G. Skaistė: tvarūs finansavimo šaltiniai gynybai užtikrins, kad sprendimai išsilaikys po rinkimų

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad antradienį ministerijos Seimui teikiamas Gynybos fondo projektas užtikrins tvarius gynybos išlaidų finansavimo šaltinius, todėl, politikės teigimu, priimti sprendimai dėl gynybos būtų vykdomi net rudenį pasikeitus valdančiajai daugumai.

„Man atrodo, kad labai svarbu, jog, net ir pasikeitus politinei daugumai, jeigu taip įvyktų po Seimo rinkimų, reikia užtikrinti, kad finansavimas būtų tvarus. Todėl tie pakeitimai, kurie šiandien yra siūlomi, galėtų užtikrinti, kad net ir po rinkimų nesikeis“, – žurnalistams Seime antradienį sakė G. Skaistė.

„Principinis sutarimas dėl to, kas yra siūloma šiandien, kas yra Gynybos fondo įstatyme (...), sutarimas koalicijoje buvo, todėl tikėčiausi, kad pritarimas bus rastas. Norėtųsi opozicijos pritarimo tam, kad būtų galima užtikrinti priimtų sprendimų tęstinumą“, – pridūrė ministrė.

Valstybės gynybos fondo lėšas sudarytų laikinasis solidarumo įnašas už 2025 metų mokėjimo laikotarpį, fizinių ir juridinių asmenų, kitų organizacijų ir jų padalinių savanoriškos įmokos, 1,9 proc. valstybės biudžeto pajamų, gautų iš surinkto pelno mokesčio 2025 metais, 6 procentai – 2026 ir vėlesniais metais.

Taip pat numatoma gauti 6,5 proc. valstybės biudžeto pajamų, gautų iš akcizų 2025 metais, 6,6 procento – 2026 metais, 6,9 procento – 2027 ir vėlesniais metais. 0,2 procento pajamų būtų gauta iš surinkto gyventojų pajamų mokesčio 2026 ir vėlesniais metais į konsoliduotuosius valstybės biudžetą ir savivaldybių biudžetus, 0,3 proc. valstybės biudžeto pajamų, gautų iš surinkto gyventojų pajamų mokesčio 2025 metais, 0,5 procento – 2026 ir vėlesniais metais.

25 milijonai eurų fonde numatyti iš valstybės biudžeto pajamų, gautų iš gyventojų pajamų mokesčio, ta pačia suma sumažinus savivaldybių biudžetams tenkančią pastoviąją gyventojų pajamų mokesčio dalį, apskaičiuotą rengiant Lietuvos 2025–2027 metų biudžeto patvirtinimo įstatymo projektą.

Numatoma, kad įstatymas jį priėmus įsigaliotų 2024 m. spalio 1 d.

ELTA primena, kad Finansų ministerija siūlo papildomas lėšas gynybai surinkti pratęsiant bankų solidarumo mokestį, didinant pelno mokesčio tarifą 1 proc. punktu, pakeliant akcizus ir įvedant mokestį daliai draudimo sutarčių. Šios priemonės leistų jau 2025 m. į gynybos fondą surinkti 297,8 mln. eurų, o 2026 m. – 421,2 mln. eurų.

Dar metams pratęsus bankų solidarumo mokestį, jis 2025 m. atneštų 60 mln. eurų.

Akcizų didinimas apimtų alkoholį ir tabaką bei 6 centų saugumo dedamąją visam kurui.

Tarp siūlymų – ir Saugumo įnašo koncepcija, t.y. 10 proc. įnašas draudimo sutartims išskyrus gyvybės draudimą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

cha

cha portretas
Šiandein vakare Skaistė nusigers :D:D

bankams

bankams portretas
reikia ne vienkartinio mokesčio o mokesčio nuo pelnų. Primenu, kad Lietuvoje užsienio komerciniai bankai į dieną gauna po 1 MILIJONĄ pelno

Visiem aišku

Visiem aišku portretas
kad joks išlaidų gynybai didinimas tikrai neišgelbės Lietuvos nuo jau paskelbto visų Vakarų priešo puolimo. Kad ir ką darytume. Čia reikia ne milijonų o milijardų... O mes tikrai jų neturim. Todėl tokie aiškiai beviltiški ir nelogiški sprendimai erzina ir rodo visišką valdančiųjų strateginį politinį bukumą nueinant primityviausiu keliu. Jeigu jums rūpėtų Lietuva ir jos žmonės, jūs nepasiduotumėt parsidavusių pusdurnių karo kurstymui o siektumėt taikos susitarimų. Bent mūsų šalies atžvilgiu. Tik tokiu atveju galime jaustis saugūs. O dabar tik vėl kelintą kartą apiplėšim žmones
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių