Aukcione bus parduodama šimtai daiktų iš serialo „Sostų karai“

  • Teksto dydis:

Aštuonis sezonus trukusio ir milžiniško dėmesio visame pasaulyje sulaukusio fantastinio epo „Sostų karai“ (Game of Thrones) gerbėjai netrukus turės galimybę sudalyvauti šio televizijos HBO serialo relikvijų aukcione.

Gerbėjai turi galimybę siūlyti kainą už daugybę kostiumų, rekvizitų, įvairių rinkinių ir kitų įsimintinų daiktų iš 2019 metais pasibaigusio serialo, tapusio pasauliniu hitu.

Spalį aukcionų namai „Heritage Auctions“ pardavinės daugiau nei 2 tūkst. daiktų, įskaitant išlydytą Geležinio sosto versiją, paskirstytų į 900 rinkinių.

Pradinės statymo kainos svyruoja nuo 500 iki 20 tūkst. JAV dolerių (maždaug nuo 453 iki 18 tūkst. eurų) už tokius daiktus kaip Džeimio Lanisterio šarvai ir kardas iki tokių smulkių rekvizitų kaip Baltųjų klajūnų dantų protezai.

Tarp aukciono gėrybių yra įsimintini Dejeneris Targarjen personažo apsiaustai, paltai ir odiniai komplektai, kuriuos dėvėjo aktorė Emilia Clarke (Emilija Klark), žymusis Kito Haringtono personažo Džono Snou kalavijas „Longclaw“.

Tikimasi, kad gerbėjų dėmesio per aukcioną sulauks net ir tie daiktai, kuriems ekrane nebuvo skirta daug laiko.

HBO vyresnysis pasaulinių skatinamųjų priemonių ir gamybos planavimo viceprezidentas Jay Roewe (Džėjus Rouvi) sakė, kad aukcionas – galimybė gerbėjams „pasiimti gabalėlį istorijos“ – rodo serialo išliekamąją vertę praėjus penkeriems metams po jo paskutinės serijos.

„Sostų karai“ atspindėjo mūsų kultūros laikmečio dvasią. Tai buvo aukščiausios klasės televizijos laikmečio dvasia. Tai buvo HBO laikmečio dvasia“, – sakė jis interviu naujienų agentūrai „The Associated Press“.

„Su tuo mes visi užaugome. Tai turėjo įtakos kiekvieno iš mūsų gyvenimui. Tai paveikė kultūrą, ir „Sostų karai“ kažką reiškia kiekvienam žmogui“, – pridūrė J. Roewe.

Nors serialas pradėtas rodyti 2011 metais ir keli aukcione parduodami daiktai yra iš tų laikų, jie nėra „apdulkėję“, sakė J. Roewe. Nuo pat serialo pradžios HBO kruopščiai saugojo tūkstančius rekvizitų, kostiumų ir kitų atributų, kad juos būtų galima panaudoti galimuose šalutiniuose projektuose ar tęsiniuose.

Neseniai baigus „Sostų karų“ priešistorės „Drakono namai“ (House of The Dragon) antrąjį sezoną ir plėtojant kitus projektus, o kai kurių atsisakius, HBO dabar žino, ką reikia pasilikti, o su kuo galima atsisveikinti, sakė J. Roewe.

„Šie daiktai buvo saugomi ir prižiūrimi nuo tada, kai baigėme filmavimą. Jie yra tokios kokybės, kokios buvo, kai baigėme filmuoti, ir jau daugelį metų prie jų dirba žmonės, kad išlaikytų jų formą, – kalbėjo jis. – Mums jų nebereikia. Atėjo laikas pagaliau atverti juos pasauliui.“

Pasak „Heritage Auctions“ vykdomojo viceprezidento Joe Maddalenos (Džo Madalenos), aukcionui surengti prireikė ne tik daiktų išsaugojimo ir jų kokybės, bet ir kelių mėnesių bendradarbiavimo su HBO, nesuskaičiuojamų valandų tyrimų ir planavimo.

Jis teigė norėjęs užtikrinti, kad gerbėjai ir kolekcininkai nesijaustų, jog kolekcijoje yra kokių nors akivaizdžių spragų, todėl į 750 puslapių katalogą įtraukė daugybę personažų kostiumų ir rekvizitų.

J. Maddalena, pats esantis serialo gerbėjas, sakė, kad jis įsimintinas ir dėl sudėtingo kostiumų ir dekoracijų pobūdžio bei jų kūrimo meistriškumo. „Emmy“ apdovanojimą pelniusi kostiumų dailininkė Michele Clapton (Mišel Klapton) nuo pat serialo pradžios buvo giriama už detalius ir apgalvotus siužetinius sprendimus.

Kataloge pateikiami interviu su M. Clapton, serialo kūrėjais Davidu Benioffu (Deividu Beniofu) ir D. B. Weissu (D. B. Veisu) bei keliais aktoriais, kurie komentuoja šimtų daiktų panaudojimą ir reikšmę konkrečiam epizodui. J. Maddalena tokią prieigą ir informaciją aukcionų pasaulyje pavadino neištirta teritorija.

„Paprastai tokių aukcionų su studijos pritarimu nebūna. Šis yra gavęs pačios studijos pritarimą, – sakė jis. – Viskas yra iš archyvo. Viskas buvo atrinkta, pagal konkrečią sceną. Jūs žinote, kur buvo naudojamas jūsų daiktas. Jūs žinote, kad jis iš tikrųjų buvo panaudotas ekrane.“

Gerbėjai, norintys materializuoti savo nostalgiją „Sostų karams“, gali dalyvauti išankstiniuose statymuose, o pats aukcionas vyks spalio 10–12 dienomis „Heritage Auctions“ padalinyje Dalase. Nuo rugsėjo 17 iki spalio 4 dienos kolekciją bus galima apžiūrėti aukcionų namų padaliniuose Niujorke ir Londone.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių