- Milda Skiriutė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Visuose miesto autobusuose nuo rugsėjo yra sumontuoti vaizdo registratoriai. Tai dar vienas mėginimas pažaboti įžūlius vairuotojus. Įrenginiai fiksuoja ne tik vaizdą transporto priemonės viduje, bet ir išorėje. Tad gatvių išsišokėliai skelbiami viešai.
Visuose miesto autobusuose nuo rugsėjo yra sumontuoti vaizdo registratoriai. Tai dar vienas mėginimas pažaboti įžūlius vairuotojus. Įrenginiai fiksuoja ne tik vaizdą transporto priemonės viduje, bet ir išorėje. Tad gatvių išsišokėliai skelbiami viešai.
Registratorių nauda neabejoja
Kiekviename miesto autobuse pagal reikalavimus privalo būti sumontuoti mažiausiai du vaizdo registratoriai. Vienas įrengtas priekyje. Jis fiksuoja vaizdą išorėje, eismo situaciją.
Antras registratorius įrengtas taip pat transporto priemonės priekyje. Tačiau jis filmuoja vaizdą autobuso viduje. Kai kurie vežėjai įrengė ir trečią registratorių. Pastarasis fiksuoja, kas vyksta transporto priemonės gale.
Vežėjai įsitikinę, kad vaizdo registratoriai labai naudingi. Jie padės išsiaiškinti įvykusių nelaimių priežastis, stebėti, ar vairuotojai parduoda bilietus, ar nėra niokojamos galinės autobusų sėdynės.
Paskelbė tris įrašus
Viešoji įstaiga "Klaipėdos keleivinis transportas" savo internetinėje svetainėje paskelbė vaizdo įrašus, kurie liudija, į kokias situacijas pakliūva miesto autobusai kelyje.
Vaizdai buvo nufilmuoti Dieną be automobilio, kai vyko lenktynės, kas greičiau – autobusas, dviratininkas, pėsčiasis ar automobilis pasieks nustatytą vietą.
"Tai buvo proginė akcija. Informaciją gavome ne iš vežėjų, o patys buvome sumontavę kamerą ant autobuso. Kol sulauktume medžiagos iš vežėjų, užtruktų nemažai laiko", – komentavo viešosios įstaigos "Klaipėdos keleivinis transportas" direktorius Gintaras Neniškis.
Pasak vadovo, į interneto svetainę nuolat kelti vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuota, su kokiomis situacijomis susiduria miesto autobusų vairuotojai, nėra galimybių.
"Neturime tiek pajėgų. Juk medžiagą reikia paruošti. Tačiau tai ir ne vienkartinė akcija. Įkelsime įrašus tam tikromis progomis", – tvirtino direktorius.
G.Neniškis pabrėžė, kad skelbiamos medžiagos tikslas nėra nubausti vairuotojus už pažeidimus. Paprasčiausiai norima juos sugėdinti.
"Gal žmonės pamatys ir įvertins, kaip elgiasi. Dažniausiai autobusų vairuotojams problemų kyla, kai kitos transporto priemonės jų nepraleidžia, sustoja, norėdami sukti į dešinę, ir laukia, kol galės tai padaryti, užkiša savo mašiną ir reikia staiga stabdyti", – komentavo vadovas.
Paprašė policijos pagalbos
Pasak vadovo, dėl spūsčių autobusai atsilieka nuo grafikų. Tada juos stengiasi pasivyti. Skuba. Kyla grandininė reakcija.
G.Neniškis atkreipė dėmesį, jog dažniausiai kalbama, kad sudėtingiausia autobusams važinėti centrinėje miesto dalyje, tačiau taip nėra. Daugiau incidentų įvyksta pietinėje miesto dalyje.
"Vairuotojai žino, kad centrinę miesto dalį labiau stebi policijos pareigūnai. Gal prisibijo ir vairuoja drausmingiau. Pietinėje miesto dalyje padėtis prastesnė", – teigė vadovas.
Pasak G.Neniškio, įstaiga kreipėsi į policijos pareigūnus ir paprašė, kad kitą savaitę šie surengtų patikrinimus. Stebėtų, ar automobiliai nevažiuoja autobusams skirtomis juostomis, kur stoja maršrutiniai taksi, kaip važiuoja patys autobusai, juda pėstieji ar dviratininkai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Uostamiestyje lūžinėja greičio mažinimo kalneliai
Uostamiestyje vis dažniau pastebima išlūžusių segmentinių greičio mažinimo kalnelių. Per sausio mėnesį vadinamieji gulintys policininkai jau užfiksuoti mažiausiai penkiose vietose. ...
-
Negalią turintiems klaipėdiečiams – daugiau galimybių lankytis kultūros renginiuose
Klaipėdos savivaldybė siekia sukurti patrauklesnes sąlygas negalią turintiems gyventojams lankytis miesto kultūros įstaigose. Tarybai pritarus, tokie asmenys visų savivaldybės kultūros įstaigų renginiuose galės lankytis nemokamai. Tokią pačią le...
-
Jono kalnelyje – nesibaigiantys remontai
Jono kalnelyje nesibaigia remonto darbai. Neseniai pastebėtas sulūžęs turėklas. Klaipėdiečiai ne kartą pranešė ir apie sulaužytus suoliukus, apgadintus nutrupėjusius laiptus, suskilusias ir nukritusias plokštes, išbyrėjusius ak...
-
Planuose – F2 vandens formulių čempionatas
Vasarą, liepos 18–19 d., Klaipėdoje vėl planuojamas F2 vandens formulių pasaulio čempionatas, pamažu tampantis naująja tradicija. Į uostamiestį atvyks svečiai iš įvairių užsienio šalių, o pergalės sieks Lietuvai atstovaujanti...
-
Klaipėdos bibliotekoje – norvegų kalbos klubas
Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje startuos norvegų kalbos klubas. Užsiėmimuose klaipėdiečiai susipažins su norvegų kultūra, išmoks pagrindines frazes, tobulins šnekamosios kalbos įgūdžius bei suži...
-
Sakurų parke teks keisti šviestuvą
Uostamiesčio Sakurų parko lankytojai kartais praneša apie parko teritorijoje užfiksuotas problemas. Pastaruoju metu pastebėtas sudaužytas šviestuvas, o netoliese – atviras šulinys. Parke niokoti inventorių galėjo ir piktavalia...
-
Paluckas sureagavo į Neringos mero siūlymą statyti tiltą į Kuršių neriją
Neringos merui iš naujo keliant idėją pastatyti tiltą į Kuršių neriją, premjeras Gintautas Paluckas tikina šiai idėjai nepritariantis. Anot jo, tai nebūtų racionalus sprendimas. ...
-
Klaipėdoje – ažiotažas dėl eglutės
Klaipėdiečiai trečiadienį puolė dalintis vaizdo įrašu, kuriame užfiksuoti du vyrai, verčiantys viešoje vietoje eglutę. Žmonės piktinosi, kad vidury dienos kažkas vagia žaliaskarę, tačiau paaiškėjo, kad kalėdinę eglutę i&...
-
Klaipėdos savivaldybė parlamentarams suteiks patalpas
Trims Seimo nariams – „valstietei“ Ligitai Girskienei, konservatoriui Audriui Petrošiui ir „aušrietei“ Daivai Petkevičienei, išrinktiems vienmandatėse uostamiesčio apygardose, savivaldybė planuoja suteikti...
-
Rebusas – dėl pinigų
Uostamiestyje nuo kovo uždaromas Informacijos centras migrantams. Centro atstovai aiškina, kad finansavimas stringa, o gaunamų lėšų neužtenka net algoms. Klaipėdos savivaldybės vadovai akcentuoja, kad lėšas skiria ne algoms, o tink...