Liko ir be pinigų, ir be butų: pirkėjai pakliuvo į aferą?

  • Teksto dydis:

Liūdnai pasibaigusi svajonė turėti apartamentus prie jūros. Pinigus už butus Palangoje sumokėjo, bet liko ir be pinigų, ir be namų. Žmonės įtaria įkliuvę į sukčių pinkles. Paaiškėjo, kad statybos vyko be leidimų, ir negana to – nebaigtas statyti namas įregistruotas kaip visiškai baigtas. Butus pardavinėję verslininkai susirinko iš žmonių pinigus, statinį įkeitė bankams ir pasiėmė milijoninių paskolų, o tada bankrutavo.

Palangoje, prie miško, netoli jūros, Vanagupės gatvėje stovintis trijų aukštų namas Registrų centre įregistruotas kaip visiškai užbaigtas statyti. Greta besidarbuojantiems statybininkams tai kelia juoką.

„Tikrai nesimato, kad būtų 100 proc. baigtumas“, – teigė pašnekovas.

„Nei aplinka, nei komunikacijos, nei elektra įvesta, skydinės net nėra. Statybininkai buvo elektrą pasijungę su ilgintuvu. Nėra nei liftų, nei atitvarų laiptinėje. Nieko nėra. Šitoje vietoje pradėjo kilti klausimas – kaip tai galėjo įvykti?“ – kalbėjo palangiškis Mindaugas Jurgilevičius.

LNK stop kadras.

Vyras sakė rezervavęs šiame name du nedidelius butus. Dabar jau trejus metus nei butų, nei pinigų neatgauna, o iš viso butų šiame name – 26.

„Žmonės yra investavę nuo dešimties iki šimtų tūkstančių, tai iš viso, kaip mes preliminariai suskaičiavę, beveik milijonas yra“, – pabrėžė palangiškis.

Sumokėję pinigus žmonės raktų nesulaukia. Dalis pirkėjų kreipėsi į teisėsaugą dėl galimo sukčiavimo. Tyrimas dar nebaigtas, bet aiškėja, kad ir namo rekonstrukcija gali būti nelegali.

LNK stop kadras.

„Ten užstatytas ir anstatas, apie virš 200 kvadratų užstatyta virš buvusios leistinos kvadratūros. 200 kvadratų greičiausiai nelegalių. Statybų inspekcija ir Klaipėdos prokuratūra jau tai pripažino“, – tvirtino M. Jurgilevičius.

Galop Vilniaus bendrovė „Verslo startas“ bankrutavo. Ir su butų pirkėjų pinigais, ir su sutelktinio finansavimo platformos suteikta beveik pusantro milijono paskola.

„Įtariame, kad tai buvo tyčinis bankrotas. Siūliau, kad pats įsirengsiu, o jie jokių priedų neatsiunčia, jokios iniciatyvos. Kai sužinojome – pasirodo, pastatas jau buvo įkeistas“, – nurodė palangiškis.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Butų pirkėjai tokią sukčiavimo schemą įžvelgia.

„Surinkus iš žmonių avansinius pinigus, įmonė daro bankrotą, neva ji pasidaro nemoki. Subankrutavus turtas atitenka sutelktinio finansavimo ar kitai kredito unijai. Tai turtas perparduodamas varžytinėse, žmonės eliminuojami. Vėl atsiranda kiti pirkėjai, kurie gal vėl papuls į tą pačią schemą tam pačiam objekte“, – kalbėjo M. Jurgilevičius.

Panašus ratas ne pirmą kartą sukasi. Namas anksčiau priklausė irgi dabar jau bankrutavusiai įmonei, kurios turtas buvo parduotas varžytinėse. Tad žmonės sako nelabai pasitikintys ir valstybės institucijomis. Sako matantys, kad ir teisėsauga dažnai ne jų pusėje.

„Verslo starto“ buvęs vadovas apie situaciją kalba taip.

„Nenumatėm rizikų, nepasvėrėm, ne visos rizikos pasiteisino. Tame tarpe ir rizikos, susijusios su investavimu, nepasiteisino. Tai, vat, viskas tinka. Prisidėjo gal žmogiškasis faktorius. Prisidėjo valdymo klausimai“, – aiškino buvęs „Verslo starto“ vadovas Robertas Mikša.

„Verslo starto“ buvęs vadovas sukčiavimą neigia. Sako pats naudos negavęs ir pripažįsta, kad bankrutuoja ne viena įmonė.

„Mano klaida buvo padaryta miksuojant projektus ir projektų lėšas. Tai atitinkamai įvyko taip, kad, jeigu vienas projektas lūžta, viena įmonė bankrutuoja – tai dažniausiai bankrutuoja visa ta įmonių grupė“, – teigė R. Mikša.

„Verslo startui“ bankrutuojant avansus už butus sumokėję žmonės yra antrojoje kreditorių eilėje. Tad skolas, jeigu pavyks, jie atgaus vėliausiai – po paskolas teikusių bendrovių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Meklaidas

Meklaidas portretas
Kaip galėjo namas be staybos leidimo įregistruotas regitroje kaip gyvenamas namas.

Anonimui

Anonimui portretas
Niekas ten iš popieriukų (tiksliau vizualizacijų) nepirko. Nuo ~1989 ten stovi visiškai realus pastatas. Su visiškai realiu žemės sklypu. Ką turėjo padaryti verslininkas tai iš esmės paprastąjį pastato remontą, na, bet jei norime - tai galime pavadinti renovacija arba maža rekonstrukcija (ne tom, kur tik dėl to, kad pavadinti rekonstrukcija paliekami kokie pamatai ar jų dalis, o visa kita statoma per nauja). Na, bet nesugebėjo ir vienas iš variantų - dėl to, kad siekė apgauti. Kaip yra iš tikro - na gal teismai per kažkiek metų atsakys...

Vygis

Vygis portretas
Pritariu Anonimui, patys kalti. Pamenu istorija 2007 m. Statė visi kas netingi. O butus pirko kai dar jie buvo tik popieriuje. Ateina veikėjas į kredito uniją ir sako, kad statys penkiaaukštį. Pats turi 150 000 litų. Jo klausia kaip jis tai įsivaizduoja. Sako ogi paprastai. Paimsim paskola 1 mln litų. Tada statysim, statybininkams pradžioje mokėsim, po to vėluosime, tada paruošime butus, surinksime avansu, vėl pamokėsim statybininkams kiek išeis ir kažkaip pastatysim. Kredito ta unija jiems nedavė :)
VISI KOMENTARAI 16

Galerijos

Daugiau straipsnių