STT tiria galimą korupciją Utenos regiono atliekų tvarkymo centre

  • Teksto dydis:

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) tiria galimą korupciją Utenos atliekų versle - įtarimai pareikšti Utenos regiono atliekų centro (URATC) direktoriui socialdemokratui, vienos uždaros akcinės bendrovės vadovui bei šios bendrovės darbuotojui.

Kaip informavo tarnyba, URATC direktoriui įtarimai pareikšti dėl piktnaudžiavimo, įmonės vadovui – dėl papirkimo, abu asmenys sulaikyti dviems paroms. Įtariama, jog už atlygį URATC vadovas priėmė palankius bendrovei sprendimus konkurse statyti atliekų rūšiavimo gamyklą Utenoje.

URATC vadovauja Mindaugas Bobelis. Centras nurodo 2013-aisiais pasirašęs dvi komunalinių atliekų mechaninio ir biologinio apdorojimo įrenginių projektavimo ir statybų sutartis su įmone „Manfula“, sutarčių bendra vertė - 13,6 mln. eurų. Įmonei vadovauja Virginijus Štiormeris.

STT teigimu, surinkta pakankamai duomenų, jog Utenos apskrities savivaldybių įsteigto atliekų tvarkymo centro direktorius, siekdamas turtinės naudos „neteisėtai sudarė palankias sąlygas vienai uždarajai akcinei bendrovei vykdyti eksploatuojamų mechaninio ir biologinio apdorojimo įrenginių techninę priežiūrą“.

Tarnybos duomenimis, bendrovė už palankų sprendimą 2016-2017 metais URATC direktoriui atsilygino darbais ir įranga jo statomame name.

STT pareigūnai atliko kratas URATC ir minėtos įmonės patalpose, taip pat įtariamųjų namuose.

M. Bobelis yra Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Utenos skyriaus narys. Partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad jo narystė partijoje bus stabdoma.

„Čia nėra jokių abejonių - narystė bus stabdoma“, - BNS sakė LSDP vadovas.

Statybos įmonei „Manfula“ šią savaitę iškelta bankroto byla. Tokį sprendimą priėmė Kauno apygardos teismas, tenkinęs „Sodros“ ieškinį. „Sodra“ nurodė, jog įmonė skolinga 64,5 tūkst. eurų. „Sodros“ duomenimis, įmonėje dirbo 34 darbuotojai.

Finansinės ataskaitos už 2016 metus bendrovė Registrų centrui nėra pateikusi. 2015-aisiais jos apyvarta siekė 13,5 mln. eurų, ji uždirbo 212,5 tūkst. eurų grynojo pelno.

STT pažymi, jog atliekų tvarkymas yra viena prioritetinių sričių nacionalinėje kovos su korupcija programoje, nuo 2010-ųjų STT beveik kasmet pradeda ikiteisminius tyrimus, susijusius su atliekų tvarkymu, 12 asmenų yra nuteisti ir pripažinti kaltais dėl korupcijos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių