Vandens malonumų oazė

Įsirengdama nuosavą būstą jauna klaipėdiečių pora vadovavosi išskirtinai savo intuicija ir prioritetais. Tad kai kurie sprendimai, vieniems galintys sukelti nuostabą, namų šeimininkams atrodo savaime suprantami, malonų ir gražų gyvenimą užtikrinantys dalykai.

Vonioje galėtų gyventi

Iš to, kiek dėmesio visame name skirta vonios kambariui, galima spręsti, kiek ši erdvė svarbi būsto gyventojams.

p>"Yra moterų, kurios mėgsta šeimininkauti virtuvėje, gaminti – tuomet šioje zonoje smagu turėti visokių patogumų. O aš galėčiau gyventi vonioje, tai mano silpnybė, dėl to jai nepadailėta ir erdvės. Visa mano šeima čia praleidžia labai daug laiko", – prisipažino "Klaipėdos" pašnekovė Viktorija.

Savo būsto interjero moteris nepatikėjo jokiam dizaineriui.

"Tiems, kurie kuriasi savo namus, verta žiūrėti ne į iš anksto sukurtus brėžinius, bendruosius pasiūlymus, o pasvarstyti apie savo gyvenimo būdą ir nutarti, kaip namai turėtų tai atspindėti", - įsitikinusi moteris.

Pašnekovės teigimu, vonios kambarys įprastai suvokiamas kaip funkcinė erdvė kasdieniams higienos ritualams, tinkama vieta skalbyklei pastatyti ar skalbiniams džiovinti.

Tad ir įrengiant šį namų kampelį bene daugiausiai dėmesio kreipiama į praktinius apdailos, ventiliacijos, santechnikos bei kitų įrenginių parametrus.

Ir miegui, ir maudynėms

"Man vonia yra skirta ne tik praustis, bet ir mėgautis vandeniu. Nėra nieko malonaus, kaip vakare įmirkti ir pamedituoti. Tad kodėl gi tokioje erdvėje nesusikūrus estetiškos, gražios akims ir palepinančios aplinkos. Laikausi nuomonės, kad kokį pasaulį susikursi, tokį ir turėsi. Aš daug ką darau dėl grožio", – šypsojosi Viktorija.

Vis dėlto pašnekovė pripažino, kad vandens malonumams skirtos zonos funkciškai kiek atribotos. Viena dalis – labiau intymi, skirta praustis, tad kiek izoliuota, kitoje pūpso į grindis įleista įspūdingo dydžio vonia meditatyvinėms vandens procedūromis. Pastarojoje bendroje erdvėje įrengta ir namų šeimininkų miegamojo zona, kurią galima atriboti užtraukus užuolaidas.

Didžiojoje masažinėje vonioje telpa visa keturių narių šeimyna, tačiau Viktorija pripažino, kad pirminis sumanymas buvo kiek kitoks.

"Viena, ko nenumatėme, kad vonioje gali būti audringa – įsivaizdavome idiliškus ramius vakarus drauge su vyru. Bet vaikiukai labai pamėgo "didžiąją vonią", jie dar čia prisikviečia ir draugų. Kadangi kambaryje paklota natūrali medžio danga, kartais mažuosius tenka tramdyti", – nusišypsojo dviejų atžalų mama.

Svarbi suasmeninta erdvė

Viktorija pasakojo, jog kiekvienas erdvei sušildyti naudojamas elementas yra brangus, turi savo istoriją.

"Pavyzdžiui, užuolaidos primena man, iš kokios kelionės jos parvežtos, kaip buvo suderėtos. Krėsliukas taip pat turi savo istoriją, jis ne iš parduotuvės, o dar kažkaip kitaip parsiradęs. Man patinka gyventi suasmenintoje, individualizuotoje aplinkoje, kai daiktai pasakoja istorijas", – aiškino pašnekovė.

Moteris prisipažino turinti silpnybę įvairiems aliejams, druskoms bei kitiems vonios atributams, kurie taip pat kurią bendrą aplinkos nuotaiką.

"Žinoma, būtų galima viską šiaip kur nors sudėti į stalčius. Tačiau kam tai slėpti, kai galima pasimėgauti gražia spalva, išraiška", – šypsojosi Viktorija.



NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių