Ant Seimo darbo stalo – trys Konstitucijos pataisos

Antradienį Seimas ketina imtis net trijų Konstitucijos pataisų.

Planuojamas pirmasis balsavimas dėl Konstitucijos pataisos, reglamentuojančios tiesioginius merų rinkimus, ir dėl Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo Rolando Pakso byloje įgyvendinančios Konstitucijos pataisos.

Taip pat Seime numatomas antras – lemiamas balsavimas dėl Konstitucijos pataisos, leisiančios į Seimą kandidatuoti nuo 21 metų.

Pagrindiniame šalies dokumente Seimas ketina įtvirtinti, kad „savivaldybių merais – Lietuvos Respublikos piliečius pagal įstatymą ketveriems metams renka Lietuvos Respublikos piliečiai ir kiti nuolatiniai administracinio vieneto gyventojai, remdamiesi visuotine, lygia ir tiesiogine rinkimų teise, slaptu balsavimu“.

Dėl R. Pakso politinę karjerą sprendžiančios Konstitucijos pataisos diskusijos jau vyksta daugiau nei 10 metų. Priėmus ją, bus sudarytos teisinės prielaidos asmeniui, praėjus ne mažiau kaip 10 metų po konstitucinės sankcijos pritaikymo, vėl įgyti teisę eiti pareigas, kurių ėjimo pradžia pagal Konstituciją yra susieta su priesaikos davimu.

Pagal siūlomą projektą, „asmuo, kurį Seimas už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą arba priesaikos sulaužymą apkaltos proceso tvarka pašalino iš einamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą, gali eiti Konstitucijoje nurodytas pareigas, kurių ėjimo pradžia pagal Konstituciją yra susieta su Konstitucijoje numatytos priesaikos davimu, kai nuo Seimo sprendimo, kuriuo jis buvo pašalintas iš einamų pareigų ar panaikintas jo Seimo nario mandatas, yra praėję ne mažiau kaip dešimt metų.“

Tai reikštų, kad R. Paksas vėl galėtų siekti prezidento, Seimo ar Vyriausybės nario posto.

EŽTT 2011 m. konstatavo, kad dabartinis draudimas iki gyvos galvos dalyvauti rinkimuose iš prezidento pareigų atstatydintam R. Paksui yra neproporcingas.

Šių metų rugsėjo 23 d. Seimas po pirmojo priėmimo jau pritarė Konstitucijos pataisai, kuria numatoma sumažinti amžiaus ribą ir leisti Seimo nariais rinkti asmenis, kurie rinkimų dieną yra ne jaunesni kaip 21 metų.

Šiuo metu Konstitucijoje įtvirtinta, kad į Seimo narius gali kandidatuoti asmuo, sulaukęs 25 metų.

Pagal galiojančius teisės aktus kandidatuoti į Europos Parlamentą gali asmenys, sulaukę 21 metų amžiaus, į savivaldybės tarybą – asmuo, sulaukęs 18 metų.

Konstitucijos pataisos turi būti svarstomos ir dėl jų balsuojama Seime du kartus. Tarp šių balsavimų turi būti daroma ne mažesnė kaip trijų mėnesių pertrauka. Įstatymo projektas dėl Konstitucijos keitimo laikomas Seimo priimtu, jeigu kiekvieno balsavimo metu už projektą balsavo ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių, t. y. 94 parlamentarai.


Šiame straipsnyje: SeimasKonstitucijapataisos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Šalin rankas nuo konstitucijos

Šalin rankas nuo konstitucijos portretas
Lauk neteisėtą valdžią

Anonimas

Anonimas portretas
Čmilytė pramušinėja įstatymus,kad seimo nariu gali bųti nuo 21m,nes 25m jau per senas.Pasirodo valstybės valdynui nereikia nei išsilavinimo,nei darbo bei gyvenimo patirties,Visur reikia tik ne valstybės valdyme,ciniška ir bjauru,Politikų vaikai jau seimo nariai,tai matyt eilė anūkams atėjo,Ir dar piktinasi kad nušįvilpiamos tokios marionetės kaip Čmilytė ,Šimonytė.,Tikrai dirbama ,kad žlugtų Lietuvos valstybė,nes dirbama tik Maskvos naudai silpni politikai,silpna ekonomika,belytė ir beveidė visuomenė,Raskevičius elgiasi kaip teroristas ,užuot stiprinęs įstatymus dėl atsakomybės už smurtą,kažkodėl pradeda detalizuoti prieš ką negalimas smurtas,Kodėl prieš atskirą lytį o ne aplamai prieš patį procesą prieš bet ką,nesvarbu ar gėjus,ar moteris ar vvaikas ar vyras,Gudrutis pačio proceso nesmerkia.

siuo metu suklastojus rinkeju balsus Seime ir

siuo metu suklastojus rinkeju balsus Seime ir portretas
Vyriausybej susirinke isimtinai konservatdegeneratu uzslaptintu KGBesnyku benkartai ir anukai su liberastiniais visu rusiu iskrypeliais ---jie ten sudaro DAUGUMA .... todel visais budais stengiasi ISDARKYT LIETUVOS KONSTITUCIJA ...REMDAMIESI SEIMO ,,,,DAUGUMA,,,,,
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių