- Ieva Liškevičiūtė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Grožio procedūros ne visuomet atneša lauktų rezultatų, – įdegio panorusioms merginoms po apsilankymo soliariume teko gydytis odos nudegimus.
Grožio procedūros ne visuomet atneša lauktų rezultatų, – įdegio panorusioms merginoms po apsilankymo soliariume teko gydytis odos nudegimus.
Ant odos atsirado dėmių
Taip nutiko jaunai klaipėdietei. Mergina nusprendė palepinti odą dirbtinės saulės voniomis. Tačiau šis nepigus malonumas jai atsiėjo gydymosi išlaidomis, kurias turėjo padengti iš savo kišenės.
Šviesios odos merginai nė į galvą nešovė prieš deginantis apie galimas pasekmes ir riziką pasitarti su gydytojais ar kitais specialistais. Mat jau nebe pirmą kartą naudojosi šiomis paslaugomis, todėl sakė nemačiusi reikalo to daryti.
"Iki šiol reguliariai degindavausi porą kartų per mėnesį ir jokių problemų nekildavo. Tačiau šis atvejis mane tiesiog pribloškė. Po seanso oda atrodė lyg visą dieną svilusi saulėje", – pasakojo nukentėjusioji.
Deginimosi soliariume taisyklių nenurodė ir paslaugą Taikos prospekte esančiame grožio salone suteikusi moteris.
Užsimojusi 10 min. praleisti dirbtinėje saulėje klaipėdietė, kaip vėliau paaiškėjo, deginosi stipriausias ultravioletinių spindulių lempas turinčiame įrenginyje.
Grįžusi namo mergina ėmė jausti silpnumą.
"Jau deginimosi metu man perštėjo odą, tačiau maniau, kad taip ir turi būti, nes soliariumas buvo stipriai įkaitęs dar prieš man užeinant į kabiną. Tik vėliau pradėjau jausti odos perštėjimą, pakilo temperatūra, negalėjau normaliai prisėsti. Ant paraudusios odos atsirado dėmių, o vėliau – žaizdelių", – pasakojo jaunoji klientė.
Medikams apžiūrėjus merginą paaiškėjo, kad ši gana stipriai nudegė odą ir jai kurį laiką teks vartoti vaistus.
Degintis traukia ir vyrai
Remiantis higienos normomis, patalpos ir jose esantys deginimosi įrenginiai po kiekvieno kliento apsilankymo turi būti vėdinamos ir dezinfekuojamos.
Taip pat soliariumų salonų savininkai privalo reguliariai keisti įrenginių lempas.
Vis dėlto kai kurie salonai jų neskuba keisti, todėl klientams tenka už tai brangiai sumokėti. O ir patys darbuotojai neslepia, esą dėl didelio lankytojų srauto nėra laiko ne tik konsultuoti, bet ir vėdinti patalpų.
"Yra buvę atvejų, kai merginos dėl didelio karščio patalpoje nualpo", – atviravo paslaugos teikėja.
Instrukciją, kaip taisyklingai degintis ir kokiomis saugos priemonėmis naudotis, turėtų nurodyti šias paslaugas parduodantys konsultantai. Negana to, anot Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus specialistų, jie turi būti išklausę privalomus higienos įgūdžių mokymo kursus.
Tačiau, anot šios paslaugos teikėjos, žmonių srautas tiek dienomis, tiek ir vakarais esąs toks intensyvus, kad įvykdyti kai kurių reikalavimų paprasčiausiai nelieka laiko.
"Vos spėji dezinfekuoti soliariumą, tuoj pat prisistato kitas klientas. Visiems pasakoti apie žalą ir poveikį organizmui negalime. Paties kliento pareiga yra susipažinti su naudojimo taisyklėmis ir savimi pasirūpinti", – išdrožė darbuotoja.
Moteris tikino, kad ypač didelė klientų, tarp kurių yra ir nemažai vyrų, eilė atsiranda pavasarį. Esą deginimosi seansų žmonės laukia net ir visą valandą arba deginimuisi užsirašo iš anksto.
Nors soliariumų paslaugų reglamentuose pabrėžiama, kad lankytojas gali reikalauti informacijos apie deginimosi soliariume taisykles, galimas neigiamas pasekmes, o patyrus traumą reikalauti, kad nelaimingas atsitikimas būtų užregistruotas specialiame žurnale, vis dėlto panašu, kad kol kas tai yra labiau rekomendacinio pobūdžio dalykai.
Pažeidimų – vis daugiau
Pernai visuomenės sveikatos saugos kontrolieriai vykdė deginimosi paslaugas teikiančių objektų patikras Klaipėdos rajone. Jų metu buvo nustatytas nemažai saugos reikalavimų pažeidimų. Dauguma salonų vykdė veiklą pažeisdami higienos normas.
Patikrinus 74 soliariumų konstatuota, kad 23 proc. jų būta pažeidimų. Jei lyginti su 2013 m., jų padaugėjo net 8,3 proc.
Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistų tvirtinimu, patikros metu buvo užfiksuoti higienos normų pažeidimai, taip pat keli atvejai, kai vartotojams nebuvo pateikta informacija apie rekomenduotiną deginimosi trukmę bei soliariumo įrangos naudojimą.
Kontrolierių teigimu, kai kurie salonai neturėjo soliariumo įrangos techninių priežiūros planų, informacijos apie ultravioletinių spindulių lempų darbo laiką, jų keitimo ir valymo darbų registro.
Taip pat buvo užfiksuota atvejų, kai soliariumo darbuotojai dirbo neišklausę privalomųjų higienos mokymo kursų arba soliariumo įrangos energinė apšvieta viršijo leistiną normą.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Prie šventinio stalo kasdieniams drabužiams – ne vieta2
Įsisukus į kalėdinius reikalus, lengva pamiršti bene svarbiausią žmogų per šventes: save. Reikalams ar nuovargiui gundant prie stalo sėsti apsirengus kasdieniškai, mados ekspertai pabrėžia – išskirtinis įvaizdis gali...
-
Spalvoto gyvenimo ambasadorės – apie spalvų terapiją ir misiją kelti nuotaiką
Niūrusis sezonas. Dangus – cepelinų spalvos, žmonės – prislopintų žemės spalvų drabužiais. Nuo lietuviško pilkumo atbukęs žvilgsnis gaudo kiekvieną gyvesnę spalvą ir ją spinduliuojančią asmenybę. Neatsitiktinai: juk Lietuvo...
-
Kazlų Rūdai sukurtas specialus kvapas7
Kazlų Rūda yra bene vienintelis miestas Lietuvoje, kuris turi specialiai jam sukurtą kvapą. Šio kvapo kūrime dalyvauti galėjo kiekvienas norintis – miesto Turizmo ir verslo informacijos centre (TVIC) buvo galimybė išbandyti įvairius...
-
Kas tinka mamai, tiks ir dukrai?
Augdami vaikai anksčiau ar vėliau pradeda domėtis veido prausikliais, kremais, kitomis veido priežiūros priemonėmis. Jei ir nesidomi, tėvams natūraliai kyla klausimas – ar vaikams ieškoti specialių priemonių, ar jiems tinka ir tai, ką n...
-
Floristė L. Grieštaragytė: visų puošmenų rasite gamtoje1
Vieni jau pasipuošė namus Kalėdoms, o kiti dar tik ieško dekoracijų ir, žinoma, idėjų. „Svarbiausia – susikurti sau artimą stilių, kuris jums keltų teigiamų emocijų, o namuose skleistų šventinę nuotaiką“, &n...
-
5 kalėdinių dovanų idėjos tiems, kurie viską turi1
Sugalvoti dovaną žmogui, kuris, atrodo, jau turi viską, o į klausimą „Ką norėtum gauti dovanų?“ atsako „Man nieko nereikia.“, gali tapti nemenkas iššūkis. Tikėtina, kad toks atsakymas visgi nesukels noro nieko ne...
-
Audinių likučiai siuvėjos rankose virsta spalvingomis suknelėmis2
„Princesė ant žirnio“? Gal „Princesė ir varlius“ ar princesė iš „Ilgo plauko istorijos“? Nesvarbu, iš kurios pasakos jūsų mažoji princesė – suknelių iš audinių likučių kūrėja Jurgita ...
-
Šaltuoju metų laiku – ypatingas dėmesys aprangai
Tradicinė žiema Lietuvoje pasižymi gana šaltais ir drėgnais orais, nors dėl klimato kaitos pastaraisiais dešimtmečiais pastebima reikšmingų pokyčių. Ne kiekvienais metais žiemą tenka pajusti tikrą dviženklę minusinę temperat...
-
Lūpų dažų spalva po 40 metų: atspalviai, kurių geriau nenaudoti
Jokiu būdu nenaudokite šių lūpų dažų atspalvių, jei nenorite atrodyti kaip sena moteris. ...
-
Kalėdinis megztinis – ne tik šventiškas, bet ir tvarus
Linksmi kalėdiniai megztiniai savo populiarumo nepraranda ir šiemet. Vis dėlto jie kritikuojami dėl savo trumpalaikiškumo, nes iškart po švenčių tampa nebeaktualūs. Kokiu megztiniu pasipuošti, kad jis ne tik kurtų &sca...