- Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Premjerei pateikus Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės kandidatūrą į švietimo, mokslo ir sporto ministrus, konservatorių gretose svarstoma, kas galėtų iš politikės perimti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno postą. Potencialiausiu kandidatu į šias pareigas yra įvardijamas parlamentaras Andrius Vyšniauskas, kuris, pasak kolegų, jau dabar aktyviai rūpinasi frakcijos reikalais.
„Turės būti pokyčių. Jeigu būsiu paskirta ministre, negalėsiu eiti frakcijos seniūnės pareigų, kaip ir negalėsiu būti Seimo vicepirmininke ir Europos reikalų komiteto vadove“, – Eltai sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.
Paklausta, ar matytų Seimo konservatorių frakcijos seniūno pareigose A. Vyšniauską, politikė patikino, kad jis būtų tinkamas pretendentas į šį postą.
Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas konservatorius Jurgis Razma taip pat tikina, kad A. Vyšniauskas būtų tinkamiausias kandidatas vadovauti frakcijai.
„Aš pritarčiau Andriaus Vyšniausko kandidatūrai. Jis ir nebūdamas seniūnu pakankamai nuosekliai rūpinasi frakcijos reikalais, tai toks sprendimas, man atrodo, būtų visiškai natūralus“, – Eltai teigė J. Razma.
Pats J. Razma tikina frakcijos seniūno pareigose savęs nematąs.
„Ne, aš nesvarstyčiau, nes man užtenka darbų su darbotvarkių formavimu, komitetų veiklos koordinavimu, Seimo visa virtuve. Tai, manau, kad yra laisvesnių žmonių, kurie sėkmingai gali užimi seniūno pareigas – Andrius Vyšniauskas vienas iš geriausiai galinčių tai daryti“, – akcentavo parlamentaras.
Savo ruožtu pats A. Vyšniauskas teigia atsakomybės ir pareigų nesikratantis, tačiau, pasak jo, visų pirma šie klausimai turi būti išdiskutuoti frakcijoje.
„Aš niekada nesikratau jokių pareigų, bet turėsime diskutuoti frakcijoje“, – Eltai sakė A. Vyšniauskas.
Pasak jo, yra ir daugiau parlamentarų, tinkančių šioms pareigoms.
„Mūsų frakcijoje yra daug stiprių kolegų, kurie gali užimti šitas pareigas ir vadovauti frakcijai. Mes turime gana platų frakcijos seniūnės pavaduotojų korpusą, turime komitetų pirmininkų. Manau, kad tikrai ir tarp jų galima rasti gerų kandidatų“, – svarstė jis.
Tektų ieškoti ir ERK vadovo bei Seimo vicepirmininko
A. Vyšniauskas atkreipia dėmesį – jeigu R. Morkūnaitė-Mikulėnienė taps ministre, frakcijai taip pat teks ieškoti parlamentaro, kuris užimtų Europos reikalų komiteto (ERK) pirmininko bei Seimo vicepirmininko pozicijas. Pasak jo, logiškiausia į šias pareigas būtų deleguoti šiame komitete jau dirbantį Seimo narį.
„Sunkiai matyčiau kažką ne iš komiteto, nes už komiteto ribų nelabai yra žmonių, kurie gerai būtų įsigilinę į ERK specifiką“, – akcentavo A. Vyšniauskas.
Jam antrino ir frakcijos kolega J. Razma. Pasak jo, naujasis ERK pirmininkas būtų deleguojamas ir į Seimo vicepirmininko poziciją.
„Man atrodo, pirmiausiai reiktų žiūrėti, kad tai būtų žmogus, tinkamas užimti Europos reikalų komiteto pirmininko pareigas, o po to jau Seimo vicepirmininko klausimas natūraliai turėtų spręstis“, – sakė jis.
Šiuo metu ERK dirba konservatoriai R. Morkūnaitė-Mikulėnienė, A. Vyšniauskas, Emanuelis Zingeris, Dalia Asanavičiūtė, Audronius Ažubalis, Mindaugas Lingė, Matas Maldeikis ir Žygimantas Pavilionis.
Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė penktadienį pateikė prezidentui naujų ministrų kandidatūras – švietimo, mokslo ir sporto ministre siūloma skirti konservatorių frakcijos Seime seniūnę R. Morkūnaitę-Mikulėnienę. Tuo metu Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovu siūlomas dabartinis viceministras Vytautas Šilinskas.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Dvi Europos Parlamento frakcijos skatina „Nemuno aušrą“ pašalinti iš koalicijos17
Europos liaudies partijos ir „Atnaujinkime Europą“ frakcijos Europos Parlamente (EP) penktadienį išplatino pareiškimą, kuriuo ragina išmesti „Nemuno aušrą“ iš valdančiosios koalicijos. ...
-
T. V. Raskevičius sieks išlaikyti Laisvės partijos matomumą ir aktualumą
Naujasis Laisvės partijos pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius sako, kad pagrindinė jo užduotis yra išlaikyti politinės jėgos matomumą ir aktualumą. ...
-
Laisvės partijos pirmininku išrinktas T. V. Raskevičius32
Laisvės partijos pirmininku išrinktas buvęs parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius. ...
-
„Laisviečiai“ ragina nesuteikti „Nemuno aušros“ kandidatams postų valdžioje16
Į Seimą nepatekusi Laisvės partija priėmė rezoliuciją, kuria smerkia antisemitizmą ir ragina prezidentą bei valdančiuosius nesuteikti „Nemuno aušrai“ pozicijų parlamente ir vykdomojoje valdžioje. ...
-
A. Armonaitė: Laisvės partijos greitis Lietuvai ir partiečiams galėjo būti per didelis7
Buvusi Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė svarsto, kad politinės jėgos greitis partijai ir Lietuvai galėjo būti per didelis. ...
-
Laisvės partija suvažiavimo metu rinks naują pirmininką10
Į Seimą nepatekusi Laisvės partija šeštadienį Vilniuje suvažiavimo metu rinks naują politinės jėgos pirmininką. ...
-
J. Pinskus tikina tebevadovaujantis Lietuvos regionų partijai5
Nors lapkričio pradžioje Lietuvos regionų partijos taryba laikinuoju pirmininku paskyrė Vytautą Kamblevičių, buvęs Seimo narys Jonas Pinskus tikina tebevadovaujantis šiai politinei jėgai. Politikas nurodo, jog tai patvirtino ir Teisingumo minis...
-
G. Paluckas kritusių V. Blinkevičiūtės reitingų nesureikšmina10
Po Seimo rinkimų pasirodžius pirmiesiems reitingams, paskirtasis premjeras Gintautas Paluckas nesiima vertinti stipriai smukusio visuomenės palankumo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkei Vilijai Blinkevičiūtei. Anot jo, tai politologų pr...
-
V. Čmilytė-Nielsen atkirto F. Jansonui: liberalai dieną po rinkimų nepamiršta savo pažadų11
Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen nesutinka su prezidento vyriausiojo patarėjo Frederiko Jansono mintimis, neva jos vedama partija turėjo galimybę tapti naujos Seimo daugumos dalimi ir išstumti „Nemuno aušrą&ldqu...
-
Trys Kinijos atstovybės nariai paskelbti nepageidaujamais Lietuvoje13
Lietuva tris Kinijos atstovybės personalo narius paskelbė nepageidaujamais šalyje, Pekinui įteikta diplomatinė nota. ...