Baigėsi Lietuvos sezonas Prancūzijoje: kuo sužavėjo vietinius?

Tris mėnesius trukęs Lietuvos sezonas Prancūzijoje baigėsi. Iš viso surengta 300 pasirodymų, juose dalyvavo daugiau kaip pusė tūkstančio kūrėjų ir atlikėjų. Lietuva tokiu mastu užsienyje save pristatė pirmą kartą. Organizatoriai atskleidė, kuo Lietuva sužavėjo prancūzus.

Lietuvos sezoną Prancūzijoje užbaigė būgnininko, perkusininko, kompozitoriaus bei vizualiojo meno kūrėjo Vladimiro Tarasovo koncertas. Jis vyko Paryžiaus moderniojo meno muziejuje.

Daugiau nei 80 Prancūzijos miestų ir miestelių turėjo galimybę susipažinti su Lietuva. Per tris mėnesius, kelių šimtų parodų ir renginių pagalba, siekta suartinti šias dvi šalis.

„Pirmiausia, tai yra apie pažinimą. Tam, kad galėtum kažką daryti kartu, dirbti kartu, reikia sužadinti vaizduotę, sužadinti smalsumą. Sezonas labai ryškiai prisidėjo prie to, kad, pirmiausia, mes pažintume vieni kitus“, – šnekėjo Lietuvos kultūros instituto vadovė Julija Reklaitė.

Prancūzai susipažino ir su Lietuvos istorija.

Mes atradome Lietuvos istoriją, kūrybiškumą, patirtus iššūkius.

„Mūsų nepriklausomybės istorija, kartu mūsų tragiška istorija, nuo Sibiro tremčių, Holokausto nusikaltimų iki išgyvenimų per visas okupacijas“, – nurodė Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Arnoldas Pranckevičius.

„Mes atradome Lietuvos istoriją, kūrybiškumą, patirtus iššūkius. Supratome, kad dalinamės tomis pačiomis vertybėmis ir turime tuos pačius iššūkius, todėl Lietuvos kultūros sezonas Prancūzijoje suartino žmones“, – kalbėjo Prancūzų instituto vadovė Ewa Nguyen Binh.

Organizatoriai drąsiai teigia, kad tikslas pasiektas – mūsų istorija prancūzus tikrai sudomino.

„Ne visi giliai žinojo apie mūsų istoriją. Jiems buvo labai įdomu matyti mūsų troškimą gyventi laisvai, būti nepriklausomiems, nes ir prancūzams laisvė yra labai didelė vertybė“, – pabrėžė A. Pranckevičius.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Ne tik apie praeitį, bet ir apie dabartį, Lietuvos sezonas Prancūzijoje skirtas parodyti ir šiuolaikinę Lietuvą, atskleisti, kaip sparčiai Lietuva žengia meno, inovacijų, lyčių lygybės srityse.

„Esame turtingi istorija, bet esame turtingi ir dabartimi. Ypač tai, kad dauguma menininkų, kurie čia atvykę buvo į Prancūziją, yra jauni žmonės, jauni kūrėjai, daugelis jų yra moterys. Tai parodė tos šiuolaikiškos Lietuvos įvaizdį“, – tvirtino Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje.

Organizatoriai atskleidžia, kad čia dar ne pabaiga. Lietuvos sezonui Prancūzijoje pasibaigus, planuojama toliau bendradarbiauti.

Lietuvos nacionalinis muziejus ir MO muziejus jau žada su Prancūzijos menininkais rengti bendras parodas. Anot organizatorių, svarbu tęsti pradėtus darbus ir toliau finansuoti gilesnį abiejų šalių pažinimą.

„Kai kurios organizacijos ėmėsi planavimo perkelti programas atgal į Lietuvą arba tęsti bendradarbiavimą keletą metų“, – teigė Lietuvos Sezono Prancūzijoje komisarė Virginija Vitkienė.

Programos metu įgyvendinta daugiau nei 130 kultūros partnerysčių tarp Prancūzijos ir Lietuvos. Prancūzijoje įvairios šalys savo kultūrą pristato jau 30 metų. Lietuva tokiu mastu užsienyje save pristatė pirmą kartą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

LT televizija nesugebėjo net

LT televizija nesugebėjo net  portretas
trumpų ,išsamių reportažų padaryti Apgailėtina
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių