kalbos barjeras eliminuojamas“, – paaiškino J. Jalakasas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių