„Pamestais“ studento pažymėjimais nelegaliai naudojasi lengvatomis

Studento pažymėjimas atveria kelius lengvatoms – vien važiavimas viešuoju transportu pigesnis 80 proc. Tačiau šiomis lengvatomis naudojasi ir asmenys, kurie niekur nestudijuoja, bet turi studento pažymėjimus.

Pažymėjimus „pameta“

Klaipėdoje yra du universitetai, 6 kolegijos ir 7 profesinės mokyklos. Kasmet būna tokių studentų, kurie įstoja mokytis, tačiau dėl nelankymo yra išbraukiami iš sąrašų.

„Studento pažymėjimo neretai negrąžina, pasiaiškina, kad pametė. Tokių būna apie 20–30 procentų“, – teigė Klaipėdos turizmo mokyklos direktorius Audrius Kurlavičius.

Pasak direktoriaus, apie 100 studentų per metus „nubyra“, beveik trečdalis iš jų pažymėjimų negrąžina.

„Ar “pamestų„ studento pažymėjimų teikiamomis lengvatomis nesinaudoja nesimokantys asmenys, nustatyti labai sudėtinga. Mes žinome atvejų, kai tais pažymėjimais naudojamasi, tačiau užkirsti kelio tokiems piktnaudžiavimams nėra galimybių“, – apgailestavo A.Kurlavičius.

Tą patį patvirtino ir dar kelių Klaipėdos profesinių mokyklų vadovai.

Trūksta įrodymų

„Anksčiau buvo reikalavimas grąžinti studento pažymėjimą mokymo įstaigai. Dabar tokio reikalavimo nebėra, nes tai ne griežtos apskaitos dokumentas“, – tvirtino Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos direktorius Valentinas Radavičius.

„Jei iš pirmo kurso per mokslo metus iškrenta maždaug 30 studentų, tai paprastai jie tų studento pažymėjimų mums ir nebegrąžina“, – patvirtino Klaipėdos statybininkų mokyklos vadovas Steponas Rimkus.

Kol tas negrąžintas studento pažymėjimas galioja, jį turinčiam asmeniui suteikiamos lengvatos važinėti viešuoju transportu.

„Autobusų bilietais su 80 proc. nuolaida turi teisę naudotis vaikai nuo septynerių metų iki tol, kol baigia universitetines ar profesines studijas. Ar tas studento pažymėjimas, suteikiantis lengvatas, yra galiojantis, mes tokios informacijos neturime“, – tikino įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ vadovas Gintaras Neniškis.

Jau yra naujovių

G.Neniškio teigimu, visada atsiranda nesąžiningų žmonių – ir tokių, kurie važinėja be bilieto, ir tokių, kurie neteisėtai naudojasi lengvatomis.

Nėra tokios duomenų bazės, kurioje galima būtų patikrinti, ar studento pažymėjimą pateikęs asmuo tikrai studijuoja mokymo įstaigoje.

Nuostolius dėl studentų apsišaukėlių patiria savivaldybė, kuri kompensuoja lengvatinių keleivių vežimą.

„Tačiau šioje srityje jau yra naujovių. 2011-ųjų rudenį visų aukštųjų mokyklų pirmakursiams nebereikia pirkti elektroninio autobusų bilieto kortelės, tas bilietas integruotas į studento pažymėjimą. Jei asmuo išbraukiamas iš studentų sąrašų, jam panaikinama studento akreditacija, tad tokio bilieto jis nebegalėtų pasipildyti net “pametęs„. Tas studento pažymėjimas turi būti užblokuojamas“, – teigė G.Neniškis.

G.Neniškio įsitikinimu, jei tai įgyvendintų visos mokymo įstaigos, sukčiavimams kelias būtų užkirstas. Tačiau naujovė netaikoma profesinėse mokyklose, kur trečdalis buvusių studentų „pameta“ pažymėjimus ir neteisėtai naudojasi lengvatomis.


Šiame straipsnyje: studento pažymėjimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

MAR-as

MAR-as portretas
G. Neniškis taip pat šį tą galėtų praskaidrinti savo sistemoje, nes man pasirodė, kad mano elektroninio bilieto galiojimas buvo trumpesnis nei 2 metai. Ar galiojimas baigėsi mėnesiu ar metais ir mėnesiu anksčiau, kaip tą žmogui įsiminti? Taigi, kodėl visų patogumui KKT internetinį puslapį nepapildžius galimybe matyti savo el. bilieto kortelės galiojimo pradžios ir pabaigos laiką?

idomu

idomu portretas
Koks dar integruotas bilietas į studento pažymėjimą? Pirmą kartą apie tai girdžiu. Man kaip išdavė pažymėjimą 2011 RUDENĮ taip jis ir galios iki pat studijų pabaigos. Tai kur čia ta integracija jei jokio "čipuko" tam pažymėjime nėra. Tėra tik info takelis. Nu juokdariai ;D

jolanta

jolanta portretas
Ar jus gerai mokate skaityti?Juk parasyta kas turi tokius integruotus pazymejimus.
VISI KOMENTARAI 4

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių