Byla dėl rekordinio 1,45 mln. eurų kyšio pasiekė teismą

  • Teksto dydis:

Po beveik ketverius metus trukusio ikiteisminio tyrimo teisėsaugos pareigūnai perduoda teismui bylą dėl reikalavimo sumokėti rekordinį kyšį – 5,75 mln. litų (apie 1,45 mln. eurų).

Ketvirtadienį Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pranešė, kad, pabaigus ikiteisminį tyrimą, teismui perduota baudžiamoji byla dėl bankroto administratoriaus nusikalstamų veikų – kyšininkavimo, dokumentų klastojimo, turto iššvaistymo ir piktnaudžiavimo. Advokatas ir dar vienas asmuo kaltinami padėjimu reikalauti kyšio.

2013 metų kovą prokuratūra skelbė, jog bankroto administratorius kartu su vienos Vilniaus advokatų kontoros advokatu už bankrutuojančios bendrovės 31 mln. litų kreditorinio reikalavimo pripažinimą pareikalavo ir susitarė priimti 5,75 mln. litų neteisėtą atlygį.

Buvo skelbiama, jog įtariama, kad milijonų litų iš Klaipėdos bendrovės „Statega“ vadovo Vladimiro Stefanovo reikalavo uostamiestyje esančio verslo centro „Neapolis“ bankrotą administruojančios bendrovės „Valeksa“ bankroto administratorius Darius Daubaras ir tarpininkavęs sostinės advokatas Tomas Puzinas.

STT pranešime teigia, kad jos Kauno valdybos pareigūnai ir tyrimą kontroliuojantis prokuroras surinko pakankamai duomenų, kuriais remiantis pateikti kaltinimai, o minėti asmenys, veikdami bendrai, reikalavo didesnio nei 250 MGL litų kyšio iš D. D. administruojamos bankrutuojančios bendrovės kreditorių už kreipimąsi į teismą dėl kreditorinio reikalavimo, didesnio kaip 30 mln. litų (apie 8,7 mln. eurų) pripažinimo.

Ikiteisminis tyrimas šioje galimos korupcijos byloje buvo pradėtas 2012-2013 metais. Prieš porą metų jį buvo nutraukę Klaipėdos teisėsaugos pareigūnai. Tačiau Generalinė prokuratūra nutarimą nutraukti tyrimą panaikino. Tyrimas buvo perduotas Kauno pareigūnams, kur vyko iki šiol.

Baudžiamoji byla perduota Lietuvos apeliaciniam teismui, kuris spręs, kuris iš apygardos teismų imsis nagrinėjimo.

STT skelbia, kad atliekant šį ikiteisminį tyrimą taip pat surinkta duomenų, kad kaltinamasis D. D., administruodamas bankrutuojančią bendrovę ir privalėdamas pasirūpinti pavojingų atliekų sutvarkymu, padedamas A. R. suklastojo dokumentus, jog pavojingos atliekos yra pristatytos atliekų tvarkymo bendrovei ir jai sumokėta už atliekų priėmimą, o iš tikrųjų pavojingas atliekas nugabeno į iš anksto sutartą vietą ir siekė jas parduoti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį kontroliavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

2016 metais teismai išnagrinėjo 16 STT Kauno valdybos pareigūnų tirtų bylų. 29 asmenys nuteisti dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba, prekybos poveikiu ir kitų korupcinio pobūdžio nusikaltimų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių