TOG resocializacijos programa nuteistiesiems: iš daugiau nei 40 nuteistųjų 16 pakeitė elgesį

Nuteistiesiems skirtos resocializacijos programos TOG pagalba Pravieniškių ir Vilniaus kalėjimuose 16 pakartotinai nusikalsti linkusių nuteistųjų teigiamai pakeitė savo elgesį, buvo perkelti į atviro tipo bausmių atlikimo vietas.

Šie šalies įkalinimo įstaigose taikytos resocializacijos programos TOG rezultatai pristatyti ketvirtadienį per Lietuvos kalėjimų tarnyboje (LKT) surengtą spaudos konferenciją.

Kaip pasakojo TOG padalinio koordinatorius Karolis Poderis, ši resocializacijos programa yra nukreipta į nuteistuosius, kurie turi didelę pakartotinio nusikalstamumo riziką, tačiau yra motyvuoti keistis. Pasak K. Poderio, TOG padaliniai buvo atidaryti Pravieniškių 1-ajame kalėjime ir Vilniaus kalėjime.

„Per beveik dvejus metus TOG programa apėmė daugiau negu 40 nuteistųjų, iš kurių 16 akivaizdžiai teigiamai pakeitė elgesį ir buvo perkelti į atvirojo tipo bausmės atlikimo vietą, 7 sėkmingai užbaigė atlikti savo bausmę ir kol kas nepadarė kažkokių nusižengimų“, – TOG programos rezultatus pristatė K. Poderis.

TOG programa, anot jo, yra sukurta, remiantis Norvegijos patirtimi, joje su nuteistaisiais dirba tiek kalėjimų, tiek ir probacijos pareigūnai.

Per LKT surengtą spaudos konferenciją aptarta ir minėtomis lėšomis finansuota kita šalies kalėjimuose taikyta priemonė – dinaminio saugumo metodas.

„Tai yra žmogiškuoju faktoriumi paremtas saugumo užtikrinimas. Žmogiškasis faktorius kalėjime. Kas tai? Tai ir žmogaus teisės, ir santykis su nuteistuoju, ir požiūris į nusikaltusį asmenį, ir pareigūno darbo metodai. Tai visa aplinka, kuri palanki normaliam santykiui su nuteistuoju sukurti“, – spaudos konferencijos metu aiškino dinaminio saugumo ekspertė Lina Ižganaitienė.

Dinaminio saugumo metodas taip pat buvo taikomas Pravieniškių 1-ajame kalėjime ir Vilniaus kalėjime. Taikant šį metodą, pasak L. Ižganaitienės, pareigūnams rengti įvairaus pobūdžio mokymai, kurių metu buvo mokoma, kaip užmegzti santykį su nuteistaisiais.

LKT direktorius Mindaugas Kairys tvirtino, kad vykdant minėtas programas, daugiausiai dėmesio buvo skirta nuteistųjų resocializacijai.

„Pagrindinė sritis yra resocializacija, kur mes visiškai keičiame praktiką iš griežto modelio į modelį, kur kontaktinis pareigūnas, vykdydamas dinaminę apsaugą, kuri labiau orientuota į nuteistąjį, pasiekia tikslus, kurie iškelti tiek bausmių vykdymo sistemai, tiek Lietuvos kalėjimų tarnybai“, – dėstė M. Kairys.

TOG resocializacijos programa, dinaminio saugumo metodo priemonė yra projekto „Lietuvos bausmių vykdymo sistemos kokybės gerinimas“ dalys, jos finansuojamos Europos Ekonominės Erdvės ir Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Dar ne vakaras

Dar ne vakaras portretas
O viščiukus skaičiuoja rudeni
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių