- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Planuojami nauji mokesčiai kelia įtampą Vyriausybėje. Ministrų kabinetas atsižvelgė į Europos Komisijos (EK) kritiką ir priėmė naują planą. Anot finansų ministrės, nekilnojamojo turto, aplinkosaugos ir savarankiškai dirbančiųjų mokesčiai turės būti priimti. Kitaip gresia prarasti šimtamilijoninę Europos paramą. Tačiau naujų mokesčių nebepalaiko net konservatorių partneriai. Ministrė Aušrinė Armonaitė pirmadienį kone pusę posėdžio žodžiavosi su premjere Ingrida Šimonyte. Plačiau – LNK reportaže.
Vyriausybė sprendė, ką atsakyti EK, kad neprarastų galimybės naudotis jau numatytais šimtais milijonų eurų iš Ekonomikos atsparumo fondo.
„Negali sakyti, kad priimsime bet kokį įstatymą ir mes su tuo sutinkame“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė.
Po pandemijos, kai ekonomika smuko, Europos Sąjunga įsteigė RRF fondą. Lietuvai patvirtinti beveik 4 mlrd. eurų. Vyriausybė prieš porą metų pristatė planą, kad mainais už paramą įgyvendins beveik 200 pakeitimų. Problemų kilo dėl keturių punktų, liečiančių kone visus gyventojus. Tai nauji aplinkosaugos, nekilnojamojo turto, savarankiškai dirbančių mokesčiai.
Dalis lėšų Lietuvai jau įšaldyta, o Briuselis atmetė Lietuvos pašymą keisti Vyriausybės pažadėtus įvesti mokesčius.
„Deja, bet tai – pirmas atvejis. Atsakomybė už politinės valios nebuvimą yra ne tik Vyriausybės, bet valdančiosios daugumos reikalas“, – sakė eurokomisaras Virginijus Sinkevičius.
Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:
Pirmadienį sutarimo Vyriausybėje nebuvo.
Finansų ministrė siūlė atsižvelgti į EK rekomendacijas. Tai reiškia, kad Lietuva turės priimti visus naujai numatytus mokesčius, kad gautų ES paramą.
„Mokestinių rodiklių dalis nėra koreguojama. Kokia ta dalis buvo pirminiame plane, tokia ji ir lieka. Kokius rodiklius įgyvendinti pasižadėjo Lietuva, tokie jie ir turės būti įgyvendinti“, – sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė nepritarė tokiam planui ir dėlto kone pusę posėdžio žodžiavosi su premjere. A. Armonaitė siūlė toliau derėtis su Briuseliu.
„Jūs bandote duoti Finansų ministerijai „Eglės žalčių karalienės“ užduotį, tokiu būdu neprisiimdami jokios atsakomybės už tai, ką jūs turite mintyje“, – kalbėjo premjerė I. Šimonytė.
„Mes esame tiesiog balsavime ir jūs kvestionuojate mano motyvus“, – sakė A. Armonaitė.
Laikui praėjus, Lietuva netektų šimtų milijonų. Tai būtų milžiniška žala.
„Norėčiau, kad protokole būtų aišku, dėl ko jūs balsavote prieš“, – atsakė premjerė.
Nors A. Armonaitė nepritarė, o dar vienas ministras susilaikė, Vyriausybė patvirtino naują planą. Anot finansų ministrės, kuo griečiau Lietuva priims naujus mokesčius, tuo greičiau gaus ir šimtus milijonų paramos.
„Kadangi Europos Komisija nesutinka atidėti šių terminų, manau, kad jie bus įgyvendinti taip, kaip yra suplanuoti dabar“, – sakė G. Skaistė.
Konservatorių partneriai liberalai nebepalaiko nei nekilnojamojo turto, nei savarankiškai dirbančiųjų mokesčių.
„Nesugebame susitarti, nesugebame rasti jokio socialinio dialogo nei su visuomene, nei su opozicija Seime“, – kalbėjo Seimo narė Rasa Budbergytė.
Eurokomisaras V. Sinkevičius vadina mitu teiginius, kad Briuselis nurodinėja, kokius mokesčius įvesti.
„Koks mokestis bus įvestas, priklauso nuo Vyriausybės“, – sakė V. Sinkevičius.
Ir prezidentas prieš porą mėnesių kritikavo Vyriausybę.
„Mūsų niekas nevertė iš išorės“, – sakė prezidentas Gitanas Nausėda.
Opozicija neatmeta, kad valdantieji šimtamilijoninei paramai jų pačių pažadėtus, bet dabar įstrigusius mokesčius paliks kitai Vyriausybei.
„Visa atsakomybė gali nugulti ant ateinančios Vyriausybės pečių“, – sakė R. Budbergytė.
RRF parama per porą metų turi būti ne tik suderinta, bet ir investuota, o laiko nėra daug.
„Laikui praėjus, Lietuva netektų šimtų milijonų. Tai būtų milžiniška žala“, – sakė V. Sinkevičius.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Rinkėjas pasipiktino V. Blinkevičiūtės elgesiu po rinkimų: prašo naikinti rezultatus
Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderės Vilijos Blinkevičiūtės sprendimas nebūti premjere papiktino vieną rinkėją ir jis kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), prašydamas inicijuoti rinkimų re...
-
Socialdemokratams – dar vienas klausimas dėl V. Blinkevičiūtės21
Socialdemokratai sako, kad Vilijos Blinkevičiūtės atsisakymas sėsti į premjerės kėdę jos lyderystei partijoje nepakenkė ir iš pirmininkės pareigų politikei trauktis nereikia. Visgi, Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič svarsto, kad nuo 202...
-
Kas pretenduoja užimti Laisvės partijos vadovo vietą – dar mįslė: vienas iš lyderių nekandidatuos5
Laisvės partijos vienas iš lyderių Vytautas Mitalas sako, kad pretendentai į atsistatydinusios partijos pirmininkės Aušrinės Armonaitės vietą kol kas nėra žinomi, o jis pats apsisprendė partijos vadovo posto nesiekti ir savo kandidatūr...
-
Ryškėja galimi kandidatai į konservatorių pirmininko postą26
Kalbėdami apie galimus kandidatus partijos pirmininko kėdei užimti, konservatoriai neabejoja, kad tarp jų atsidurs premjerės Ingridos Šimonytės ir krašto apsaugos ministro Lauryno Kasčiūno pavardės. Visgi, Tėvynės sąjungos-Lietuvos kr...
-
A. Armonaitė traukiasi iš Laisvės partijos vadovės posto82
Po nesėkmingų rinkimų į Seimą Aušrinė Armonaitė traukiasi iš Laisvės partijos pirmininkės pareigų. ...
-
Ieškoma, kas už 5,6 mln. eurų dviejuose Ukrainos mokyklose įrengtų slėptuves
Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) ieško, kas Ukrainoje Sumuose bei Baštankoje esančiose mokyklose įrengtų dvigubos paskirties bombų slėptuves su apsauga nuo radiacijos. ...
-
VRK: Seimo rinkimus laimėjo socialdemokratai, antri – konservatoriai2
Seimo rinkimus laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija, dabartiniai valdantieji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) liko antri, sekmadienį patvirtino Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). ...
-
V. Blinkevičiūtei ir G. Landsbergiui žadant atsisakyti mandato, durys į Seimą atsivertų kitiems5
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkei Vilijai Blinkevičiūtei ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderiui Gabrieliui Landsbergiui pareiškus apie ketinimus atsisakyti parlamentaro mandato, ...
-
Seimas žada turėti nuolatinį atstovą Ukrainoje: idėją dėl Vokietijos palaikė, tačiau nutarė atidėti6
Parlamento valdyba nutarė įsteigti nuolatinių Seimo atstovų Ukrainoje ir Vokietijoje pareigybes. ...
-
Naujame Seime dirbs 39 moterys17
Lapkričio viduryje kadenciją pradėsiančiame Seime, kurį sudaro 141 tautos atstovas, dirbs 39 moterys. Naujame parlamente jos sudarys 27 proc. visų Seimo narių. ...