Prisiekus Trumpui, ES ambasadorė Neliupšienė sako besikoncentruojanti į pozityvą

Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) inauguraciją gyvai stebėjusi Europos Sąjungos (ES) ambasadorė JAV Jovita Neliupšienė sako, kad Bendrija siekia koncentruotis į pozityvius bendradarbiavimo su būsimąja administracija aspektus, o ne rizikas.

Pasak jos, yra sričių, kur bendradarbiaudamos ES ir JAV gali gauti abipusės naudos.

„Šiuo metu yra siekia susikoncentruoti į pozityvesnius dalykus, pasižiūrėti, kur galime bendradarbiauti, kur yra abipusė nauda“, – telefonu iš Vašingtono pirmadienį BNS sakė J. Neliupšienė.

Šiuo metu yra siekia susikoncentruoti į pozityvesnius dalykus, pasižiūrėti, kur galime bendradarbiauti, kur yra abipusė nauda.

Rinkimų kampanijos metu ir jau po išrinkimo prezidentu D. Trumpas grasino muitais apmokestinti įvairių prekių importą iš virtinės šalių, įskaitant ES.

Ekspertai teigia, kad JAV prezidento poziciją galėtų sušvelninti Bendrijos šalių sprendimas pirkti daugiau amerikietiškų suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) ir naftos.

J. Neliupšienė irgi minėjo energetinių išteklių importą kaip sritį, kur ES su JAV galėtų ieškoti sąlyčio taškų.

„Yra energetika, mums reikia daugiau SGD dujų, visos šalys pažadėjusios didinti ir gynybos išlaidas. Čia ir ieškosime sąlyčio taškų“, – sakė diplomatė.

Ji pabrėžė, kad ES yra didžiausias JAV ekonominė partnerė.

„Mes esame didžiausias JAV prekybos partneris, esame didžiausia investuotoja, ES įmonės veikia visose JAV valstijose. Tikrai turime apie ką kalbėtis“, – kalbėjo J. Neliupšienė.

Inauguracinėje kalboje D. Trumpas pakartojo pažadą įvesti importo iš užsienio šalių tarifus, tačiau konkrečių valstybių nenurodė.

„Nieko konkretaus kol kas nežinome. Nebent kas nors paaiškės artimiausiu momentu, jeigu jis pasirašytų kokį nors vykdomąjį įsaką“, – teigė ES ambasadorė JAV.

Ji sakė, kad užsienio politikai D. Trumpo inauguracinėje kalboje skirta mažai dėmesio. Pasak diplomatės, kalba ir būsimieji darbai leidžiant vykdomuosius įsakus pirmiausia skirti vykdyti jo rinkimų pažadus, susijusius su vidaus politika.

JAV prezidentui pareiškus, kad „mūsų galia sustabdys karus“, J. Neliupšienė sakė: „Jeigu tai iš tikrųjų padės susitvarkyti su tokiais autoritariniais lyderiais kaip Vladimiras Putinas, reikia tik pasidžiaugti ir pasveikinti“.

Ji tvirtino susitikusi su respublikonų prezidento komandos nariais per tarpuvaldžio laikotarpį, kai D. Trumpas po laimėtų rinkimų ruošėsi perimti prezidento pareigas.

Vis dėlto J. Neliupšienė ragino laukti paties prezidento sprendimų ir nespėlioti apie būsimą jo politiką.

„Kartais per daug susidomime tuo, kad kas nors sako žinantis, ką mano prezidentas. Sulaukime jo paties pareiškimų ir sprendimų“, – kalbėjo ji.

Diplomatė taip pat teigė nesureikšminanti, kad nė vienas ES lyderis nebuvo pakviestas į inauguraciją, nes „pakviestų šalių vadovus buvo galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų“.

D. Trumpas JAV prezidentu tapo antrą kartą, pirmą kartą jis šaliai vadovavo 2017–2021 metais.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių