Po vagystės vyras pasileido į detektyvą feisbuke: pavyko gauti svarbių įrodymų

 • Teksto dydis:

Apsaugos kameros užfiksavo du jaunuolius, lipančius per tvorą. Įtariama, kad jie gali būti susiję su savaitgalį įvykdyta vagyste Gilužio gatvėje. Neprašytų svečių vizitą savo rūsyje šeimininkas pastebėjo tik pirmadienį po darbo, praneša LNK. 

„Nuėjau į rūsį pasižiūrėti, žiūriu, kad jau durų man jau nebereikia atrakinėti. Visa rūsys visiškai tuščias, išnešti visi asmeniniai daiktai, dokumentai, buto atsarginiai raktai... Iškart kreipiausi į policiją“, – kalbėjo nuo vagių nukentėjęs Modestas Petkevičius.

Apylinkėse šmirinėjančius įtariamuosius iš visų pusių filmavo apsaugos kameros. Užfiksuota, kaip vienas įtariamųjų, greičiausiai po žvalgybos, sustojo nusilengvinti ant namo sienos. Taip pat nufilmuoti žmonės, velkantys kažkokius daiktus į du automobilius.

„Pasižiūrėjus kamerų įrašus, radome veidus, automobilių numerius, absoliučiai visą informaciją. Žmonės kamerų akivaizdoje visą vagystę atlikinėjo, tai ten minučių reikalas buvo susekti, kas ten tokie ir kur laiko tuos daiktus“, – teigė M. Petkevičius.

Surinktą informaciją nukentėjęs vyras bandė perduoti policijai. Jo teigimu, pareigūnų tai nesudomino.

„Tyrėjai pasakiau, kad aš jau turiu visus automobilių numerius, vardus, pavardes, visą  informaciją, reikalingą greičiau ištirti šį įvykį. Grynai lipome vagims ant pėdų. Buvo pavogti itin svarbūs dokumentai, kurių dublikatų jau nepasidarysi. Pareigūnų net nesujaudino šitas reikalas“, – situaciją nupasakojo nukentėjusysis.

Vaikinas paviešino vaizdus feisbuke ir sulaukė milžiniškos pagalbos.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

„Feisbuke šiais laikais galima absoliučiai viską surasti. Buvo rastas automobilio, su kuriuo įvykdytas nusikaltimas, skelbimas pardavimuose. Buvo atsekti savininkai“, – teigė M. Petkevičius.

Pavyko net gauti vaizdų, kaip BMW, kuriuo po vagystės pasišalino įtariamieji, važiuoja bordiūrais vienoje degalinėje.

„Labai dėkoju visoms feisbuko grupėms, visiems žmonėms, kurie dalinosi. Labai operatyviai suradome žmones, kurie dalyvavo šitoje vagystėje. Pradėjo padai svilti žmonėms ir jie patys man pradėjo skambinti, sakyti, kur yra daiktai, kur susitinkam, kad tik apsieiti be pareigūnų, tačiau susitikus su jais daiktų buvo rasta tik labai maža dalis. Todėl vis tiek buvo iškviesti pareigūnai ir pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – pasakojo M. Petkevičius.

Per kratą įtariamųjų garaže rasta ne tik iš rūsio Gilužio gatvėje pavogtų daiktų – aptikta bažnytinių atributų, golfo lazdų ir statybos įrankių. Įtariama, kad čia buvo vogtų daiktų sandėlis. Įvykį tiria penktojo policijos komisariato pareigūnai. Jie sako, kad jaunuolio informacija labai padėjo tyrimui.

„Tyrimas yra pakankamai perspektyvus. Nukentėjusiojo dėka yra nustatyta eilė įtariamųjų, surasta didelė dalis daiktų ir dabar atliekami papildomi veiksmai. Artimiausiu metu bus sulaikyti visi asmenys, įvykdę nusikalstamą veiką“, – kalbėjo policijos komisariato viršininkas Vitalijus Karpukas.

Už vagystę gresia iki šešerių metų nelaisvės.

Nuostoliai dėl vagysčių vis auga

Atėjus vasarai žmonės mėgsta palikti savo namus ir išvykti atostogauti. Apie tai sužinoję plėšikai nepraleidžia progos pasinaudoti situacija, kai namas stovi niekieno neprižiūrimas, ir įsilaužę pavagia vertingus daiktus.

Draudikai sako, kad būtent dabar yra pats bumas, kai iš žmonių namų, terasų ir rūsių vagiamos kepsninės, dviračiai, stalai, kėdės ir t. t. Praėjusiais metais vagys padarė žalos daugiau kaip už 100 tūkst. eurų. 

Vagys ne tik akylai stebi būsimų augų socialines medijas, bet ir naudojasi naujausiomis technologijomis, pavyzdžiui, dronais, kuriuos pakėlę gali visą sklypą apžiūrėti iš viršaus, apžiūrėti namų vidų pro langus ir tiksliai suplanuoti, ką reikės nugvelbti.

Atsipalaiduoti neverta ir tiems, kurie gyvena bute. Per paskutinius penkis mėnesius vagysčių butuose padaugėjo net 46 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai metais. 

„Pastebėjome, kad šiltuoju metų laiku, ypač per ilguosius savaitgalius, mes dažniausiai išvykstame iš miesto ir per pandemiją įpratome būti atsipalaidavę, kadangi daug laiko praleidome namuose. Tas įprotis rakinti, kepsnines įvežti į patalpą ar prirakinti lauko baldus kažkur pradingo. Mums vis dar atrodo, kad mes dar būname kažkur aplink namus, o iš tikrųjų viskas pasikeitė“, – kalbėjo draudiko atstovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Dažniausiai ilgapirščiai vagia lauke be priežiūros paliktus vertingesnius daiktus, pavyzdžiui, kepsnines, dviračius.

„Lipantys (per tvoras – red. past.) ypač yra pamėgę kepsnines. Jeigu palygintume 2018 ir 2021 metus, matytume, kad nuostolių dėl pavogtų ar sudaužytų kepsninių skaičius išaugo dešimt kartų. Kepsnines ir dviračius ilgapirščiai labai mėgsta vogti ir tai yra dalykai, kurie yra mūsų atvirose erdvėse. Jeigu įsilaužti į namą jau yra šiek tiek sudėtinga, tai terasoje tu gali ir vartus pamiršti uždaryti, ji yra atvira. Vagys pamėgo dronus, kuriais filmuoja ir viską mato. Kartais sėdi terasoje, galvoji, gal čia kaimynas droną pakėlė, kažką filmuoja, bet tikrai reikėtų sunerimti ir pagalvoti“, – teigė I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Per pandemiją daugiau laiko praleidę namie žmonės investavo į prabangesnę aplinką, tad ir pavagiamų daiktų vertė dabar – daug didesnė nei buvo prieš pandemiją.

„Per pandemiją mes labai daug laiko leidome namuose, nebuvo barų, restoranų, barų, tad žmonės investavo į savo gerbūvį – nusipirko geresnius terasos baldus, įsigijo kepsninę, žioliapjovę robotą. Pastebime, kad dabar vagiami daiktai – daug brangesni nei prieš pandemiją“, – tvirtino I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Draudiko atstovė ragino viešoje erdvėje nesiskelbti, kad išvykstate atostogų ir paliekate namą tuščią, nes taip palengvinate vagišių darbą.

„Jeigu socialiniuose tinkluose įdėsi nuotrauką iš oro uosto, kad štai, mes su šeima dabar išvykstame savaitei į Turkiją, Egiptą ar dar kažkur, ką mes mėgstame padaryti, nes mes labai pasiilgome kelionių ir jomis džiaugiamės. Mano kolegos, kurie dirba su žalomis, sako, kad galbūt tas kelionių nuotraukas reikėtų dėti, kai tu jau grįžti, o ne rodyti visam savo sekėjų ratui, kad tu esi kažkur išvykęs ir ilgą laiką nebūsi namie. Jeigu namuose yra signalizacija ir žaliuzes, tai kiemas tikrai tampa lengvu taikiniu – į jį lengva įlipti. Žmonės galvoja, jeigu ta kepsninė yra sunki, tai turbūt jos niekas neišveš. Patikėkit, mačiau tokių situacijų, kai sunkias kepsnines nusikelia iš antro aukšto įstiklintos terasos“, – pasakojo I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Ryšys su kaimynais – labai svarbus, sakė I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

„Mes kažkaip praradome tą ryšį su kaimynais. Ta saugi kaiminystė yra labai svarbus dalykas ir tikrai nepatingėkime su savo kaimynais palaikyti ryšio, pasakyti, kad mes Joninėms išvykstame trims dienoms, jeigu kažkas bus aplink mūsų namus, tai tikrai be mūsų žinios“, – sakė draudiko atstovė.

I. Trakimaitė-Šeškuvienė atkreipė dėmesį ir į žmonių norą dalintis kepsnių receptais feisbuko grupėse. Anot jos, tarp keliolikos tūkstančių grupės narių gali pasitaikyti ir vagių, kurie, analizuodami jūsų socialinių medijų profilius, gali surinkti apie jus nemažai informacijos ir nesunkiai suplanuoti vagystę. NAUJAUSI KOMENTARAI

Kai apvagia

Kai apvagia portretas
neeilini kolega - vagys randami. Tik kas is to,jei jie "nieko neturi" ir atgauti is ju kazka,gali tik itakingesnis,per klaida apvogtas,ju paciu kolega. Eilinis gi zmogutis,surinkes ikalcius ar praneses,turetu nemalonumu del neteiseto asmens duomenu rinkimo! Butent taip paaiskins pareigunai,jei nusiusite jiems kad ir triuksmaujanciu "naktiniu lenktynininku" video. Tokia jau dabar santvarka,kad ginami tik itin daug prisivogusieji...

valio

valio portretas
musu mokesciu moketoju policija rupinasi ar esi uzsidejes kauke, ar leidi liberastams eiti prospektu, ar nesipravardziuosi internete, seka tavo IP, o paskui uz tai duoda 2000eur baudos....bet va, kai reikia istirti nusikaltima, vagis pagauti, ar bent jau su savo naujais automobiliais papatruliuoti, po kaimus, gatves pavaikstineti, tai jau misija neymanoma...cia uz vagyste raso 6metai kalejimo, bet kazkaip nei vienas dar miiionierius koks valdininkelis, ar politkas, nemaciau kad sedetu, nei vieno neprisimenu ar toki prisimenat per 30 metu?...tai as taip galvoju , o kaip jus ?

Už vagystę gresia iki šešerių metų nelaisvės

Už vagystę gresia iki šešerių metų nelaisvės portretas
O kas gręsia mentams už neoperatyvumą ir pateiktų įrodymų ignoravimą? Gal tegu važiuoja į Vokietiją tualetų plauti, o ne iš mūsų visų kišenės tunka?!
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių