Lokalizavus gaisrą Kuršių nerijoje, mažinamos ugniagesių pajėgos

Kuršių nerijoje gaisrą lokalizavę ugniagesiai sekmadienį mažina savo pajėgas.

Kuršių nerijoje gaisrą lokalizavę ugniagesiai sekmadienį mažina savo pajėgas.

„Situacija per naktį nepablogėjo, dabar pasikeitė pamainos, taip pat sumažinome pajėgas“, - BNS sekmadienį sakė įvykio vietoje esantis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktorius Remigijus Baniulis.

Pasak jo, Lietuvos kariuomenės sraigtasparnis, kuris ankstesnėmis dienomis kaušu iš oro pylė vandenį, sekmadienį nekils, jis tik paliktas budėti. Tuo metu gaisro gesinime dalyvavusio Latvijos kariuomenės sraigtasparnio įgulai Lietuvos ugniagesiai padėkojo už suteiktą pagalbą ir leido grįžti į Latviją.

Pasak R.Baniulio, gali būti, kad ugniagesiams gaisravietėje teks budėti visą savaitę, baigiamieji gaisro gesinimo darbai gali trukti ilgai.

Šeštadienio vakaro duomenimis, ugnis palietė apie 130 hektarų miško.

Gaisras Kuršių nerijoje kilo apie vidurdienį penktadienį. Pirmiausia degti pradėjo miškas šalia dviračių tako. Neringos savivaldybėje paskelbta ekstremali padėtis, ji nėra atšaukta.
Svarstoma, kad gaisrą galėjo sukelti numesta nuorūka.

„Nesu didelis miškų specialistas, nežinau, kokia kalnapušių vertė, tačiau jos dega labai greitai ir jų gaisras žaibiškai plečiasi. O mums skubiai atvykti į Kuršių neriją yra sudėtinga. Manau, kad šį kartą greičiau užgesinti gaisrą padėjo pagalba iš oro ir mūsų automobilių techninės galimybės“, - mano PAGD vadovas.

Didelis gaisras Kuršių nerijoje buvo kilęs ir 2006 metų gegužę. Tąkart išdegė 235 hektarai Smiltynės miško. Jį gesino per 1460 žmonių.

Kuršių nerija yra įtraukta į UNESCO  pasaulinio kultūros paveldo sąrašą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Renatusia

Renatusia portretas
Vot jei išdegs visa Kuršių Nerija dėl žmonių neatsargumo, išmes ją iš UNESCO sąrašo...

Klausimas

Klausimas portretas
O kada R. Baniuli pagaliau ismes is tarnybos?
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių