Hiphopo duetas Lilas ir Innomine: radijo stočių malonė mums nereikalinga

Net ir geri komentarai apie kūrybą, glostantys savimeilę, nėra dėmesio vertas dalykas, LRT RADIJUI sako hiphopo atlikėjas Konstantinas Kiveris-Lilas.

Didelę įtaką jo ir Rolando Venckaus-Innomine kūrybai bei jos išpopuliarėjimui, anot Lilo, turėjo socialinis tinklas „Facebook“ ir kanalas „Youtube“, o radijo stočių malonė atlikėjams tapo nereikalinga. 

Kūrybinė veikla prasidėjo kaip žaidimas

Prieš pradėdami kurti muziką kartu, mes tuo užsiiminėjome atskirai, LRT RADIJUI sako Lilas. Nemažą laiko dalį, anot jo, jis ir Innomine turėjo atskirus projektus, tačiau jau septynerius metus kuria kartu. Kūrybinį procesą palengvina tai, kad Innomine šiuo metu taip pat gyvena Vilniuje.

Lilas pasakoja, kad tikslaus taško, nuo kurio prasidėjo jo veikla, negali įvardyti: „Tai įvyko kažkaip natūraliai, dar anksti mokykloje – gal ketvirtoje ar penktoje klasėje. Kieme ir mokykloje mes juokaudavome, viskas vystėsi, tik vėliau visi nuėjo savo keliais, o aš repuoju iki šiol.“ Pradžia, kaip sako jis, buvo pramoga, žaidimas su draugais, ir tiek.

Šiuo metu, anot Lilo, jo dainose yra daugybė dalykų, kuriuos norisi pasakyti. „Aš stengiuosi kiek atsiriboti nuo savo vidinio pasaulio, nors tai ne visada pavyksta, tačiau kalbu apie tai, kas man atrodo svarbu“, – pasakoja pašnekovas.

Innomine teigia, kad kūryba jam – eksperimentai: „Žinoma, yra taisyklės, tai, kas nusistovėję nuo senovės, tačiau kiekvienas kūrinys yra eksperimentas, ieškojimas, nuotaikos perteikimas.“ Pašnekovas sako išbandęs daugybę muzikos stilių – hausą, elektroninę, net pats bandęs repuoti, tačiau save atradęs šioje, kuria užsiima dabar.

Paklaustas, kaip vyksta darbas, Lilas sako, kad viskas prasideda nuo teksto, o tam tikras idėjas jis visad gvildena galvoje. Po kurio laiko, sako jis, tuo pasidalinama su Innomine, kuris pradeda muzikos kūrimo procesą „Tuomet einame į studiją, įrašinėjame, perrašinėjame šimtus kartų, kol galiausiai gauname produktą, tinkamą abiem pusėms“, – pasakoja atlikėjas.

Šmėžuoti televizijoje dėl populiarumo nebūtina

Lilas sako, kad jų kūrybai didelę įtaką padarė socialinis tinklas „Facebook“ ir kanalas „Youtube“: „Tai pradėjo populiarėti tuomet, kai mes ėmėme kurti. Muziką pateikti tapo labai paprasta.“ Jis priduria, kad radijo stočių malonė tapo nebereikalinga, o jos, kūrėjo nuomone, niekuomet nebūtų grojusios tokios muzikos, kokią jie kūrė.

„Tai buvo absoliutus neformatas radijo stotims. Ir dabar tai nėra tas formatas, kurio jos norėtų – į mūsų dainas vis dar ne itin teigiamai reaguoja, bet mums dėl to toli gražu neskauda“, – sako Lilas. Kūrėjas tvirtina, kad kūryba per septynerius metus pakito – dabartinė muzika yra švelnesnė, o joje esantis protestas pateikiamas subtiliau.  

Kalbėdamas apie savo surengtą koncertą Kauno „Žalgirio“ arenoje, Lilas sako, kad tai atsirado kaip visiška avantiūra po to, kai buvo išleistas komerciškai sėkmingas trečiasis albumas ir surengtas jo pristatymas, į kurį netilpo visi norintys. „Sėdėjome ir galvojome, ką daryti toliau – ar važiuoti per Lietuvą ir koncertuoti mažuose baruose, ar „daryti rokenrolą“. Nusprendėme „daryti rokenrolą“, – pasakoja reperis.

Šio poelgio esmė, kaip sako pašnekovas, buvo parodyti, kad nėra būtina šmėžuoti televizijoje, vaikščioti į bulvarines laidas tam, kad tave atpažintų, kad galėtum daryti didelius dalykus, rengti tokius koncertus. Reklaminio biudžeto, priduria jis, taip pat nebuvo – į koncertą žmonės kviesti tiesiog per „Facebooką“, o vieninteles išlaidas sudarė vaizdo klipas.


Šiame straipsnyje: Lilas ir innominehiphopasmuzika

NAUJAUSI KOMENTARAI

UŽKNISOT-

UŽKNISOT- portretas
Jeigu hip hopas- muzika ir daina, tai stalo tenisas- sunkioji atletika su gimnastikos elementais. P.S.-nesu matęs kvailesniu žmonių (ir gyvenimiškai, ir pagal IQ), nei nusmuktkelniai hiphopistai.
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių